Ovládání PC hlasovými příkazy

Všechny ostatní programy, které nemají samostatnou sekci

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Bigis 13. 9. 2005 21:57

Nevíte někdo nějaký program, kde by se dal počítač ovládat třeba z postele hlasovými příkazy ktreré by se předtím nadefinovaly? Díky moc. Hodilo by se mi to. Například: Spustit Winamp, přehrát toto, zvýšit hlasitost, atd atd...
Bigis
Junior

Odeslat příspěvekod schm20 14. 9. 2005 06:06

Nechtěl by jsi po PC toho moc, pochybuji že existuje nějaký prg. který by ti udělal příkazy co říkáš. :mrgreen:
schm20
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ZOKI 14. 9. 2005 07:24

No ja neviem, ale keď ti bude hulákať WinAmp, tak ťažko budeš hlasovo ovládať to PC. Ale mám jeden tip. Ak máš MT radu SE T610/630 a možno aj iné, tak pomocou BT a software floAt´s Mobile Agent môžeš ovládať PC z toho mobilu a zatiaľ čo hlasom si dosť obmedzený (hlučnosť v izbe, mimo izby sa nechytáš), c BT to môžeš ovládať do 10 metrov, čiže aj z inej izby (prakticky z celého bytu). Vlastnoručne overené. A ovládať môžeš aj iné softy, napríklad na prehrávanie videa, prezentácie v PowerPointe a podobne. Ten soft je GNU General Public License (GPL) a môžeš ho stiahnúť na http://fma.sourceforge.net/.
AMD64 3000+, MSI K8N Neo4 Platinum, 2 GB DDR Corsair, MSI NX6600 128VTD Diamond,2x 80 GB SATAII Hitachi v RAID0, 250 GB SATA II - Hitachi, 19" LCD Benq
ZOKI
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod rejpal 14. 9. 2005 07:30

Ja nevim jak se to uz jmenovalo ale drive byl program ze si mohl hlasem ovladat wokna.. Fungovalo to ale muselo se mluvit Angicky a nebylo to moc dokonaly.Treba se to zlepsilo.
Nedělejte to jako já a v ničem se zbytečně nerýpejte!!! RejpalX
rejpal
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MAILA 14. 9. 2005 07:32

schm20 píše:Nechtěl by jsi po PC toho moc, pochybuji že existuje nějaký prg. který by ti udělal příkazy co říkáš. :mrgreen:m/quote]


Ale existuje - nevim teď z hlavy jak se menuje, ale najdeš ho na Stahuj, Studna nebo Slunečnice. Zkoušel jsem ho, ale plní jenom jednoduchý příkazy - otevřít/zavřít program atd. Ty příkazy si můžeš nahrát jak chceš pro jakýkoliv program. Ale když sem to zkoušel - někdy se stalo, že sem na PC řval a vyslovoval co nejzřetelnějc, ale nějak se to nechtělo spustit.

Ale vyzkoušej to.
MAILA
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MAILA 14. 9. 2005 07:41

MAILA píše:
schm20 píše:Nechtěl by jsi po PC toho moc, pochybuji že existuje nějaký prg. který by ti udělal příkazy co říkáš. :mrgreen:m/quote]

Ale existuje - nevim teď z hlavy jak se menuje, ale najdeš ho na Stahuj, Studna nebo Slunečnice. Zkoušel jsem ho, ale plní jenom jednoduchý příkazy - otevřít/zavřít program atd. Ty příkazy si můžeš nahrát jak chceš pro jakýkoliv program. Ale když sem to zkoušel - někdy se stalo, že sem na PC řval a vyslovoval co nejzřetelnějc, ale nějak se to nechtělo spustit.

Ale vyzkoušej to.o/quote]


Takže už sem to našel za tebe: http://www.slunecnice.cz/product/JetVoice/

a je to dokonce česky

popis:
JetVoice 1.222
Program, který vám umožňí ovládat počítač hlasem. Uživatel si pomocí mikrofonu nahraje sadu příkazů a pak stačí kterýkoli příkaz vyslovit a program ho provede. Kromě možnosti otevřít libovolný soubor obsahuje také velké množství již přednastavených příkazů jako například otevření CD-ROM, odhlášení uživatele, přepnutí do úsporného režimu a naopak, restart, vypnutí počítače, vytvoření nového e-mailu a další). Program zabírá při chodu asi 3 MB paměti. Pokud si nechcete koupit plnou verzi programu, můžete si zde zdarma stáhnout sharewarovou verzi. Tu můžete používat pro nekomerční účely bez omezení, ale při prvním spuštění a vždy po uplynutí týdne musíte v programu zadat nový časový kód. Jinak není verze omezena.
MAILA
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Staňouš 14. 9. 2005 08:10

Program SPEECH ve WIN je na:
1. převod psaného textu do řeči
2. převod řeči do textu
Problém je v dostupnosti jazyků (zjednodušená a tradiční čínština, japonština a angličtina) a v tom, že nejde o vládání PC hlasem, ale jakousi elektronickou sekretářku. Ikdyž jestli mne paměť neklame, tak jsem v době když win XP vyšly nějaké pokusy s "ovládání hlasem" dělal, ale bylo to na levačku. Velmi záleželo na modulaci hlasu a okolním šumu. A navíc nevím, jestli to bylo skrz program SPEECH. Nicméně zkus pátrat směrem k programu SPEECH od M$.
začít můžeš třeba tu:
http://search.microsoft.com/search/resu ... &qu=speech
Staňouš
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bigis 14. 9. 2005 10:08

Tak mám ten JetVoice a je s tím sranda. Občas se teba pěkně splete, ale jinak to jde. Už mám nastaveno spoustu věcí. Třeba FIREFOX atd... Většinou do takovýhle for používám stejnej login a pss, tak jen kliknu myší do políčka login, řeknu "LOGIN" a ono mě to samo přihlásí. Akorát je škoda, že to občas udělá něco samo od sebe.
Bigis
Junior

Odeslat příspěvekod Bigis 14. 9. 2005 10:11

Teď se to nějak zbláznilo a jak tady něco šustne zavírá á otvírá to okna jak chce :x
Bigis
Junior

Odeslat příspěvekod schm20 14. 9. 2005 12:13

to je mi jasný že nějaký pokusy s hlasovým ovládáním jsou ale není to tak spolehlivý aby ležel na posteli a řekl spust mi winamp a ono začne hrát hudba

P.S. Nebo by nebylo špatný říct otevři firefox, běž na živě a přečti mi novinky a PC začne číst
schm20
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MAILA 14. 9. 2005 12:17

schm20 píše:P.S. Nebo by nebylo špatný říct otevři firefox, běž na živě a přečti mi novinky a PC začne číst /quote]


:D :D :D - J0, to by byla pohoda - ale to už bych nedělal vůbec nic.
MAILA
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bigis 14. 9. 2005 16:03

Pánové, ale věřte mi nebo ne, tak jsem to vyladil, že když je ticho, tak já leřím na posteli (jsem nemocnej, tak spíš ležím) a říkám:

"FIREFOX -> ZÁLOŽKY -> FORUM ZIVĚ.CZ -> LOGIN -> ZALOGUJ SE" a jsem tady. Nemusím hnout asi prstem a jde to, fakt :D
Bigis
Junior

Odeslat příspěvekod Bigis 14. 9. 2005 16:05

Jako první příkaz mám Firefox. Otevře se firefox.
2) mám aby myš skočila na souřadnice kde mám záložky a klikla levým
3) řeknu živě.cz a ono to skočí na rolovátku záložky tam, kde mám žíve.cz a klikne.
4) řeknu login a myš skočí do políčka login
5 řeknu zaloguj se a ono to napíše jméno, TAB, heslo a ENTER a jsem tu :)
Naposledy upravil Bigis dne 14. 9. 2005 16:44, celkově upraveno 1
Bigis
Junior

Odeslat příspěvekod Bigis 14. 9. 2005 16:26

Jediný co mě tam nefunguje je kolečko myši. Chci třeba říct "dolu" a aby to třeba 2x otočilo kolečkem dolu. A to se nestane. Nevím proč.
Bigis
Junior

Odeslat příspěvekod schm20 14. 9. 2005 20:37

mě by jen zajímalo jak při spuštění jetvoice zadáte ten časový kod nechce mi to vzít
schm20
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bigis 14. 9. 2005 21:51

Tady je aktuální. A asi se tady bude měnit i pro další časové období...
Kód: Vybrat vše
http://jerry.me.cz/jtv.php?htm
Bigis
Junior

Odeslat příspěvekod Bigis 14. 9. 2005 22:00

Teď mám i nastaveno, že řeknu internet a automaticky mi to vytočí ADSLko :) Prostě všechno funguje jak má. Takže vlastně na tý posteli můžu ležet furt a jen povídat :)

