Nejdou mi spouštět pps,ppt soubory!

Všechny ostatní programy, které nemají samostatnou sekci

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Morák 18. 3. 2006 08:25

Prosím o pomoc! Nevím co se stalo, ale od jisté doby mi nejdou spouštět soubory vytvořené v programu Power Point (XP verze). Jedná se o to, že mám ve mailové schránce (centrum) plno zpráv s přílohami pps a po zadání otevřít v programu Power point a načtení souboru se vždy objeví hláška - V aplikaci PowerPoint nelze soubor číst Poté kliknu na nápovědu, proč nejde otevřít a objeví se:

Soubor, který jste se pokusili otevřít, pravděpodobně není soubor aplikace PowerPoint (soubor PPT). Zkontrolujte původní soubor a zjistěte skutečný typ souboru. Soubor bude pravděpodobně možné upravit v jiném programu určeném pro daný typ souboru. Jinak jsem zjistil, že než program soubor otevře, uloží ho do složky Temp ve Windows.. není tady nějaká zrada?
Už si nevím rady.. pomůžete? Dík[/b]
Morák
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod JIV 18. 3. 2006 09:11

posli niekomu ten ppt ci mu ide a ked hej tak reinstall office
JIV
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Morák 18. 3. 2006 10:31

Reinstal jsem zkoušel - nepomohlo to.. na jiných PC soubory jdou normálně spustit... :roll:
Morák
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod JIV 18. 3. 2006 10:50

tak mas asi zle cd
JIV
Pokročilý

Odeslat příspěvekod fredik 18. 3. 2006 11:08

Jestli ti jde jenom o prohlizeni tak si zkus stahnout a nainstalovat prohlizec
http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?displaylang=cs&FamilyID=428d5727-43ab-4f24-90b7-a94784af71a4
treba ti pomuze kdyz ti to blbne v office.
fredik
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Morák 18. 3. 2006 18:28

Díky za rady, ale problém to nevyřešilo :cry: CD s Office XP vadné není, aplikace Power point mi do nedávna nedělala žádné problémy, všechny soubory typu ppt,pps šly normálně spustit..
Power point 2003 prohlížeč jsem si stáhnul, opět to samé... Tak už nevím.
Morák
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Tomasek1234 20. 3. 2006 12:35

Virus?
Phenom™ X4 Quad-Core Black Edition 9950 2.6GHz 125W socket AM2+ ,BOX, 4GB RAM, ATi HD4850, Samsung SpinPoint F1 1TB, Samsung 2053BW, 20'', Seasonic :)
Tomasek1234
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Flaxinet (novy) 20. 3. 2006 13:09

a když to vykopíruješ z toho majlu do nějaké složky a spustíš to poklepáním přímo na ten ppt soubor - to to blbne taky tak, nebo se to spustí a zlobí to jen v kombinaci s tim majlem?
Flaxinet (novy)
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Morák 20. 3. 2006 19:48

Comp jsem projel Nodem a Spybotem..bez problémů..
Přílohu s ppt nebo pps souborem jsem uložil do zvláštní složky a pořád to samé - hláška Power point nemůže otevřít sopubor - zobrazí se cesta k Temp složce+název souboru.pps . Tak fakt už nevím, poraďte prosím ještě někdo.. Dík
Morák
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod fredik 20. 3. 2006 20:31

Zkousel si nejdrive spustit PowerPoint a pak v nem teprve otevrit ten soubor jestli to taky blbne?
fredik
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Morák 20. 3. 2006 20:41

To Fredik: Bohužel, ani to nepomohlo. Pro změnu hláška Power point nemůže otevřít soubor - následuje název a cesta, protože název souboru je neplatný../Snažil jsem se otevřít soubor .pps který jsem uložil do složky z příchozího mailu./
Morák
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kernel_panic [passed] 20. 3. 2006 22:46

nemá ten soubor v názvu nějaký atypický znaky ? nejsou v cestě k tomu souboru nějaký atypický znaky ? nepřesahuje délka cesty + názvu souboru 200 znaků ?
k bití internetovejch nihilistů jsem už příliš starej, ale za ty roky mně narostl krunýř, o kterej se vždy báječně rozplácnete; takže, mám zůstat čelem nebo?
kernel_panic [passed]
Přeborník Živě roku 2008
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Eva_M 21. 3. 2006 08:30

Jen pár nápadů bez záruky:

1) Jak máš nastavenu volbu u "skrýt přípony u známých typů"? Jestli se ty soubory nejmenují např. nazdar.pps.exe přičemž to .exe není vidět a Ty vidíš jen nazdar.pps

2) Nemáš někde příliš přísně nastavené zabezpečení? Co používáš za antivir, antispyware, firewall atd.?

3) Co používáš za poštovní program a jak ho máš nastavený? Myslím tím takové volby jako "zakázat otevírání příloh, které mohou obsahovat viry".

4) Nemáš v PC nějaké breberky? Pro jistotu doporučuju aktualizovat všechny ochranné nástroje a projet PC (sice si nemyslím, že je v tom problém, ale jistota je jistota..)

5) Zkus ten soubor uložit někam do PC - ne do složky Temp, ale třeba do dokumentů. Pak zavři poštovní program, vlez do dokumentů, přejmenuj ten uložený soubor ručně třeba na pokus.pps a pak ho zkus otevřít.

6) Je to singl počítač nebo v síti? Jestli v síti, není tam nějaké omezení ze strany správce sítě?
Pravidlo č.1: Netrapte se kvůli maličkostem !
Pravidlo č.2: Všechno jsou maličkosti !
(R.Eliot, kardiolog)
Eva_M
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Laco 21. 3. 2006 15:21

Mel jsem podobny problem a vyresil jsem ho tim ze si ten soubor stahnu do PC a spustim si ho z disku (neotviram to ze email. schranky pres IE)
Laco
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků