vypnuti vzdaleneho pc (vnitrni sit)

Na téma Windows XP, 2000, Me, 98, 95 a starší

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod nokie 25. 6. 2007 12:46

zdravim,
chtel bych se zeptat jak vypnout pc pres vnitrni sit ... mam doma propojene 2 pc a chtel bych se zeptat jak z jednoho vypnout ten druhy a naopak

zkousel jsem shutdown.exe -r -m \\nazev_pc ale pise mi to "pristup byl odepren"

diky za kazdou radu
nokie
Junior

Odeslat příspěvekod netking001 25. 6. 2007 13:55

Remote desktop?
Neni dulezite veci znat, je dulezite vedet kde a hlavne JAK je najit..
netking001
Junior

Odeslat příspěvekod Alky 25. 6. 2007 14:45

aj cez toto sa ta http://www.mm-soft.sk - ale tento soft ponuka mnoho inych funkcii
Alky
Junior

Odeslat příspěvekod nokie 25. 6. 2007 16:52

diky vyzkousim a pak dam vedet ;)
nokie
Junior

Odeslat příspěvekod nokie 26. 6. 2007 13:46

tak jsem nakonec spokojeny s remote control pro
nokie
Junior

Odeslat příspěvekod Miroslav Pragl 26. 6. 2007 13:54

nokie píše:zkousel jsem shutdown.exe -r -m \\nazev_pc ale pise mi to "pristup byl odepren"

Protoze nemas opravneni ten pocitac vypnout. Zjevne se na nej hlasis uctem bez potrebnych prav. Nastav si spravne prava (sesynchronizuj ucty), shutdown.exe je spravna cesta! Pouzivat utility tretich stran jen proto ze mam neco nenastavene pripadne to nastavit neumim je cesta do pekel

MP
Miroslav Pragl
Expert

Odeslat příspěvekod fatman 22. 11. 2007 20:45

Kterak si tedy nastavím oprávnění pro vypnutí? Na obou PC jsem v grupě Administrators, přesto mi shutdown hlásí Přístup odepřen. Potřebuju občas restartovat a vypnout počítač o patro výš, zatím to řeším LogMeIn, ale připadne mi to v lokální síti jak u blbejch.
Může být problém, že pracuju na XP Home ale potřebuju ovládat XP Pro?
"Věřím v reinkarnaci, jakožto nutnou likvidaci materialisace lidské idealisace, bez vyloučení sensace!"
(J. Váchal, Krvavý román)
fatman
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 22. 11. 2007 21:19

Přečti si důkladně několikrát, co Ti píše Velký Guru MP!
Účet s admin-právy sám o sobě nestačí. Oba účty musí být totožné a se stejným heslem.
Syntaxi máš chybně. Příkaz:
shutdown.exe -r -m \\nazev_pc
znamená restart PC v případě, že není otevřeno žádné dialogové okno. Jestliže je otevřené, pak tento příkaz neudělá vůbec nic.
Správná syntaxe pro vypnutí PC:
shutdown.exe -s -f -m \\nazev_pc
To je vše!
Milan
Milanr1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod fatman 22. 11. 2007 22:12

Na obou počítačích jsou účty se stejnými jmény a hesly a dokonce i když jsem na obou přihlášen pod stejným jménem i heslem nic.
Shutdown mě odmítne a psshutdown od Sysinternals (kde se dá jméno a heslo nakonec i zadat) taky. Už jsem zkoušel googlovat, jestli nemám něco zakázaného v services nebo GP a nic moudrého jsem nevyčetl :-(
"Věřím v reinkarnaci, jakožto nutnou likvidaci materialisace lidské idealisace, bez vyloučení sensace!"
fatman
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 22. 11. 2007 22:30

Pravděpodobně je v cílovém (vzdáleném) PC zakázaný protokol ECHO ve firewallu. Povol ho v nastavení firewalu na kartě Advanced v položce ICMP - tlačítko Settings - položka "Allow incoming ECHO request".
Poté vyzkoušej:
ping nazevpc
To je vše!
Milan
Milanr1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod mkmt 23. 11. 2007 00:19

Milanr1 píše:Přečti si důkladně několikrát, co Ti píše Velký Guru MP!
Účet s admin-právy sám o sobě nestačí. Oba účty musí být totožné a se stejným heslem.
a/quote]

ucty totozne byt nemusia, staci sa predtym autentifikovat s pravami uzivatela, ktory ma pravo na shutdown, napr. pomocou net use

oslovenie Velký Guru, mi pripada trochu trapne ale ak to dotycnemu neprekaza...
mkmt
Junior

Odeslat příspěvekod fatman 23. 11. 2007 09:52

Milanr1: To je povoleno od začátku, bez toho mi nefungovaly některé přístupy. Navíc jsem zapnul logování firewallu na té vzdálené stanici a tam se nic neobjevilo v souvislosti a časech pokusů o shutdown za 14 dní, co se si s tím občas hraju.
mkmt: Vyzkouším...
fatman
Junior

Odeslat příspěvekod Miroslav Pragl 23. 11. 2007 10:05

Asi se jeste nikdo neptal - na tech Pro ktera ovladas NENI doufam zapnuto simple file sharing?

MP
Miroslav Pragl
Expert

Odeslat příspěvekod fatman 23. 11. 2007 10:32

MP: Aha, tak to taky ověřím, dík za radu.
To mě kdysi stálo asi hodinu vztekání, nemohl jsem se zaboha přihlásit k jinému počítači a provést zálohu. Zjednodušené sdílení bylo vypnuté a nakonec pomohlo ho zapnout, restart a zase vypnout.
fatman
Junior

Odeslat příspěvekod Miroslav Pragl 23. 11. 2007 10:45

problem je komplikovan tim ze XPHome umeji JEN Simple f.s., nicmene pokud pristupujes Z home NA pro je to lepsi pripad

MP
Miroslav Pragl
Expert

Další stránka