Doporucte e-mailoveho klienta s IMAP

Všechny ostatní programy, které nemají samostatnou sekci

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod salko 16. 7. 2006 08:08

e-Jirka píše:Talze pokud chces dobreho klienta i dobry browser, doporucuji operu 9. Tot asi vse :-)

Mojim hlavným prehliadačom je Opera, takže môj príspevok neber ako zaujatosť voči Opere. Osobne som používal M2 v Opere na POP3 poštu viac ako rok a pol.
Dokáže M2 v Opere zistiť, akú máš pridelenú quótu v danom IMAP priečinku?
Dokáže Opera zistiť aktuálne prístupové práva k vybranému priečinku?
Dokážeš v Opere určiť, ktorý priečinok sa má plne sťahovať a ktorý nie (nemyslím celý account, iba vybraný folder)?
Ak to už Opera dokáže a pritom nebude bugovať, potom je to dobrá správa, ale v čase, keď som to ja skúšal, tak si s IMAP-om veľmi nerozumela. Veľa krát bolo treba Operu vypnúť a zapnúť, keď sa presúvali správy medzi foldrami. A práca v Offline režime tiež nefungovala OK.
salko
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod lynn.cz 16. 7. 2006 09:16

Nepředpokládám, že takové funkce Opera bude podporovat. Přijde mi to i zbytečné - nikdy bych nevyužila.

Nicméně dále zmiňované přesouvání zpráv mezi složkama - jj, byl to opruz, nicméně teď se to chová, jak chci ;-)

(já totiž po imapu chci, aby to psalo zpravy, uploadovalo odeslanou poštu na server, přesouvalo mezi složkami :-))
salko: holt jsi náročnější a proto volíš jiného klienta ;-)

ad založení poštovního účtu: Nástroje>Správce účtů
...na povídání používám jabber, proč tu na něj ještě není kolonka?
lynn.cz
Junior

Odeslat příspěvekod salko 16. 7. 2006 09:41

lynn.cz píše:salko: holt jsi náročnější a proto volíš jiného klienta ;-)
;/quote]
Áno, to máš pravdu, som náročnejší. Ja keď som prechádzal na IMAP (z POP3), tak som tiež hľadal klienta. Bol som síce pri Opere a nedal som na ňu dopustiť, ale v tej dobe proste kombinácia Opera a IMAP nefungovala spoľahlivo. Skúšal som TheBat! a to bola ešte väčšia hrôza (na IMAP).
Až po zhliadnutí niektorých príspevkov na zahraničných fórach som sa dozvedel, že pre extrémne prípady (20.000 mailov v zložke) je najvhodnejší Thunderbird. Ja síce nie som takýto extrém, ale odoberám dosť veľa diskusií a potreboval som naozaj spoľahlivé a rýchle riešenie. Popri tom v našej firme máme dosť veľkú štruktúru pre IMAP (cca 20 common/public folders), takže presúvanie mailov je tiež dosť podstatná vec. A navyše pracujem na viacerých počítačoch (aj notebook) a potreboval som aj dobré Offline riešenie.
Čo mi osobne na M2 vadí je fakt, že sa zmenil spôsob ukladania mailov z jedného súboru do viacerých súborov. Je to revolučné riešenie, ktoré by malo evidentne pomôcť fragmentácií a inkrementálnemu zálohovaniu, ale bohužial ja osobne som zaznamenal dosť podstatné zníženie výkonu. A stále po X rokoch je v M2 jeden BUG, ktorý sa prejavuje hlavne pri RSS, že sa občas vyskytnú príspevky z iného zdroja v nesprávnych RSS zdrojoch (naposledy mi to urobilo v piatok na RSS). Bohužial to robilo aj pri mailoch (POP3) a filtroch.
Ale keď píšeš, že v O9 už IMAP funguje spoľahlivo, potom prečo nie. Ak naozaj užívateľ potrebuje iba základné funkcie, tak nech to skúsi a urobí si vlastný názor.
salko
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod X__ 16. 7. 2006 10:47

botepidemic: Jsem japonifil (člověk co obdivuje Japonsko a vše japonské) a taky se bavím s japonkami (většinou anglicky, trochu japonsky a občas česky :D) a těch 8 hodin rozdílu je docela dost, tak abych věděl, kolik u nich je :P
年度新入社員入社式、社長あいさつの概要を掲載しました。
X__
Dočasný BAN

Předchozí stránka