Program na odčeštěni názvů adresářů a souborů

Všechny ostatní programy, které nemají samostatnou sekci

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Tomasek 6. 5. 2007 11:20

Ahoj všem, potřebuji najít nějaký program, který dokáže v zadaném adresáři odčeštit(zbavit české diakritiky) názvy souborů a adresářů, i v pod adresářích. Hodně dávno jsem na to používal jeden malý prográmek, ale ten pod XP nějak nefunguje. Předem díky za odpovědi.
Momentálně počítače už nejsou to nejhlavnější co by mě živilo a bavilo :-) Ale snažím se být stále v rámci možností v obraze :-) A stále tvrdím, že složit a opravit PC je pro děcka :-)
Tomasek
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod iv93 6. 5. 2007 11:30

Malým dětem a blbcům počítače do rukou nepatří.®
iv93
Junior

Odeslat příspěvekod Tomasek 6. 5. 2007 15:00

Re: Iv93 díky díky díky...to je přesně co jsem hledal. Bohužel jsem to ne vygoogloval, tak ještě jednou díky, že si mi poslal na ten program odkaz.
Momentálně počítače už nejsou to nejhlavnější co by mě živilo a bavilo :-) Ale snažím se být stále v rámci možností v obraze :-) A stále tvrdím, že složit a opravit PC je pro děcka :-)
Tomasek
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Raziel-CZ 6. 5. 2007 21:36

Oceňuji perfektní pomoc iv93. Takto podobně by se měly zodpovídat dotazy. Odkaz také využiji.
ICT servis & poradce, CEO, CIO, CQO a krizový manažer na volné noze; sociální psycholog; futurolog; návrhář; korektor; kritik; regionální koordinátor Hnutí Zeitgeist Česká republika pro Prahu a středočeský kraj. Kontakt viz profil.
Raziel-CZ
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod X__ 7. 5. 2007 00:05

Jak nevyGoogloval? Neschopnost a lenost jak koukám nemá žádných hranic ...

http://www.google.cz/search?hl=cs&q=remdiak&lr=

Navíc se to tu už řešilo x krát.
年度新入社員入社式、社長あいさつの概要を掲載しました。
X__
Dočasný BAN

Odeslat příspěvekod Haldo 7. 5. 2007 01:42

X - myslim, ze Tomasek nemal problem najst odkaz na Remdiak (co robi tvoj odkaz), ale nazov toho programu.

Inac diky za prog, moze sa zist v buducnosti.
- [b]When you do things right, people won't be sure you've done anything at all.[/b]
- [b]Being happy isn't having everything in your life be perfect.[/b]
- [b]Today is the first day of the rest of your life.[/b]
Haldo
Junior

Odeslat příspěvekod Raziel-CZ 7. 5. 2007 07:09

X píše:Jak nevyGoogloval? Neschopnost a lenost jak koukám nemá žádných hranic ...

http://www.google.cz/search?hl=cs&q=remdiak&lr=

Navíc se to tu už řešilo x krát.o/quote]

Tak už jsem si myslel, že bude alespoň jeden příspěvek bez podobných řečí jako máš ty. Tím co píši nejde o OT, ale naprosto věcné vyjádření k tomu, jak se dnes lidé k sobě chovají. Někdo se na něco až bojí zeptat. Hlavně, že cos psal bylo k věci. Zkus se nad tím nejprve zamyslet než mi odpovíš. Když už, tak vynech větu o "lenosti", i lidé pak k Tobě budou shlížet lépe. Když se to řešilo, napiš odkaz, kterým pomůžeš. Zbytek řečí si nech prosím pro sebe. Neurážej a neponižuj lidi kolem sebe, nikdy nevíš kdy je můžeš v budoucnu potřebovat.
ICT servis & poradce, CEO, CIO, CQO a krizový manažer na volné noze; sociální psycholog; futurolog; návrhář; korektor; kritik; regionální koordinátor Hnutí Zeitgeist Česká republika pro Prahu a středočeský kraj. Kontakt viz profil.
Raziel-CZ
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod X__ 8. 5. 2007 02:00

Hlavně se ve školách jen nalejvá do hlavy a bifluje, vlastní myšlení se potlačuje, škola by měla učit, jak informace najít, ne si je všechny cpát do hlavy. Jistě že se to tu řešilo x krát

http://forum.zive.cz/viewtopic.php?t=9209
年度新入社員入社式、社長あいさつの概要を掲載しました。
X__
Dočasný BAN