Je tam možnost zadávat i vnořené příkazy, takže například když je políčko pro login jinde na zive.cz a jinde treba na lide.cz a ja když řeknu na té určité stránce "login" tak to na té určité stránce skočí přesně tam kam má. Prostě super, super. Jen mi trochu vadí že se to občas splete, ale jen málokdy.
Bigis
Junior

Odeslat příspěvekod X__ 16. 9. 2005 00:00

Bigis: znám, taky jsem to kdysi používal - problém je v nastavení citlivosti (kvality), když dáš velkou, skoro nikdy nedokážeš říct příkaz stejně, když malou tak stačí třeba zvuk z TV a Jet Voice to chápe jako nějaký příkaz - navíc můj laciný tyčový mikrofon měl docela malý dosah, jak jsem byl dál jak 1 metr, už to nefungovalo ...
年度新入社員入社式、社長あいさつの概要を掲載しました。
X__
Dočasný BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bigis 16. 9. 2005 09:49

Ja mám klasickej PC mikrák od Geniusu a ležel jsem na posteli cca 3 metry od PC a jelo to v pohodě.
Bigis
Junior

Odeslat příspěvekod schm20 16. 9. 2005 13:22

a jak mám udělat když chci aby mi jetvoice na hlasový příkaz OK klikl na OK které se objeví při startu jednoho programu (při startu toho programu se objeví zpráva kde jen tlačítko OK a já chci abych když řeknu po jméně toho programu OK aby na to OK klikl)
schm20
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod schm20 16. 9. 2005 13:58

už jsem na to přišel je to OK ale zajímalo by mě jak udělat dvojklik (jde o připojení k netu když se chci připojit tak musím na ikonu kloiknout 2x ale nevím jak když dám na to kliknout tak se to jen označí ale ten druhý klik nevím jak udělat)
schm20
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MAILA 16. 9. 2005 14:51

schm20 píše:už jsem na to přišel je to OK ale zajímalo by mě jak udělat dvojklik (jde o připojení k netu když se chci připojit tak musím na ikonu kloiknout 2x ale nevím jak když dám na to kliknout tak se to jen označí ale ten druhý klik nevím jak udělat)n/quote]


Připojení k netu - no a co to je - je to snad aplikace né? - tak dej příkaz na spuštění aplikace a na ikony se vy...
MAILA
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod X__ 16. 9. 2005 15:06

Připojování ručně na ADSL je zlozvyk z dial-upu, tam jsme počítali každou minutu a čekali na večerní levnější tarif - já jsem teď na Netu připojený (automaticky) dřív než stačí najet Windowsy :) Známý dodnes spouští ručně ICQ, Skype, to je stejný dial-up nešvar ... :)
年度新入社員入社式、社長あいさつの概要を掲載しました。
X__
Dočasný BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bigis 16. 9. 2005 22:46

Jenže... Já mám v TRAY asi 20 ikon, který zpomlujou PC. Takže například skype opravdu otevírám ručně atd...

A víš jak udělat dvojklik? Buď si dej ikonu připojení k internetu do panelu snadného spouštění. Na to ti stačí jednoklik. Nebo si nastav akci internet = jeden klik (kde řekneš slovo internet nebo tak) a pod ní si děj podřazenou akci = jeden klik a nastav si aby se tyto dvě akce udělali automaticky za sebou pokud řekneš to slovo internet. A bude to jako dvojklik. Ale lepší si je dát ikonu internetu do toho panelu snadné spuštění a pak jen nastavit při slově internet aby myš najela na místo, kde je ta ikona a klikla na ní. Pak když třeba heslo píšeš ručně (z bezpečnostních důvodů, aby se ti třeba net nepřipojil kdy chce) tak aby ještě se automaticky napsalo to heslo a zmáčklo se enter. Tak to mám já. Takže myš najede na ikonu internetu, klikne a hned automaticky píše heslo a mačká enter. Takže řeknu jen INTERNET a ono to automaticky vytočí i s ručně zadávaným heslem. Snad jsem to vysvětlil dost jasně. Jdu totiž z hospody, tak sem možná plácám něco víckrát :lol:
Bigis
Junior

Odeslat příspěvekod Xman 17. 9. 2005 14:21

Když nahraju příkazy tak to funguje, ale když program vypnu a pak zapnu a pustím tu kalibraci tak nic nefunguje jak to mám nastavit, aby to fachčilo???
Xman
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Grifin 15. 8. 2008 12:03

Myslím že o ukázce hlasových příkazů nebo ovladání počítače hlasem se nejlépe dozvíš na webu http://www.v2t.cz .
Grifin
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků