Rozdily ICQ vs. Miranda

Všechny ostatní programy, které nemají samostatnou sekci

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod kernel_panic [passed] 8. 2. 2006 08:18

niner píše:aku mas verziu tabsrmm? nemozem to tam najst

TabSRMM 0.9.9.99, options > message sessions > message window > záložka message log > always trim message log to X events...

quote="Honny"]Můžeš to prosím trochu rozvést? Já osobně s tím mám taky problémy...o/quote]

i pro tyto transfery souborů platí to, co při jakékoliv snaze o spojení mezi dvěma počítači...je potřeba, aby alespoň jeden z účastníků transferu byl dostupnej...čili veřejná IP, průchozí port a to vše adekvátně nastaveno i v klientovi...
k bití internetovejch nihilistů jsem už příliš starej, ale za ty roky mně narostl krunýř, o kterej se vždy báječně rozplácnete; takže, mám zůstat čelem nebo?
kernel_panic [passed]
Přeborník Živě roku 2008

Odeslat příspěvekod Patrix 8. 2. 2006 08:24

kernel_panic [passed] píše:i pro tyto transfery souborů platí to, co při jakékoliv snaze o spojení mezi dvěma počítači...je potřeba, aby alespoň jeden z účastníků transferu byl dostupnej...čili veřejná IP, průchozí port a to vše adekvátně nastaveno i v klientovi...t/quote]

Jak je tedy možné, že u ICQ5 nebo QIP 2005a není žádný problém, ale u Mirandy jo? :|
Miranda je v tomto neschopna - a to jsem pouzival nekolik desitek verzí několik let..
Patrix
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Cartmann 8. 2. 2006 08:31

Patrix píše:
kernel_panic [passed] píše:i pro tyto transfery souborů platí to, co při jakékoliv snaze o spojení mezi dvěma počítači...je potřeba, aby alespoň jeden z účastníků transferu byl dostupnej...čili veřejná IP, průchozí port a to vše adekvátně nastaveno i v klientovi...t/quote]
Jak je tedy možné, že u ICQ5 nebo QIP 2005a není žádný problém, ale u Mirandy jo? :|
Miranda je v tomto neschopna - a to jsem pouzival nekolik desitek verzí několik let..o/quote]
protože ICQ neposílá soubory přímo ale klient-server-klient proto to v něm jde ;) proto nepotřebuješ veřejnou IP a tohle v mirandě nejsou schopný udělat no :/
Podpis? k čemu podpis?...... k ničemu stejně jako celej svět.
Cartmann
Junior

Odeslat příspěvekod dejvidek 8. 2. 2006 09:04

Mirandu sem měl v práci, je to dobré jen na kecání, minimální nároky, pohodička.
Doma ale používám pořád ICQ2003b, lepší práce s historií, prostě pohodička, ICQ5 šlo hned pryč, to je hrůza, nejvíc mi prostě vyhovuje 2003b.
Reklamy v ICQ? Ty tam rozumnej člověk nemá.
Přes ICQ se lépe posílají soubory, Miranda dost často posílá zprávy duplikovaně, čím to - to netuším.
Systémové nároky? Chápu, když někdo má 256MB paměti a šouraj se mu na tom XPéčka, že každej megabajt je dobrej, ale řešením je spíš vzít pár stovek a koupit si víc paměti, než škudlit každý mega. ICQ mi bere aktuálně 7MB paměti (běží 18 dní nonstop).
dejv
dejvidek
Junior

Odeslat příspěvekod elfkam66 8. 2. 2006 13:55

No já mám Mirandu a jsem kotel spokojen hlavně kvuli jednoduchosti. Ale začíná mně štvát že nikdo nevidí mojeho Avatara a to posílání souborů. To mi zatím šlo jen Miranda>Trilian . Jinak vůbec
Nemohli byste mi teda doporučit nějaký dobrý pack nebo něco co by to částečne napravilo? Jo a kam mám hodit třeba stáhlí skin?
Tak jsem tu po dlouhe dobe, snad se tu udrzim ;-)
"It's better to burn out than to fade away..." Kurt Donald Cobain, Nirvana
Peace, Love, Empathy
elfkam66
Junior

Odeslat příspěvekod kernel_panic [passed] 8. 2. 2006 15:40

elfkam66 píše:Jo a kam mám hodit třeba stáhlí skin?k/quote]

napřed musíš používat nějakej plugin na kontakt list, kterej má podporu skinování...za zmíňku stojí clist_nicer, clist_nicer+ a clist_modern...

v případě nicer a nicer+ se jedná víceméně jen o obrázek na pozadí + patřičný nastavení průhledností a vzhledů elementů okna...

