SAP zdroje informacii

Všechny ostatní programy, které nemají samostatnou sekci

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod liesmith 20. 5. 2006 08:37

Nevedeli by ste poradit url na nejaku stranku pripadne prirucku v ceskom alevo slovenskom jazyku zaoberajucou sa SAP platformami a aplikaciami? Vdaka.
liesmith
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Brucep 20. 5. 2006 08:45

a naco ti to je vobec ???
Brucep
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod liesmith 20. 5. 2006 08:51

studium a neskor pre pracu :)
liesmith
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod rudicz 25. 1. 2007 20:59

no bol by som tiez poteseny neakou knihou pripadne dobry radami kto s tym pracuje, neake nove transakcie a pod. mozem pomoct a opisat sem neake transakcie co a ako funguje a neake screenshoty spravit, ale neviem ci je to rovnake vsade alebo si to firma na mieru nechava konfigurovat a skratky transakcii si dava tiez sama :)

pozna niekto taku znamu transakciu "md04" napr to povie v strojarstve vsetko o danej masine, suciastke vsetko, aky material, vykres a pod srandy
FSC Mobile U9200, nokia e65 + 2Gb MicroSD
rudicz
Junior

Odeslat příspěvekod S-Tony 25. 1. 2007 21:11

Já jsem sehnal jen v angličtině různé manuály a příručky v pdf přes P2P (DC, emule, bearshare).
V češtině v elektronické podobě podle mně nic neexistuje.
Ani si nejsem jistý jestli vůbec vyšla nějaká kniha v češtině.....
Když se smíříte s tím, že život už nic nového nepřinese, tak teprve to je ten okamžik, kdy všechno důležité teprve začíná...
S-Tony
Junior

Odeslat příspěvekod rudicz 25. 1. 2007 22:10

a nemecke knihy ?? pridaj neake linky :) alebo sa mi ozvi cez ss
rudicz
Junior

Odeslat příspěvekod some_one 26. 1. 2007 09:33

Taky bych se přimluvil za nějaké linky.
Existuje nějaký způsob jak třeba sehnat trial verzi a zkusit si to nainstalovat a hrát si s tím doma?
Neseďte furt u kompu a běžte taky trochu sportovat!
some_one
Junior

Odeslat příspěvekod zara 26. 1. 2007 09:44

SAP neni druh programu, se kterym si muzes "hrat" doma.
zara
Junior

Odeslat příspěvekod some_one 26. 1. 2007 09:48

To je jasný, ale někde se to člověk naučit musí, a pochybuju, že by mě k tomu někdo pustil. Rád bych se právě něco dozvěděl o konfuguraci, a jen čistá teorie z knížek je povětšinou k ničemu, člověk si s tím musí chvilku hrát.
some_one
Junior

Odeslat příspěvekod rudicz 28. 1. 2007 13:15

no instalacku SAPu mam, ale to je len klient, ktory sa pripaja na server, server je vacsinou ORACLE, nie ziadne win a linuxy, je to uz o nieco vyssia rada, lebo linux by tu databazu nestihal, musel by si mat brutal masinu, vidim to na jednej firme, ktora frci na linuxe, a maju tam naraz online 200ludi tak im ani HP 4xcpu a 8gb ram ledva niekedy klepoce:)
co sa tyka konfiguracie sapu som ju osone nevidel, clovek,ktory to ma u nas vo firme na starosti to spravuje z nemecka, nasa cerska firma je v DE, takze s tym neporadim. Co sa tyka skusania a pod. ked si pustis SAP logon, tak ti naskoci SAP produktsystem a SAP testsystem, cez ten TEST sa mozes normalne lognut a robit tam co chces, vytvarat si vsetko na novo a pod. co sa tyka logistiky, vyroby, objednavok, faktury a pod. ale je to take neokresane ako verzia v ktorej makaju ostatny, ktora je uz vytuningovana a si na nu zvyknuty. teraz bol u nas kolega z DE a naucil ma neake nove transakcie s ktorymi si ulahcim pracu :) je to supis program, myslim, ze na slovensku co su velke firmy ako KIA a ine, co sem len pridu aj, tak bez SAPu asi nebudu, myslim, ze je to super vediet a mas aj moznost si dobre najst potom dobry JOB;)
niekedy staci vediet len transkacie a clovek ktory s tym robi si tie veci naco to je aj sam domysli testovanim ;)
co tie knizky ??? budu neake linky ?
len tak mimo, tento vikend nam updatuju sap a ze je neaka nova verzia, ze je to hlavne po grafickej stranke nadupane, vecer skocim do prace a kuknem si to:) som zvedavy ostatnych v praci ci im to pofrci :P

viel spass
rudicz
Junior

Odeslat příspěvekod Abox 28. 1. 2007 14:43

Tak nam jede (jel tak pred 2mi roky) SAP na tomhle:
Obrázek

Zkusim cerstvejsi foto. To jenom jako odpoved na ten dotaz, jak si to cvicne nainstalovat doma :-)
Abox
Pokročilý

Odeslat příspěvekod rudicz 28. 1. 2007 20:48

no to muselo byt asi davnejsie, alebo to bolo asi take drahe, ze ani na poriadny monak uz nebolo :P
rudicz
Junior

Odeslat příspěvekod some_one 28. 1. 2007 21:45

No, tak doma by se mi určitě nepřipojovalo 200 lidí online najednou :-)), a určitě bych snesl i větší odezvu (chvilku :-)
No uvidíme..
some_one
Junior

Odeslat příspěvekod rudicz 28. 1. 2007 23:07

doma to isto nerozbehas kamo ! to neni ako ze si doma spravis ventrilo server alebo si instalnes linux ! to je uplne ine kafe! hold sa musis zmierit s tym, ze jedine u niekoho vo firme,a nieco sa mi mari ze sap.com posiela aj neake cd ale neviem isto ?
rudicz
Junior

Odeslat příspěvekod rudicz 29. 1. 2007 20:33

no tak dnes o 15 na konecne nabehol novy SAP, tak ak by chcel niekto vidiet ako to vyzera, mozem upnut neake linky :)
skusal som hladat aj neake sap books na dc ale nic moc, ten hrdina by tu mohol uz nieco upnut co sa tym chvalil, ze nieco ma
rudicz
Junior

Další stránka