EU hlasovanie o softwarovych patentoch

Všechny ostatní programy, které nemají samostatnou sekci

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod puck 5. 7. 2005 16:36

kinn píše: Co keby si Henry Ford na zaciatku 20. storocia patentoval volant a vsetky ostatne auta v dnesnej dobe by boli bud o 5% drahsie (licencny poplatok) alebo by pouzivali napr. joysticky a ine, nepohodlnejsie varianty?

otazka: Ma Henry Ford patentovany volant v amerike kde maju zakon o softwarovych patentoch ?

kinn píše: Microsoft si patentuje presne podobne nezmysly (tabulatorom preskakovat na dalsie linky..).

otazka: Ma Microsoft patentovane tieto nezmysly v amerike kde maju zakon o softwarovych patentoch ?

odpoved na obe otazky je NIE.
kedze v USA Microsoft nema patentovane nezmysly, povedz mi preco by v EU tieto nezmysly mali uznat ako patenty ?
puck
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod cache 5. 7. 2005 16:53

puck: ach jo.. vazne by si si mal o tom precitat poriadne. Microsoft skutocne tieto "nezmysly" patentovane ma. a to je ten problem. ved ako som pisal, microsoft si pred par mesiacmi patentoval vzdialenu spravu pocitaca (serveru), pricom unixove systemy toto pouzivaju hadam 30 :!: rokov.

//edit:

pozri si tuto stranku, su to microsoftie patenty: http://swpat.ffii.org/gasnu/microsoft/index.en.html

len tak namatkovo mi padol pohlad napriklad na tento:
Kód: Vybrat vše
ep1416394     2004-05-06     Method for selecting a font

chapes uz co sa stane ak to prejde, a nikto okrem microsoftu nebude moct pouzivat beznu volbu fontov?

a pridavam dalej:
ep1414042     2004-04-28     Navigating media content via groups within a playlist

takze napriklad ak mas vo winampe playlist s triedenou hudbou podla zanrov, tak to uz nebude moct byt, pretoze ten patent vlastni ms..
Naposledy upravil cache dne 5. 7. 2005 16:59, celkově upraveno 2
Můj bože, to je budoucnost! Mí rodiče, přátelé, má dívka.. Už je nikdy neuvidím.. JUPÍÍÍÍÍÍ! (Fry s1e1)
cache
Pokročilý

Odeslat příspěvekod kayle 5. 7. 2005 16:56

puck píše:sampanske, bolonska omacka, tokajske vino... a dufam ze slovensko dostane licenciu na bryndzu :-)

To prirovnanie je trocha "divne"... Vyrabat sumive vino mozem, len ho nemozem nazvat sampanske. A takisto to bude (ak bude) s tou bryndzou. Kludne ju potom budu moc vyrabat aj Svedi, ale nebude sa volat bryndza.
kayle
Junior

Odeslat příspěvekod kinn 5. 7. 2005 16:58

otazka: Ma Microsoft patentovane tieto nezmysly v amerike kde maju zakon o softwarovych patentoch ?

Odkial si zobral odpoved NIE? :)

http://www.activewin.com/awin/comments. ... 79&Group=2
http://www.theinquirer.net/?article=18336

A opakujem, tu nejde o samotny patent ale vymozitelnost licencnych poplatkov zan. EU uznava tiez podobne nezmyselne patenty (vid webshop).
Prosim ta po druhykrat, pozri si tie linky ktore sme sem pastovali predtym ako napises svoje prispevky. Microsoft si patentoval este vacsi nezmysel ako scrollbar a to double-click ( http://yro.slashdot.org/yro/04/06/02/22 ... 187&tid=99 ). Dvakrat meraj a raz rez.
kinn
Junior

Odeslat příspěvekod puck 5. 7. 2005 17:02

cache píše:puck: ach jo.. vazne by si si mal o tom precitat poriadne. Microsoft skutocne tieto "nezmysly" patentovane ma. a to je ten problem. ved ako som pisal, microsoft si pred par mesiacmi patentoval vzdialenu spravu pocitaca (serveru), pricom unixove systemy toto pouzivaju hadam 30 :!: rokov.

otazka je, ako je mozne, ze taketo nieco patentovy urad zozerie. toto nesedi s logikou patentov. patentovat si nieco co existuje 30 rokov proste nie je mozne bez vhodneho uplatku.

potom si uz fakt mozeme patentovat koleso.
puck
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod kayle 5. 7. 2005 17:02

a este k tim patentom...
Co tak tento patent "time based hardware button for application launch"
http://patft.uspto.gov/netacgi/nph-Parser?Sect1=PTO1&Sect2=HITOFF&d=PALL&p=1&u=/netahtml/srchnum.htm&r=1&f=G&l=50&s1=6,727,830.WKU.&OS=PN/6,727,830&RS=PN/6,727,830

