best free alternatíva za winrar

Všechny ostatní programy, které nemají samostatnou sekci

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod cryingfreeman 1. 4. 2007 14:38

poradte
cryingfreeman
Junior

Odeslat příspěvekod Jackal 1. 4. 2007 14:42

Našel jsem:

Filzip 3.06.rar

Filzip je bezplatný archivační program a podporuje formáty ZIP, RAR, CAB, ARJ, TGZ, TAR, ZOO a několik dalších. Jednotlivé formáty umí mezi sebou konvertovat. Podporováno je šifrování archivů heslem. Filzip samozřejmě dokáže vytvářet samorozbalovací archivy. Archivy lze kontrolovat antivirovým programem přímo z prostředí Filzipu. Můžete je také snadno poslat e-mailem. FREE CZ
NB: ACER Aspire 7741G, Intel® Core™ i5-430M 2.27GHz/2.53GHz, Radeon HD 5650, 4GB DDR3 RAM, 500GB HDD, Windows 7 64bit Home Premium, Avast! Internet Security 5
Telefon: HTC HD7, Dell Streak Mini, CoPilot Live 8.2.0.406 - Evropa 2010/03 (17.12.2010), Navigon 2.6.1 - Europe
Jackal
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod S-Tony 1. 4. 2007 14:45

Když se smíříte s tím, že život už nic nového nepřinese, tak teprve to je ten okamžik, kdy všechno důležité teprve začíná...
S-Tony
Junior

Odeslat příspěvekod Lukáš V. 1. 4. 2007 14:48

7-zip myslim nedokaze balit do raru.
Lukáš V.
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod iv93 1. 4. 2007 15:09

[quote="Lukáš V."t7-zip myslim nedokaze balit do raru.[/quote]
Pokud se nepletu (což je možné), tak formát rar je licencovaný, tudíž patrně nebude žádný free program, který by do něj komprimoval. Free archivátory umí rar jen rozbalit.
Malým dětem a blbcům počítače do rukou nepatří.®
iv93
Junior

Odeslat příspěvekod cryingfreeman 1. 4. 2007 16:55

iv93 píše:[quote="Lukáš V."t7-zip myslim nedokaze balit do raru.

Pokud se nepletu (což je možné), tak formát rar je licencovaný, tudíž patrně nebude žádný free program, který by do něj komprimoval. Free archivátory umí rar jen rozbalit.r/quote]

ano myslím že je to tak
cryingfreeman
Junior

Odeslat příspěvekod Kyosuke 1. 4. 2007 17:28

[quote="Lukáš V."t7-zip myslim nedokaze balit do raru.[/quote]
Nepoužívat RAR formát je snad taky alternativa k WinRARu, ne? :-D Krom toho, WinRAR umí dekomprimovat 7z a brzy by do něj uměl i komprimovat.
Kyosuke
Junior

Odeslat příspěvekod Lukáš V. 1. 4. 2007 17:32

Samozrejme bych doporucil 7-zip, je to jeden z nejlepsich freeware programu vubec, ale nevedel jsem, jestli autor tohodle topicu potrebuje balit do raru, tak jsem to radeji zminil, aby bylo jasno ;-)
Lukáš V.
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod cryingfreeman 1. 4. 2007 17:53

ok skusím ten 7-zip
cryingfreeman
Junior

Odeslat příspěvekod r34ktor 1. 4. 2007 18:13

Doporučuji IZArc, který používám k plné spokojenosti. Jeho rozhraní a ovládání se WinRARu velmi blíží. Balit umí do mnoha formátů, ze známých podporuje např. 7z, zip, cab, tar.

//edit: Opraven překlep v názvu programu
Naposledy upravil r34ktor dne 8. 4. 2007 13:05, celkově upraveno 1
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Mobil-man 1. 4. 2007 18:26

no tak to bude asi jako 7zip...
Mobil-man
Pokročilý

Odeslat příspěvekod r34ktor 1. 4. 2007 18:33

7-Zip IZArcu nesahá ani po kotníky. Když jsem hledal alternativu za WinRAR, tak jsem vyzkoušel většinu známých free archivátorů, takže vím, o čem mluvím.
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Kyosuke 1. 4. 2007 19:13

Hmm, podíval jsem se na ten IZ Arc:

- Svobodná licence: Failed.
- Multiplatformnost: Failed.
- Kvalitní příkazový řádek: Musel bych hodně přimhouřit oko, vypadá dost primitivně.

Takže minimálně pro mně je nepoužitelný. :-)
Kyosuke
Junior

Odeslat příspěvekod r34ktor 1. 4. 2007 19:18

Přirozeně záleží na požadavcích a úhlu pohledu. Mě šlo o GUI, funkčnost a solidní podporu kontextových příkazů pod Windows. Pokud bude někdo hledat soft pro Linux, musí se pohlédnout jinde.
Knowledge is power
r34ktor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod maart.462 1. 4. 2007 19:19

chtel bych se zeptat je ten IZAcr cesky?
maart.462
Kolemjdoucí

Další stránka