Apache - zvlastni chovani

Všechny ostatní programy, které nemají samostatnou sekci

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Dru 4. 11. 2005 09:46

Zdravím, tento problem jsem nikde nenasel, takze bych se rad podelil.

Pouzivam PHP Home Editon 2 - cele to chodilo v pohode, jednoho krasneho dne mi to vsak prestalo chodit.
Apache mi bezi - avsak pokud zadam localhost do prohlizece - vubec nic se nenacita - pise nacitam a stoji to. Kdyz dam ping na localhost normalne odpovida vubec nechapu, kde a cim by to mohlo byt. za jakoukoli radu diky.

Howard - presun do Ostatni programy
Dru
Junior

Odeslat příspěvekod Bimbo 4. 11. 2005 10:28

Říkáš, Apache normálně chodí, služba je zapnuta.
A kam máš nastaven DocumentRoot? Nic jsi v tom adresáři nemazal? Tento by měl vést tam, kde máš kořen www.
Najdi soubor httpd.conf (na win je to myslím ../apache/conf/httpd.conf - a tam to zjistíš.
Pokud si však nejsi jistý, raději to nedělej, nebo si to celé rozházíš.
Bimbo: jsem Váš...!
Bimbo
Junior

Odeslat příspěvekod duch 4. 11. 2005 10:32

Inu tipujem, ze mas asi Windows, takze treba sa pozriet v adresari c:\windows\system32\etc\drivers\ do suboru host (samoska ako administrator)
ci tam nemas nastavene
127.0.0.1 localhost (alebo iny nazov servera, aky si si ddal) tak to tam treba dopisat

dalsia vec treba sa pozriet do subora httpd.conf co by mal byt konfiguracny subor pre apacha (pod linuxom je, vo windows neviem ako sa vola)
ci uplne na zaciatku mas
dane prec # v riadku

#Servername localhost

treba dat to # prec a restarnut apache-ho

Posledna vec ako to doteraz islo a uz nejde tak to znamena ze by bolo dobre keby si si ocekoval hard na nejake malware/spyware pretoze tie velmi radi zapisuju vo windows do suboru host, aby zneho robili zombie pocitac.

Ak je vsetko OK skusto preinstalovat.
duch
Junior

Odeslat příspěvekod Dru 4. 11. 2005 11:28

Bimbo píše:Říkáš, Apache normálně chodí, služba je zapnuta.
A kam máš nastaven DocumentRoot? Nic jsi v tom adresáři nemazal? Tento by měl vést tam, kde máš kořen www.
Najdi soubor httpd.conf (na win je to myslím ../apache/conf/httpd.conf - a tam to zjistíš.
Pokud si však nejsi jistý, raději to nedělej, nebo si to celé rozházíš.e/quote]

DocumentRoot - stále směruje dobre. Bohužel :-/

quote="duch"]Inu tipujem, ze mas asi Windows, takze treba sa pozriet v adresari c:\windows\system32\etc\drivers\ do suboru host (samoska ako administrator)
ci tam nemas nastavene
127.0.0.1 localhost (alebo iny nazov servera, aky si si ddal) tak to tam treba dopisat

dalsia vec treba sa pozriet do subora httpd.conf co by mal byt konfiguracny subor pre apacha (pod linuxom je, vo windows neviem ako sa vola)
ci uplne na zaciatku mas
dane prec # v riadku

#Servername localhost

treba dat to # prec a restarnut apache-ho

Posledna vec ako to doteraz islo a uz nejde tak to znamena ze by bolo dobre keby si si ocekoval hard na nejake malware/spyware pretoze tie velmi radi zapisuju vo windows do suboru host, aby zneho robili zombie pocitac.

Ak je vsetko OK skusto preinstalovat.

Tip správný - mám wokna. Jj ta cesta ve woknech je správná, tam je vse odkomentovane, vcetne dalsiho virtualniho serveru, dle meho nazoru tam je vse v poho.

