Padání explorer.exe

Na téma Windows XP, 2000, Me, 98, 95 a starší

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Marcos 30. 7. 2007 13:09

Zdravim vsechny. Mam problem s Win XP a nevim si s tim rady. Mam cerstvou instalaci Win XP SP2 na novem notebooku plus dalsi programy nainstalovane, disk rozdeleny na dve casti, mno a kdyz kliknu na nekterou slozku pravym tlacitkem mysi, chvili se ukazou "přesýpací hodiny", a pak spadne explorer.exe - myslim tim shell. Sice se hned restartuje, ale je to neprijemne pro rychlou praci. Pri dalsim kliknuti na tu konkretni slozku po restartu exploreru uz je vse ok. Ale u jine slozky treba na druhem virt. disku se to opakuje. Pres prog. Autoruns jsem zkousel ruzne vypinat nektere utility napr. k nastaveni mysi, touchpadu, grafiky atd atd, vypinal jsem ruzne programy, co se spousteji po startu systemu, ale vysledek zadny. Z predchoziho notebooku jsem mel zalohu systemu delanou pres Acronis, tak jsem ji prenesl na ten novy notas, mno a behem jednoho dne mi to dela to same. Podotykam, ze na tom predeslem notebooku ta instalace chodila bez problemu. Co s tim, nemate nekdo tip, cim by to mohlo byt? Diky.
Marcos
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dnv 1. 8. 2007 09:20

v sp2 bola zistená chyba v súvislosti s IE6 a mshtml.dll,prejavuje sa na určitých zostavách,nie na všetkých,je na to update,na čerstvej inštalácii zrejme tento update chýba a Tvoja zostava možno patrí k tej skupine postihnutých zostáv pozri či je v pc inštalovaná KB923996,prípadne pozri v nástrojoch na správu-zobrazovač udalostí,tam by mala byť podchytená chyba v aplikáciispolu s prepojením na web microsoftu s pravdepodobným riešením problému,môže to spôsobovať aj niečo iné
dnv
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Marcos 5. 8. 2007 20:18

dnv: Kazdopadne diky. Nakonec se ukazalo, ze to delal soft Softex Omnipas k ctecce otisku prstu, kterou jsem stejne nepouzival, takze pomohla odinstalace a vse je uz ok. Diky.
Marcos
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dnv 6. 8. 2007 13:27

pokial to robí nejaký soft,vyskúšaj,či nezaberie mscomctl update od microsoftu,takéto "skenovacie" programy obvykle prepisujú comctl32.ocx a comctl32.dll knihovne v systéme na verziu z windows2000-kvôli širšej kompaktibilite s rôznymi verziami windows,čo ovšem zasa spôsobuje pády wxp hlavne keď už je tam SP1/SP2
dnv
Mírně pokročilý