DEFRAGMENTACE REGISTRŮ

Všechny ostatní programy, které nemají samostatnou sekci

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod takito30 24. 3. 2007 22:13

Zdravím,mám dotaz.Pomocí programu tune up 2007,jsem chtel defragmentovat registry.Vždy to šlo v poho,až teď to začalo dělat to,že po vypočítání kolik se uvolní v registrech místa(7%),vyzve k restartu.Když proběhne restart,tak to vypíše toto::UVOLNĚTE POŽADOVANÉ MÍSTO A RESTARTUJTE PC.POTÉ SPUSŤTE ANALYZOVÁNÍ ZNOVU......Kde mám uvolňovat místo a co stím....? :oops: Díky za každý postřeh
Chybovat je lidské, ale jestli chcete něco opravdu p****t potřebujete počítač. (Murphyho zákony) :-)
takito30
Junior

Odeslat příspěvekod Ripper-CZ 24. 3. 2007 22:34

omg, to uz se ve widlich defragmentuji i registry?!! rofl. naka nova featura, pocitam. jen tak pro zajimavost, v linuxu registry nejsou a disk se nedefragmentuje (protoze se ani nefragmentuje).

a co se tyka tveho dotazu, naivni dotaz, mista na disku mas dost? a jinak to proste nepoustej, stejne to akorat neco posere...
Chtěl bych poděkovat firmě Microsoft, která mi úrovní svých produktů umožnila seznámení s krásou Linuxu.
OS nemá být pro peníze, ale pro lidi...
Ripper-CZ
Junior

Odeslat příspěvekod TheTOM_SK 25. 3. 2007 08:52

Skus ci to pojde s WinASO RegDefrag. Robi to iste, co TuneUp Defrag.
P.S. Aj v Linuxe sa fragmentuju subory, ale dost pomalsie ako na NTFS.
TheTOM_SK
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod bbob 25. 3. 2007 09:08

Mám takový pocit že se v tom moc nevyznáš a raději se vykašli na defragmentaci registrů. Moc tím nezískáš a spíš si rozhodíš komp. Mně se to už stalo.
bbob
Junior

Odeslat příspěvekod TheTOM_SK 25. 3. 2007 09:11

Defragmentacia registry je asi tak nebezpecna ako defragmentacia HDD.
Ine je to s cistenim registry, tam sa toho vzdy moze podelat celkom dost.
TheTOM_SK
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod P800 25. 3. 2007 09:26

Tato chybová hláška se vyskytuje až u verze TuneUp Utilities 2007, v předchozí 2006 problém nebyl. Když však zkusíš registry defragmentovat znovu, aplikace Tě upozorní, že registry již byly defrgamentovány.
P800
Junior

Odeslat příspěvekod Amadeus2 25. 3. 2007 09:44

Ripper-CZ píše:omg, to uz se ve widlich defragmentuji i registry?!! rofl. naka nova featura, pocitam. jen tak pro zajimavost, v linuxu registry nejsou a disk se nedefragmentuje (protoze se ani nefragmentuje).

V linuxu sa disk nema dovod fragmentovat - nemas tam na neho co ulozit. (neexistuje poriadny softver)
Amadeus2
Junior

Odeslat příspěvekod Snoopy 25. 3. 2007 10:09

Je jednim z mytu, ze promazavani registru nejaky zpusobem zlepsuje vykon systemu.
Snoopy
Junior

Odeslat příspěvekod krtenek 25. 3. 2007 20:44

Snoopy píše:Je jednim z mytu, ze promazavani registru nejaky zpusobem zlepsuje vykon systemu.
V každém případě jeho defragmentace je občas žádoucí, ještě spojená i s dfrg. disku. Ale pokud by se vymazala, řekněme, polovina nepotřebných položek, to by asi taky bylo znát, co myslíš?
krtenek
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Shafa 25. 3. 2007 20:54

takito30:
je fakt ze u 2006 se mi tohle nikdy nestalo
druhy fakt je, ze jsem NIKDY nepoznal rozdil po defragmentaci a pred ni

krtenek:
defragmentace neni totez co procisteni ! U procisteni to ale spis prida na funkcnosti nez rychlosti (resp. odebere na nefunkcnosti)

Ripper:
tve prispevky jsou adekvatni pubertalnim vyjevum cloveka co prave dostal pocitac. Na ubuntu si takovehle vystrednosti odpoustis, tak nevim proc tady zasiras forum takovymi plky. Windows ti nikdo nenuti tak neprud.
Shafa
Junior

Odeslat příspěvekod krtenek 25. 3. 2007 20:56

Shafa píše:krtenek:
defragmentace neni totez co procisteni ! U procisteni to ale spis prida na funkcnosti nez rychlosti (resp. odebere na nefunkcnosti)
To samozřejmě vím. Není to zřejmé z mého příspěvku?
krtenek
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Snoopy 25. 3. 2007 20:59

A jak? Ze system nebude prolezat 300k soubor ale jen 250k?
Snoopy
Junior

Odeslat příspěvekod Shafa 25. 3. 2007 20:59

Ne docela.
Ono z registru se toho zas tak moc nikdy nevymaze. Je to v podstate par radku oproti cca 20-30MB souboru...
Predesilam ze v mem pripade pouzivam W2003srv, takze tam muze byr reg malinko vetsi nez u XP.
Shafa
Junior

Odeslat příspěvekod krtenek 25. 3. 2007 21:04

Snoopy píše:Ze system nebude prolezat 300k soubor ale jen 250k?
Nevím, kde bereš tyhle hodnoty, ale mě registr zabírá cca 23 MB. A pokud neprovedu dva týdny jeho defragmentaci, hned mi WinAso nabídne úsporu přes 2 %, jak kdy (a to nic neinstaluju ani neodebírám).
krtenek
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Snoopy 25. 3. 2007 21:31

No ono je tech souboru trochu vic. Ale tak jestli ti chybi kazdy MB mista, tak fragmentuj/optimalizuj.

http://www.windowsbbs.com/showthread.php?t=61015

//edit: fuj hrubka :(
Naposledy upravil Snoopy dne 26. 3. 2007 12:00, celkově upraveno 1
Snoopy
Junior

Další stránka