ServerName 127.0.0.1 mam nastaveny takto a na to mam virtualhosty:

Kód: Vybrat vše
<VirtualHost *:80>
    DocumentRoot "D:/_shop - work/www/admin/"
    ServerName localhost
    ErrorLog logs/admin-error.log
    CustomLog logs/admin-access.log common
</VirtualHost>
<VirtualHost *:80>
    DocumentRoot "D:/_shop - work/www/sportovniobchod/"
    ServerName www.sportovniobchod.cz
    ErrorLog logs/obchod-error.log
    CustomLog logs/obchod-access.log common
</VirtualHost>

tak uz snad prolest ty spywary
Dru
Junior

Odeslat příspěvekod OldSoldier 4. 11. 2005 11:41

Nenainstaloval sis Skype?
OldSoldier
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Dru 4. 11. 2005 12:20

OldSoldier píše:Nenainstaloval sis Skype?

jj, to je nainstalovany, ale neaktivni ... to si delas srandu
Dru
Junior

Odeslat příspěvekod OldSoldier 4. 11. 2005 12:51

Nedelam - Skype si v nekterych pripadech nabinduje port 80 (posloucha na nem prichozi pozadavky).
OldSoldier
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Dru 4. 11. 2005 14:11

tak jsem ho odintaloval, procistil registry a bohuzel to nepomohlo, ale diky za tip !
Dru
Junior

Odeslat příspěvekod Mike.M 4. 11. 2005 14:19

zkus misto localhost napsat IP tveho PC. Nebo zkus se podivat na
LoadModule php5_module "c:/apache/apache2/php/php5apache2.dll" pokud mas PHP5 cesta muze byt jina
DirectoryIndex index.htm zkus a dej index.htm ci ti jede APACHE ale nejede PHP. to bys taky pak moh vyloucit. Pokud ciste html jede tak apache je vporadku, ale php na nem neni funkcni. Jeste tak dal bych nejnovejsi Apache 2, PHP5, a pokud mas i MySQL4
Zivot je kurevsky tezky.
Mike.M
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Dru 4. 11. 2005 16:10

takze, dal jsem do korene kam mi smeruje DocumentRoot - soubor s jednoduchym html - index.htm a je to to sami, proste nic se neobjevi, pise ze stale nacita...
to znamena ze se deje neco s apachem ?

Pritom mi apache jede v zelenym - kdykoli ho muzu restartnout tak stale jede.
Dru
Junior

Odeslat příspěvekod OldSoldier 4. 11. 2005 16:20

A koukal jsi do logu toho Apache? Co Ti pise?
OldSoldier
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Dru 4. 11. 2005 16:35

Uplne komplet jsem to preinstalova - absolutne nova instalace - phphome2 - vzdycky valila - tet mi nanajede ani zatracenej uvodni test. Stale - pripojuji - zadna chybova hlaska zadne nacitani.

tet je to jasne, mejakej softik co jsem nainstaloval mi to blokuje. Da se to nejakym zpusobem, treba na portech najit ?

Jak se jjmenuje ten soubor s logy ?
Dru
Junior

Odeslat příspěvekod khihihi 4. 11. 2005 16:41

firewall nic?
Moderátor diskusného fóra Živě.cz ve výslužbě
khihihi
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod OldSoldier 4. 11. 2005 17:20

error.log
acces.log
OldSoldier
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Mike.M 4. 11. 2005 17:27

Dru píše:Uplne komplet jsem to preinstalova - absolutne nova instalace - phphome2 - vzdycky valila - tet mi nanajede ani zatracenej uvodni test. Stale - pripojuji - zadna chybova hlaska zadne nacitani.

tet je to jasne, mejakej softik co jsem nainstaloval mi to blokuje. Da se to nejakym zpusobem, treba na portech najit ?

Jak se jjmenuje ten soubor s logy ?
Naposledy upravil Mike.M dne 4. 11. 2005 17:43, celkově upraveno 1
Zivot je kurevsky tezky.
Mike.M
Mírně pokročilý

Další stránka