Rozdily ICQ vs. Miranda

Všechny ostatní programy, které nemají samostatnou sekci

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Forsaken 6. 2. 2006 05:10

Chtel bych pozadat ty, kteri o tom neco vedi, jake sou konkretni rozdily, mezi temito klienty. Ocekavam neco jako seznam chyb (neboli protivnych vlastnosti) ICQ nebo (ve) srovnani s mirandou.
Dik vsem.
E66, uz nikdy vic jak 1 telefon!!; T60; outdoors lover...

It's better to be hated for what you are than to be loved for what you are not
Forsaken
Junior

Odeslat příspěvekod Matysek 6. 2. 2006 05:18

Miranda je rychlejsi, dobre rozisritelna, multiklient, umi slusne pracovat se vsim a neobsahuje debilni reklamy ci boty.
Definice moderatora Zive? Zookeeper. Vyhledat zbloudilou ovecku, ustajit, vycesat, nakrmit a zalozit chudince nadaci. Ovecka prece nemuze 5 minut myslet. Vsichni mame povinnost oveckam uvarit, precist pohadku a prispet do nadace.
Matysek
Expert

Odeslat příspěvekod kernel_panic [passed] 6. 2. 2006 06:04

1/ miranda je efektivní
2/ miranda je nenáročná
3/ miranda je multiprotokolovej klient
4/ mirandu tvoří pluginy
5/ miranda je maximálně přizpůsobitelná

jak tohle chceš porovnávat s ICQ ? porovnáváš jablka a hrušky...ICQ klient je klient pro komunikaci na ICQ protokolu...miranda je jen eventAPI rozhraní, distribuující události mezi pluginy...
k bití internetovejch nihilistů jsem už příliš starej, ale za ty roky mně narostl krunýř, o kterej se vždy báječně rozplácnete; takže, mám zůstat čelem nebo?
kernel_panic [passed]
Přeborník Živě roku 2008

Odeslat příspěvekod Patrix 6. 2. 2006 08:37

Zápory Mirandy:

- nemá Xtraz (někteří považují za nevýhodu)
- přenos souborů někdy nefunguje tak jak má

Zápory ICQ5:

- nepříjemné reklamy
- nepřiměřené obsazení paměti RAM
- žádná možnost rozšíření programu

Výhody Mirandy:

- při použití plug-inu panelová konverzace
- velmi malé nároky na počítač
- snadno rozšiřitelná a skinovatelná
- možnost stáhnutí "packu" což je upravená verze od uživatelů. Na internetu je jich několik

Výhody ICQ5:

- Má Xtraz -> hry, volání
Patrix
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Tomasek1234 6. 2. 2006 11:04

Miranda - mala, rychla, pekna, rozsiritelna potvurka (prenos souboru funguje uz OK)

ICQ - velky, osklivy, preplacany, barevny zrout sys. prostredku

...muj nazor
Phenom™ X4 Quad-Core Black Edition 9950 2.6GHz 125W socket AM2+ ,BOX, 4GB RAM, ATi HD4850, Samsung SpinPoint F1 1TB, Samsung 2053BW, 20'', Seasonic :)
Tomasek1234
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ehe 6. 2. 2006 11:34

Tomasek1234 píše:Miranda - mala, rychla, pekna, rozsiritelna potvurka (prenos souboru funguje uz OK)

ICQ - velky, osklivy, preplacany, barevny zrout sys. prostredku

...muj nazor

To jsi rěkl moooc hezky. Moje slova. Plně souhlasím. Jukněte se třeba na Koki`s Pack na http://miranda.idisk.cz/. Když si to pak trošičku upravíš k obrazu svému je super. Posílání souburů jede jak s kým.
Ehe
Junior

Odeslat příspěvekod Forsaken 6. 2. 2006 14:50

Posilani souboru je zatim spatne osefovano, funguje jenom v urcitych sitich s urcitym klientem... to je imho zatim nejvetsi nevyhoda mirandy, taky mensi stabilita v nekterych pripadech, treba se mi stava, ze miranda spadne pri nalogovani urciteho kontaktu s icq5 (ale jenom jeden nebo dva lidi, zbytek kontaktu s icq5 mi to nedela), nebo pri cteni away message u uzivatele s mirandou(!), byt jenom ukazani na jeho jmeno v clistu pro tooltip mi mirandu uplne shodi...
Dik vsem za postrehy, rad bych ale pozadal spis o seznam neodstranitelnych chyb nebo protivnych vlastnosti u ICQ. Vetsina veci, co se tu rekla, se da u icq5 nejak odstranit/zablokovat/upravit, ja potrebuji vady, co se nedaji odstranit.
E66, uz nikdy vic jak 1 telefon!!; T60; outdoors lover...

It's better to be hated for what you are than to be loved for what you are not
Forsaken
Junior

Odeslat příspěvekod votrelec 6. 2. 2006 14:54

a trillian nic? ja si myslim ze je lepsi ako miranda
..:. jungle forever:.
votrelec
Junior

Odeslat příspěvekod iv93 6. 2. 2006 14:55

Ja jeste pridam jednu pro me velmi vyhodnou vec - Mirandu muzu mit treba na USB (v nouzi nejvyssi vejde i na disketu) a pak uz se muzu pripojit i na cestach - staci mit nekde k dispozici pocitac s netem.
Malým dětem a blbcům počítače do rukou nepatří.®
iv93
Junior

Odeslat příspěvekod Patrix 6. 2. 2006 15:20

votrelec píše:a trillian nic? ja si myslim ze je lepsi ako miranda

ja si myslim ze je horsi nez ICQ:)
a lepsi nez Miranda je mozna QIP
Patrix
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod botepidemic 6. 2. 2006 16:40

Patrix píše:Zápory ICQ5::/color]

1. nepříjemné reklamy
2. nepřiměřené obsazení paměti RAM
3. žádná možnost rozšíření programu

botepidemic
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Patrix 6. 2. 2006 16:53

b0t3p1d3m1c píše:
Patrix píše:Zápory ICQ5::/color]

1. nepříjemné reklamy
2. nepřiměřené obsazení paměti RAM
3. žádná možnost rozšíření programu

Patrix
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Czulibrk 6. 2. 2006 16:57

nedavno sem si stahnul nejaky pack mirandy s nejakyma pluginama a skinama, aby to nevypadalo jako takovyto zakladni dost hnusny okynko s kontaktama, a zabralo to v pameti 12mb, icq5 mi bezne zabira 4-5mb

no nevim, jak se ti to povedlo. Me Miranda vcetne vsech plug-inu, skinu a tabsrmm zabira stabilne 3,5 MB. Pravda, odstranil jsem ctecky RSS, pocasi a jine ptakoviny ...

Takze : Miranda is the best!
Olé!
Czulibrk
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod BetWithLowe(smazano) 6. 2. 2006 17:01

bohuzel miranda zatim neni, pokud vim, portovana na linux, coz je jeji nejvetsi slabina...
BetWithLowe(smazano)
Junior

Odeslat příspěvekod Lucky-x 6. 2. 2006 17:39

pod linuxem jsou... i zajímavější messengery než je miranda :) ... alespoň pro mě :-)
Beyerdynamic DT 990, Audinst HUD mx1, wasapi, foobar2000

Sám Chaplin se inkognito účastnil soutěže o svého nejlepšího dvojníka a skončil až třetí.
Lucky-x
VIP uživatel

Další stránka