Vzdálená správa firemní infrastruktury

Všechny ostatní programy, které nemají samostatnou sekci

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod radekkrapek 13. 10. 2005 10:42

Zdravím Vás všechny, co jste momentálně ve fóru.Prosím vás pěkně o radu. Potřeboval bych poradit, jaký SW použít pro vzdálenou správu mé firmy. Jde totiž o to, že bych potřeboval pracovat ve firemní síti z domova, protože kolikrát se mi nechce jet až do firmy. Vím, že existuje nějaký software, který mi to umožní. Pomůže mi zde někdo. Předem děkuji za jakýkoliv podnět,radu či odkaz.
Radek
radekkrapek
Junior

Odeslat příspěvekod pocitujlasku 13. 10. 2005 10:48

skus openVPN - http://www.openvpn.net
pocitujlasku
Junior

Odeslat příspěvekod radekkrapek 13. 10. 2005 11:11

Moc děkuji za tip a je zde někdo, kdo by byl ochoten poskytnout nějaké základní info? Jsem v tomhle totálně OUT.Díky
Radek
radekkrapek
Junior

Odeslat příspěvekod misel1 13. 10. 2005 11:30

a jaky system pouzivas doma a v praci?trochu vice info.
misel1
Junior

Odeslat příspěvekod radekkrapek 13. 10. 2005 11:31

Já totiž když jsem navštívil webovku toho produktu, chtělo to po mě stáhnout více součásti a já právě nevím které. Možná budím dojmem naprostéhé LAMY, ale opravdu kromě Messengera ve woknech a Vzdálené plochy jsem zatím nic jiného nezkoušel. Díky
Radek
radekkrapek
Junior

Odeslat příspěvekod radekkrapek 13. 10. 2005 11:32

Používám Windows XP Professional SP2 v celé firemní infrastruktuře o počtu 13 počítačů a doma používám taky XP Profi SP2
Radek
radekkrapek
Junior

Odeslat příspěvekod vikuk 13. 10. 2005 11:41

popozeraj poradnu je tam toho mrte. inak je celkom zaujimavy aj remote administrator.
vikuk
Junior

Odeslat příspěvekod Radgost 13. 10. 2005 11:59

V tomto případě doporučuju vytvořit mezi firemním a domácím firewallem VPN a teprve potom pokračovat dále. Další věc je propustnost obou linek. Nejlépe by bylo obrátit se na firmu specializovanou na síťové práce.
Radgost
Junior

Odeslat příspěvekod neveceral 13. 10. 2005 13:25

Nevíte někdo o VPN programu, který by za mne udělal černou práci s konfigurací- sám si zjistil potřebné, případně měl nějakého chytrého intuitivního průvodce. Sám jsem si stáhl vše možné o openvpn a asi jsem natvrdlý, ale do konfigurace bych se teda nehrnul. Díky.
neveceral
Junior

Odeslat příspěvekod Calhoun 13. 10. 2005 15:40

Uplne nejsnadnejsi bude pouziti "Pripojeni ke vzdalene plose" ktere je primo ve Windows XP. Proste se z domaciho PC pripojis primo na Tvuj PC v praci. Hacek bude v tom jak mate reseny pristup do internetu. Na firewallu ve Vasi firme bude potreba nastavit port pres ktery se dostanes do Tveho PC. Ale jak to udelat a kdo by to mel udelat zalezi na tom jaky typ pripojeni mate a kdo se Vam o pripojeni stara.
Calhoun
Pokročilý

Odeslat příspěvekod radekkrapek 13. 10. 2005 15:44

No jo, ale potom nastane další problém v tom, že u Vzdálené plochy je potřeba asistence další osoby. Kdežto já bych potřeboval mou infrastrukturu ovládat z domu, kdy ve firmě již není žádný zaměstnanec. Kolikrát nutně potřebuji vstoupit do sekce Dokumenty a musím proto jet zpátky do firmy. Doma si pracuji na dalších rozpracovaných třeba v noci a opravdu se mi kolikrát nechce jet zpět.
Radek
radekkrapek
Junior

Odeslat příspěvekod Calhoun 13. 10. 2005 15:51

"Pripojeni ke vzdalene plose" normalne pouzivam u sebe v praci. Z domova si skocim na muj PC a z nej uz pak muzu dal po firemni strukture (servery, stanice, tiskarny apod.) zadna pomoc dalsi osoby tam neni (pokud neni potreba menit papir v tiskarne :D ). Jedina samozrejma podminka je aby Tvuj PC v praci byl pusteny, pripojeny do site, v XPckach byla nastavena moznost vzdaleneho pripojeni a pokud mas na PC SW firewall tak nastaveny firewall tak aby pripojeni pustil skrz.

PC si pustis sam

START-NASTAVENI-OVLADACI PANELY-SYSTEM, zalozka "vzdaleny pristup" povolit pripojeni vzdalenych uzivatelu

pokud mas firewall v XP SP2 tak START-NASTAVENI-OVLADACI PANELY-SITOVA PRIPOJENI - otevri si vlastnosti sitoveho pripojeni k lokalni siti, zalozka "upresnit", tlacitko "nastaveni" a v nastaveni firewallu karta "vyjimky" - tam si zapnes vyjimku pro vzdalene pripojeni

hotovka :)

zbyva jenom nastavit Vas firemni firewall aby poustel ta spravna data na Tvuj pocitac, ovsem pokud nevime CO a JAK pouzivate tak tady tezko radit
Calhoun
Pokročilý

Odeslat příspěvekod radekkrapek 13. 10. 2005 15:58

Díky za tip, vypadá to zajímavě, možná jsem spletl termín Vzdálená plocha ve Windows a Vzdálená pomoc ve Windows Messenger, tento jsem doposud praktikoval, ale zde byla nutná asistence další osoby kvůli povolení se připojit
Radek
radekkrapek
Junior

Odeslat příspěvekod Pulcoun 13. 10. 2005 16:03

Je to pekne nadiktovat vzdálenou plochu a nazdar, ale potřebuje taky pevnou ip, povolenej firewall na spravnejch portech povolenou vzdálenou spravu na serveru. Ono nadiktovat pust si vzdalenou plochu a ses tam neni az takova sranda;-))) Osobne doporucuji Remote administrator je sice placenej ale je fakt dobrej...sice bude potrebovat ty same informace jak jsem napsal..ale pristup k serveru přes Remota je super...www.radmin.com, ip si musis zjistit na firewallu musis povolit port tcp 4899, a na serveru musis mit naistalovanou serverovou cast radmina, kam zadas bud heslo nebo zaskrtnes domenovy heslo, na pc kterym se pripojujes musis mit radmin wiever (vezre 3.0 beta-doporucuji) a tam zadanou ip serveru. ve zkratce vse..;)
Pulcoun
Junior

Odeslat příspěvekod radekkrapek 13. 10. 2005 16:07

Mohl bych poprosit o link na tu verzi 3 beta? vypadá to také velice zajímavě, opravdu by to ulehčilo celkovou situaci, kterou je třeba pořád řešit. Zatím mockrát díky za tip.
Radek
radekkrapek
Junior

Další stránka