Program na opravu RAR

Všechny ostatní programy, které nemají samostatnou sekci

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod MMKS 7. 5. 2007 10:43

Už několikrát se mě stalo, že jsem stáhl dost velké RAR souboru, které byly jak napotvoru poškozené. Všude jsem ale našel jen proramy na opravu ZIP archivů, existuje prosím nějaký dobrý soft, nejlépe free, který by to zvládl. Děkuju
MMKS
Junior

Odeslat příspěvekod Paul Atreides 7. 5. 2007 10:46

Advanced RAR Repair - je placeny, da se stahnout zde http://www.freedownloadscenter.com/Util ... epair.html
Paul Atreides
Junior

Odeslat příspěvekod Aonym 7. 5. 2007 10:46

Co třeba spustit WinRAR, najet na potřebný rar soubor a nahoře v menu dát opravit?

Jinak pokud stahuješ více souborů, které pak skládáš, tak oprava často bude k ničemu, protože stejně nebudou souhlasit kontrolní součty a neveme to heslo. To spíš budeš muset stáhnout ten archiv znovu.
Aonym

Odeslat příspěvekod iv93 7. 5. 2007 11:59

Kolega už to defacto napsal. Opravovat archívy, které mají více svazků, je nereálné. Oprava archívu má smysl pouze tehdy, když je v jediném archívu více souborů - pak se dají "vytáhnout" aspoň ty soubory, které v archívu jsou celé. Opravou archívu už z podstaty věci nelze nahradit části, které nebyly staženy nebo které byly staženy chybně. Dalo by se to přirovnat ke knize - kapitoly, které jsou v ní celé, lze z knihy vytáhnout, ale když v kapitole nějaká stránka chybí, žádnou opravou to nenahradíš.
Malým dětem a blbcům počítače do rukou nepatří.®
iv93
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pytlík 7. 5. 2007 12:52

Když už byl použit jako příměr kniha, tak bych to v podobném duchu doplnil: Navíc nelze vytáhnout žádnou kapitolu, jejíž jedna stránka chybí. A za určitých okolností (solid archiv) nelze vytáhnout ani žádnou následující.
Pytlík
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mothy 7. 12. 2020 13:01

Ahoj.
Také řeším opravu rar souboru. Jeho velikost je cca 2 GB. Byl na disku, na kterém sem ho smazal. Následně jsem ho pomocí programu EaseUS Data Recovery obnovil. Po otevření pořád hlásí, že chce opravit (The archive is either in unknown format or damaged). Zkoušel jsem ho pomocí WinRARu opravit, ale marně (Corrupt header is found, Unexpected end of archive). Soubor byl zaheslován a tuším, že byly i skryty názvy souborů). Půjde s tím něco vymyslet, nebo tento soubor je také neopravitelný? Má smysl kupovat drahý software nebo bude výsledek stejný, jako u Winraru?

Děkuji za každý názor.
mothy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod JirkaVejrazka 7. 12. 2020 14:44

Neopravitelny
JirkaVejrazka
Mírně pokročilý


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků