1 mail na více pc současně

Všechny ostatní programy, které nemají samostatnou sekci

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod dddmmm 7. 4. 2007 19:52

poradte mi, 1 mail na více pc současně...

mám mail na seznamu a potřebuji ho dostat na více pc, nemám vlastní poštovní server, nechci http.

zkusil jsem outlook express a úložiště jsem v registrech (v nastavení to nejde) upravil na sdílenej disk na všech pc stejně. jeden pc poštu stahuje, na všech je krásně vidět všechno, co je přečtené, odpovědi... všechny pc odesílají přes smtp. v podstatě to funguje jak chci. pokud jsem to měl na 2 pc tak vlastně bez projevení problémů. ted to mám na 5 pc a problémů je moooc. zřejmě více klientů způsobí častěji kolize a důsledkem je že se založí nový soubor pro kolidující složku ... a původní maily jsou nedostupný.

potřebuju poradit lepší řešení za obdobnou cenu, ne přes http.
dddmmm
Junior

Odeslat příspěvekod hpremysl 7. 4. 2007 20:00

Jestli jsem tě teda dobře pochopil... založ si 3 alternativní schránky a jenom ty majly na ně přeposílej... takhle by to taky mohlo fungovat jak chceš... :wink:
hpremysl
Junior

Odeslat příspěvekod x-father 7. 4. 2007 20:02

Melo by stacit nemazat pri stahovani postu ze serveru.

Bohuzel pak neuvidis odeslanou postu ze vsech.

Dalsi reseni je IMAP, pripadne si zaplatit echange.
x-father
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Nesky 7. 4. 2007 20:11

"Melo by stacit nemazat pri stahovani postu ze serveru. "

... nejsem si jistej, ale zda se me, ze se to na serveru oznaci jako stazeny a na jinem pocitaci to uz nestahuje.
Nesky
Junior

Odeslat příspěvekod Kroxigor 7. 4. 2007 20:21

Nesky píše:"Melo by stacit nemazat pri stahovani postu ze serveru. "

... nejsem si jistej, ale zda se me, ze se to na serveru oznaci jako stazeny a na jinem pocitaci to uz nestahuje.

pokud se zpráva nesmaže tak se stahuje na všech PC na kterých není mám vyzkoušeno používám jednu schránku na 3PC a jde to bez problémů již mnoho let
mazání se pak povolí jen na jednom aby se dala schránka pročistit
Kroxigor
Junior

Odeslat příspěvekod Zorg 7. 4. 2007 20:28

Jojo, takhle to jde určitě. IMAP je ještě o něco (podle mě o dost) komfortnější řešení.
Zorg
Junior

Odeslat příspěvekod dddmmm 7. 4. 2007 20:32

- přeposlat nejde, nelze pak odpovídat, hledat, řadit, ...
- stahovat na každé pc - pak nevím co už je vyřízené, není společná odeslaná, nejsou stejné složky, ...
- exchange to umí, ale moc draze, + ještě w server

jak funguje ten IMAP?
dddmmm
Junior

Odeslat příspěvekod Mývalice 7. 4. 2007 20:35

Kroxigor, taky se dá udělat to, že se nastaví, aby se ze serveru zprávy mazaly jednou za X dní a pak se nemusíš více méně o mazání ze serveru starat a nemůže se ti stát, že stáhneš poštu na PC, kde se mejly ze serveru hned po stažení mažou a na ostatních počítačích ještě stažený nejsou - tudíž mejly na ně nedostaneš.
Selhaly-li všechny pokusy, je načase si přečíst návod.
Mývalice
VIP uživatelka

Odeslat příspěvekod dddmmm 7. 4. 2007 20:35

ale stejně bych radši hledal řešení, kdy se pošta stáhne z netu jen 1x, protože takový hledání a třeba otvírání příloh by bylo nekonečný.
dddmmm
Junior

Odeslat příspěvekod Ejcej 7. 4. 2007 20:41

Doporučuji určitě IMAP - zprávy zůstavají stále na serveru, poštovní klient načítá pouze hlavičky mejlů. Pokud něco změníš (smažeš zprávu, přemístíš zprávu do jiné složky, projeví se to všem uživatelům). Používám imap na centrumu http://www.centrum.cz a spokojenost. Je to zpoplatněno 50 korunou na rok a půl, a za používání emailové schránky dostáváš body, které pak můžeš proměnit ve větší kapacitu schránky a nebo prodloužit imap službu.
Ejcej
Junior

Odeslat příspěvekod IgnorStoupa 7. 4. 2007 21:27

dddmmm píše:ale stejně bych radši hledal řešení, kdy se pošta stáhne z netu jen 1x, protože takový hledání a třeba otvírání příloh by bylo nekonečný.y/quote]

Toto nelze, takove reseni neni logicky mozne. Bud je posta trvale na serveru (to je ten IMAP) a pak se stahuje pri kazde praci s danym mailem (lokalne jsou stazene jen hlavicky) nebo se musi kazdy mail stahnout na lokalni ucet - a to tolikrat, kolik je ruznych klientu (klasicky POP) .
IgnorStoupa
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dddmmm 7. 4. 2007 21:49

proč ne?

stáhnout poštu do sdíleného úložiště a přistupovat k němu z více klientů současně po síti. exchange tohle umí, ale je to drahý řešení. outlook express zase jako malej klient sice umí otevřít sdílené úložiště ale nemá ošetřené kolize (asi to vyřešili omezením že z menu to nastavit nejde, jen v registrech).

doufal jsem že někdo máte zkušenosti s něčím jiným než OE.
s klientem, který umí sdílené úložiště otevřít současně na více pc ...
dddmmm
Junior

Odeslat příspěvekod IgnorStoupa 7. 4. 2007 22:22

Tak ja to fakt nechapu. Na jednu stranu chcete email stahovat jen jednou, aby to bylo rychle - a ted klidne ze k ulozisti je mozne pristupovat vzdalene po siti. Ale vzdyt se jedna o totez...

Na to, co chcete, byl prave vymyslen IMAP. Ale server ho musi podporovat a neni to zadarmo.
IgnorStoupa
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dddmmm 7. 4. 2007 22:58

sdíleným úložištěm myslím místo na lokální síti. tím že k němu budu přistupovat po síti mě snad práci nezbrzdí o nic víc než kdyby to bylo třeba na exchange serveru.
rozhodně to je tak 100x rychlejší než stále sahat do internetu. nehledě na dnešní limity, fupy, atd ...
dddmmm
Junior

Odeslat příspěvekod IgnorStoupa 7. 4. 2007 23:18

Zkuste Seamonkey. Rucne nastavit cestu k ulozisti na mistnim serveru misto lokalniho profilu, pripadne roaming profile. (jen pozor, posledni verze ma problem s MAPI ve Win, je potreba manualne registrovat)
IgnorStoupa
Mírně pokročilý

Další stránka