Ved tato funkcia je tiez uz pouzivana a predsa udelili patent
[/url]
kayle
Junior

Odeslat příspěvekod puck 5. 7. 2005 17:06

kayle píše:a este k tim patentom...
Co tak tento patent "time based hardware button for application launch"

:-) sranda

skoda, dnes odchadzam na dovolenku. ale hned ako pridem idem spisat patentovy dokument na koleso.

a budem pozadovat 1 eurocent za kazde koleso
puck
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod cache 5. 7. 2005 17:06

kinn: jo samozrejme na dvojklik som uplne zabudol :) na tej stranke co som dal ja su len "postarsie" patenty..

ale medzi jednu z najzavaznejsich veci patri napr. aj toto:
ep0606461     1994-02-03     COMPUTER METHOD AND SYSTEM FOR ALLOCATING AND FREEING MEMORY

- ak toto prejde, tak ziaden iny operacny system nemoze existovat, jedine ze by vymysleli nieco ine ako alokaciu a uvolnovanie pamate.. to ze ten patent ziskal v roku 1994 a pouziva sa to niekde od 70tych rokov je irelevantne, microsoft ten patent vlastni a nic mu ho nemoze odobrat..
Můj bože, to je budoucnost! Mí rodiče, přátelé, má dívka.. Už je nikdy neuvidím.. JUPÍÍÍÍÍÍ! (Fry s1e1)
cache
Pokročilý

Odeslat příspěvekod kinn 5. 7. 2005 17:08

puck: Chapes uz, preco velke firmy vyvijaju enormnu snahu ( http://www.eweek.com/article2/0,1759,1829955,00.asp ) aby pripomienkove hlasovanie v stredu nepreslo?
kinn
Junior

Odeslat příspěvekod kayle 5. 7. 2005 17:08

puck píše:otazka je, ako je mozne, ze taketo nieco patentovy urad zozerie. toto nesedi s logikou patentov. patentovat si nieco co existuje 30 rokov proste nie je mozne bez vhodneho uplatku.

A to je jeden z hlavnych problemov patentov, ktory by sa mal najskor vyriesit. Pretoze patentovy urad prijima velke kvantum patentov a staci si niektore precitat ako obsiahlo dokazu nahrhovatelia opisat uz existujucu vec tak, aby to vyzeralo ako nieco nove, revolucne. Napr. ten web-shop.
Len jedna skupina osob podla mna bude mat z tohto vsetkeho osoh. Pravnici.

dodatok:
http://l2.espacenet.com/espacenet/viewer?PN=EP0803105
http://l2.espacenet.com/espacenet/viewer?PN=EP738446
Naposledy upravil kayle dne 5. 7. 2005 17:15, celkově upraveno 1
kayle
Junior

Odeslat příspěvekod cache 5. 7. 2005 17:10

puck: este lepsie je patentovat si zobrazenie praveho uhlu na obrazovom vysupe z pocitaca. potom za kazde dokazatelne zobrazenie praveho uhlu pytat poplatok 1 eurocent.. predstav si tych tlacitok, okienok a penazi za to :lol:
cache
Pokročilý

Odeslat příspěvekod LubosD 5. 7. 2005 17:48

puck píše:nejde o to, ze ci zarabaju alebo nie. ide o to, ze pouzili myslienku niekoho ineho. ich plagiat znizuje navratnost investicie toho, kto do vyskumu investoval.

Takže mi někdo jiný bude přikazovat, co si můžu myslet a co můžu naprogramovat. To je podle tebe v pořádku?
LubosD
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod shrek 5. 7. 2005 18:04

puck: Proti rozumnym softwarovym patentum nic nemam, ale protoze urady udeluji patenty na kazdou ptakovinu, kterou vymyslim za pet minut a ze v oblasti SW je tech 20 let neprimerene dlouha doba, mely by se napred osetrit tyto problemy, protoze jinak patenty prinesou vic skody nez uzitku.
shrek
Junior

Odeslat příspěvekod puck 5. 7. 2005 20:08

tak mi z toho vyplyva, ze ten, kto sa citi danym patentom dotknuty (napriklad GNU/Linux a uvolnovanie pamate) by mohol podat odvolanie voci rozhodnutiu patentoveho uradu.
a ten, kto chce dany patent ziskat, by nasledne musel dokazovat v com je jeho myslienka odlisna

cize, aby som to skratil, sucastou patentovej dokumentacie by mal byt aj jednoznacny a vystizny popis toho, co je na danom patente inovacne.
puck
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod puck 5. 7. 2005 21:07

tak ma este napada, ked uz ma microsoft tolko patentov preco ich neuplatnuje a neziada licencne poplatky za double click a ine patenty ?
puck
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka