Rozdily ICQ vs. Miranda

Všechny ostatní programy, které nemají samostatnou sekci

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod kernel_panic [passed] 7. 2. 2006 04:01

niner píše:1. pre zaciatocnika neumerne mnozstvo nastaveni a v standartnom stave miranda vyzera "strasne" a vela uzivatelov hned tymto odradi

1/ pro začátečníky vznikají packy
aimg]http://turmcdonnel.iglu.cz/screens/miranda.png[/img]

niner píše:2. velkost ram.. priblizne po hodinke chatovania zo zapnutymi smajlikmi konzumacia RAM rapidne stupne

2/ pak máš mirandu složenou a nastavenou zcela chybně, miranda po 48 hodinách běhu:
Naposledy upravil kernel_panic [passed] dne 7. 2. 2006 06:30, celkově upraveno 2
k bití internetovejch nihilistů jsem už příliš starej, ale za ty roky mně narostl krunýř, o kterej se vždy báječně rozplácnete; takže, mám zůstat čelem nebo?
kernel_panic [passed]
Přeborník Živě roku 2008

Odeslat příspěvekod tomko 7. 2. 2006 06:25

Mirandu jsem (stejně jako ještě pár dalších klientů) zkoušel a skončil jsem zas vždycky u ICQ (se všema jeho přednostmi a nectnostmi). Miranda mi přišla - no, jak to napsat, nějaká divná. A už má ICQ kompatibilní smajlíky (nebo to měl nekompatibilní Trilian)?
lepší být bohatý zdravý než chudý nemocný
tomko
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Cartmann 7. 2. 2006 06:40

miranda je prostě lepší než icq5 ale dokud nebude funkční posílání souboru z mirandy na icq5 nebona jinou mirandu tak si ji nainstalit nemuzu :P
Podpis? k čemu podpis?...... k ničemu stejně jako celej svět.
Cartmann
Junior

Odeslat příspěvekod kernel_panic [passed] 7. 2. 2006 06:47

Cartmann píše:dokud nebude funkční posílání souboru z mirandy na icq5 nebona jinou mirandur/quote]

přenos souborů samozřejmě je funkční...
k bití internetovejch nihilistů jsem už příliš starej, ale za ty roky mně narostl krunýř, o kterej se vždy báječně rozplácnete; takže, mám zůstat čelem nebo?
kernel_panic [passed]
Přeborník Živě roku 2008

Odeslat příspěvekod Kryspin 7. 2. 2006 08:04

no nevim zkoušel jsem přenos souborů, ale nikdy se mi to nepodařilo(3 různí uživatelé, jeden měl určitě icq klienta). Možná že to je proxy serverem ... nevim :?
Kryspin
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ziki (novy) 7. 2. 2006 08:40

Nedávno sem si nainstaloval mirandu 0.4.0.2 a zatím sem s ní spokojený, oproti icq5 nabízí nesrovnatelně větší množství nastavení + pluginy, což může být pro začátečníka dost složité.
Ma mirandě mi ovšem vadí nepodpora smajlíků (vyřešeno pluginem), chybí push-to-talk (ikdyž sem to využil jen párkrát) a hlavně horší podpora avatarů, nezbrazuje mi to u některých kontaktů fotky a dokonce i muj avatar přechodem na mirandu se někam ztratil a někomu se ukazuje a někomu ne....
ziki (novy)
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod BigT 7. 2. 2006 08:59

ty avatary mi delaji problem i v icq, na kompu na kolejich to de a doma na notasu ne,divny
PC: PC: Intel i5 8400, Asus ROG Strix B360‑G , 16GB Kingston HyperX, SSD Adata SP920+WD Blue 1TB, GIGABYTE GTX 1050 OC 2G, be quiet! Pure Power 10, CM Elite 333, LG IPS235P 1920x1080

NTB: HP 430 G5

Mobil: Motorola One Vision
BigT
Junior

Odeslat příspěvekod tomko 7. 2. 2006 09:02

posílání souborů mi na ICQ taky nefungovalo resp fungovalo jen s uživateli, co byli za stejným firewallem, jak já... a řešení jsem v tý době nenašel. A popravdě, od té doby jsem ho ani dál nehledal...
lepší být bohatý zdravý než chudý nemocný
tomko
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Sandman83 7. 2. 2006 09:47

To posilani vam imho nejede protoze jeden z vas co to posila nema verejnou IP. Firewall je potom vec druha, tam se to da nastavit.
Sandman83
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod JIV 7. 2. 2006 14:17

tomko píše:posílání souborů mi na ICQ taky nefungovalo resp fungovalo jen s uživateli, co byli za stejným firewallem, jak já... a řešení jsem v tý době nenašel. A popravdě, od té doby jsem ho ani dál nehledal...d/quote]

hej to je pravda..a preto ked xcem posielat subory do netu vzdy zapinam icq5 inak miranda
All living things must eat.
As I have said, all living things must eat.
Podpora X
JIV
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Patrix 7. 2. 2006 16:13

Sandman83 píše:To posilani vam imho nejede protoze jeden z vas co to posila nema verejnou IP. Firewall je potom vec druha, tam se to da nastavit.

Ja sem mel vzdy verejnou IP a presto to neslo...
A tehdy jeste pouzivany Windowsacky Fw byl tak deravy, ze o nake Mirande ani nemel tuseni:)
Patrix
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod niner 7. 2. 2006 16:18

kernel_panic [passed] píše:4/ plugin history sweeper tohle bude dělat za tebe automaticky, standardní výbavou mirandy je dbtool, tím si čas od času projeď profil a zoptimalizuj databázi
t/quote]

automaticky to nechcem :oops: to dbtool mi pomohlo :) Thanx a lot, I feel like idiot :-B

ad: RAM.. nemam nastavene nic chybne (to sa snad ani neda nieco chybne nastavit;) finta je v tom ze pouzivam smajlikou docela casto a nemam zrovna malych prtasov.. a tak sa mi behom slusneho chatovania v priebehu hodinky ztiahne ram aj o viac ako 5-7mb.. no a ked mi pcko bezi cely den vies si to predstavit.. musim kvoli tomu obcas clearnut obsah okna (teda musel som na starej prcke.. teraz mi je to fuk :roll: )
spravca katalogu, katalog.pda.sk
niner
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kernel_panic [passed] 7. 2. 2006 16:26

niner píše:musim kvoli tomu obcas clearnut obsah okna (teda musel som na starej prcke.. teraz mi je to fuk :roll: )

ano, je možný, že pokud okno obsahuje hafo textu nebo grafiky, pak může takovýto okno zabrat adekvátně paměti...ale to je prostě přirozenej dopad, ne problém klienta...a zvlášť, pokud používáš IEView...

tabsrmm umožňuje "trim message log to X events"...což znamená, že bude v okně udržovat pouze X zpráv (událostí)...to by mohlo tvůj problém zátěže řešit...

a mýlíš se...miranda se dá chybně složit nebo nastavit velice jednoduše...stačí experimentovat s pluginy, jejichž nastavení se vzájemně kříží nebo vylučuje...krásným příkladem toho budiž pluginy pro vzhled okna...přechod z jednoho na druhej se zachováním nastavení toho předchozího, je cesta do pekla...
kernel_panic [passed]
Přeborník Živě roku 2008

Odeslat příspěvekod niner 8. 2. 2006 00:54

kernel_panic [passed] píše:tabsrmm umožňuje "trim message log to X events"...což znamená, že bude v okně udržovat pouze X zpráv (událostí)...to by mohlo tvůj problém zátěže řešit...
spravca katalogu, katalog.pda.sk
niner
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Honny 8. 2. 2006 00:59

kernel_panic [passed] píše:přenos souborů samozřejmě je funkční...n/quote]
Můžeš to prosím trochu rozvést? Já osobně s tím mám taky problémy... :|
x_X
Honny
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka