Scannování dp pdf

Všechny ostatní programy, které nemají samostatnou sekci

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod dips_gprs 21. 2. 2006 15:03

Ahoj, mam scanner s podvavacem a normalne scannuji treba 30obrazku v pohode. Ale shanim naky program i placeny, ktery bude scanovat do pdf a vyhodi mi jedno pdf s 30obrazky, nevite, Moc by mi to pomohlo, diky. Ahoj
dips_gprs
Junior

Odeslat příspěvekod nupix 21. 2. 2006 15:52

No já se v těhle věcech moc neorientuju, ale mám multifunkční zařízení od epsonu (dx4850) a v softwaru přímo od Epsonu je možnost scanovat přímo do pdf.
Moderátor diskuzního fóra Živě.cz ve výslužbě
nupix
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod david.vavra 21. 2. 2006 20:29

mám HP 4470c taky mi to nabízí uložit do pdf + zeptá se to jesti budu dál skenovat (a přídávat další stránky) nebo už má ten soubor uzavřít
david.vavra
Junior

Odeslat příspěvekod Pritel 21. 2. 2006 21:43

jj, mám Canony a je to také tak :)
Jen v základním nastavení pro pdf musím zaškrtnout "multi scan" a pak už se to ptá, zda chci skenovat "next" nebo ukončit.
A výsledkem je jediný pdf soubor :)
HP Pavilion PC Elite HPE-130cs,i7-860,8GB DDR3, 1500GB,DVDRW,GT260 ...Win7 64-bit
Pritel
Junior

Odeslat příspěvekod Higgi 17. 9. 2006 17:17

JJ, na Canonech to jde dobře. Ale potřeboval bych občas udělat na nascannovaném objektu úpravu. Jaký program dovede z několika *.jpg vytvořit PDF? Na ceně nezáleží, ale zadara by byl lepší
Higgi
Junior

Odeslat příspěvekod JayBee 17. 9. 2006 17:23

Co třeba Adobe Acrobat? Ten to umí určitě. Ale to bude asi kanón na vrabce, že?
Toto není konec. Není to ani začátek konce. Ale je to snad konec začátku...
JayBee
Junior

Odeslat příspěvekod Kroxigor 17. 9. 2006 17:30

a co ty obrázky nascanovat do složky a pak obsah složky vyexportovat do PDF to umí spousta free sw
Kroxigor
Junior

Odeslat příspěvekod Higgi 17. 9. 2006 17:40

Kroxigor píše:a co ty obrázky nascanovat do složky a pak obsah složky vyexportovat do PDF to umí spousta free swe/quote]
Jasný. Vypadá to na nejlepší řešení, který už jsem taky zkoušel. Adobe Acrobat je asi nej, ale nevím,kdo by mi ho zaplatil.
Higgi
Junior

Odeslat příspěvekod Pritel 18. 9. 2006 19:52

ono by to šlo i virtuální tiskárnou pdfFactory Pro
třeba v TC si označíš obrázky, které chceš převést a dáš tisk na tuto tiskárnu..vytvoří to jeden pdf dokument s tolika stránkami, kolik si měl obrázků..
výhoda je, že můžeš vlastně "tisknout" z čehokoli (grafického editoru, TC...)....a i free alternativy určitě existují.

Ale je to jen má úvaha, bez praktické podpory :wink:
HP Pavilion PC Elite HPE-130cs,i7-860,8GB DDR3, 1500GB,DVDRW,GT260 ...Win7 64-bit
Pritel
Junior

Odeslat příspěvekod Abox 18. 9. 2006 20:33

PDF Creator to taky umi. A je navic i free.
http://www.pdfforge.org/products/pdfcreator/download
Abox
Pokročilý

Odeslat příspěvekod JendaLinda 19. 9. 2006 11:48

PDF Creator můžu doporučit. Pokud v něm chceš vytvořit jedno PDF z několika obrázků/dokumentů, stačí při tisku na jeho virtuální tiskárně při dotazu na uložení PDF souboru ukládání odložit a v tiskové frontě pak lze několik položek spojit dohromady a vyexportovat do jednoho souboru.
Co můžeš odložit na zítřek, odlož na pozítří.
JendaLinda
Pokročilý