klasický skinování nabízí až clist_modern, u kterýhož je naprosto jedno, kam skin umístíš, jen je potřeba ho otevřít v options > customize > skin...

no a pak samozřejmě stahovat takový skiny, který jsou dělaný pro tvůj plugin...
k bití internetovejch nihilistů jsem už příliš starej, ale za ty roky mně narostl krunýř, o kterej se vždy báječně rozplácnete; takže, mám zůstat čelem nebo?
kernel_panic [passed]
Přeborník Živě roku 2008

Odeslat příspěvekod niner 8. 2. 2006 16:33

kernel_panic [passed] píše:TabSRMM 0.9.9.99, options > message sessions > message window > záložka message log > always trim message log to X events...
./quote]

Vdaka chcelo to len maly update :) tusim budem musiet postahovat nove verzie pluginov :roll:
spravca katalogu, katalog.pda.sk
niner
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod niner 8. 2. 2006 19:51

kernel_panic [passed] píše:TabSRMM 0.9.9.99, options > message sessions > message window > záložka message log > always trim message log to X events...

/quote]

hmm sice mi funguje trim ale nefunguje mi korektne zobrazenie mena
namiesto toho sa mi zobrazi "unknown contact" :evil:
vraciam sa k 97

http://www.miranda.or.at/forums/index.p ... 943.0.html
spravca katalogu, katalog.pda.sk
niner
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod a 8. 2. 2006 20:32

miranda ma iba jeden zapor, ale zato obrovsky. prenos suborov funguje iba pri verejnych adresach :(((
a
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod JIV 8. 2. 2006 21:00

2a: Zial dnes sa mi to potvrdilo :(
All living things must eat.
As I have said, all living things must eat.
Podpora X
JIV
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Cartmann 8. 2. 2006 21:30

a píše:miranda ma iba jeden zapor, ale zato obrovsky. prenos suborov funguje iba pri verejnych adresach :(((
to je ta jediná věc co mi brání vyhodit icq5 a přejít na mirandu :P tohle by měly vyřešit co nejdřív.
Podpis? k čemu podpis?...... k ničemu stejně jako celej svět.
Cartmann
Junior

Odeslat příspěvekod hotspot 8. 2. 2006 22:13

Já jsem na Mirandu nechtěl přejít ze stejného důvodu (navíc když jsem zkoušel úplně základní verzi, znechutila mně vzhledem) ale před pár dny jsem si stáhl pack i s hromadou pluginů a ... je to prostě rulezní :P Pro tohle oželím i přenos souborů, taky mi vůbec nefunguje... Na ICQ 5 už kašlu, tohle je paráda :)
"It is better to keep your mouth closed and let people think you are a fool than to open it and remove all doubt." - Mark Twain
hotspot
Junior

Odeslat příspěvekod x-father 8. 2. 2006 22:35

BetWithLowe píše:bohuzel miranda zatim neni, pokud vim, portovana na linux, coz je jeji nejvetsi slabina...

Me sla miranda pustit pres wine a normalne komunikovala - mela ale nejak divne rozhozenou grafiku - mozna by to slo ale vychytat - muzes zkouset.

Jinak pro ostatni.

na mirandu nedam dopustit, ale posledni dobou nejak blbne. Jednak se me celkem casto odhlasuje a taky se me nekdy stane ze nekomu zaboha nemuzu poslat zpravu - vidim ho, ale porad haze time out. Vim od kamosu ze jim to dela taky. Tuhle me jeden cele dopoledne musel psat mailem, ale ja jemu moh napsat normalne a doslo mu to a to same se stava me. Mam podezreni ze je problem jen pri komunikaci miranda-miranda - ale nemam to uplne potvrzene.
x-father
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Brumer 8. 2. 2006 23:02

Ja mel Mirandu normalne na disku a obcas se mi nepodarilo ji vubec spustit, i kdyz jsem ji preinstalovaval nebo smazal, vzdycky mi za chvili nesla spustit. Pak jsem si ji dal i na USB disk a po mesici to samy... tak to aby me to nenastvalo ze jo? Radsi jsem nainstaloval Trilliana a musim hold ozelet USB. Nevim com to je. Neexistuje naky jiny program co se da dat na USB?
Brumer
Junior

Odeslat příspěvekod Stibi 8. 2. 2006 23:03

2 x-father: Noo tak to je docela možné, měl jsem před chvíli stejný problém...bylo to miranda-miranda ...musel jsem ji restartovat ...
Konec jihoamerickým telenovelám !!!
Stibi
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka