zatuhnute pc

Na téma Windows XP, 2000, Me, 98, 95 a starší

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod red 22. 10. 2007 12:38

Mam novou instalaci win xp home na formatovany disk a z niceho nic mi pri praci nebo pri instalaci najednou zatuhne kurzor a nejde s tim nic delat vubec nic.Nevite cim by to tak mohlo byt?
Diky za rady
red
Junior

Odeslat příspěvekod Miroslav Pragl 22. 10. 2007 13:16

jaky chipset, jaka grafika a jake ovladace k nim? posledni aktualizace win? SP2?

co znamena zatuhne kurzor? klavesnice jde? funguje aspon numlock? roztoci se napr. disk? ventilator? pises moc malo informaci

MP
Miroslav Pragl
Expert

Odeslat příspěvekod red 22. 10. 2007 13:57

Jj, sp2 je tam,je to original. cispset via kt 600,granfika Nvidia MX myslim 4000 a ovladace jsem dal na desku original z cd k desce,zbytek jsou ovladace windws. Nejdes kurzorem vubec pohnout a klavesnice jde jak kdy..nekdy ano nekdy vubec. PC pri zatuhnuti normalne bezi, ventilator funguje a myslim,ze i disk se toci. Predminule jsem neco instaloval a pri vymene 2 za 3 cd se kurzor a obraz na monitoru opet zaseknul,ale po potvrzeni vlozeni 3 cd instalace normalne dobehla. Ale vypnout pc pres windows klavesnici a potvrzeni neslo.
red
Junior

Odeslat příspěvekod Miroslav Pragl 22. 10. 2007 14:39

Ha!

Ovladace NIKDY neinstaluj z CD - temer vzdy jsou zoufale stare. Bud pouzij ty co jsou ve Win (jsou - li; budou mozna pomalejsi, neschopne ale funkcni :), nebo stahni referencni od vyrobce chipsetu, prinejhorsim stahni aktualni od vyrobce pocitace/komponenty.

Nejaka hlaska v eventlogu?

MP
Miroslav Pragl
Expert

Odeslat příspěvekod red 22. 10. 2007 15:23

blba otazka,co to je evntlog? S temi ovladaci mam dobre zkusenosti...tuhle desku od MSI,mam na 2 pc a nebyly problemy,ale vyzkousim to,pak dam vedet. Zatim diky
red
Junior

Odeslat příspěvekod Miroslav Pragl 22. 10. 2007 15:28

eventvwr.exe

MP
Miroslav Pragl
Expert

Odeslat příspěvekod red 22. 10. 2007 16:59

ok,na to se podivam
ovladace preinstalovany a nastala zmena chovani.Ted se to po delsi dobe kousne,vypne se monitor i klavesnice,mys normalne sviti a case normalne podle zvuku jede dal.
red
Junior

Odeslat příspěvekod red 22. 10. 2007 17:14

a rozjelo se to az na cca 5-6 restart, vzdy to zustalo v pulce procesu nabehnuti a seklo se to, ani nouzovy rezim nenabehl

V eventvwr neni nic s vykricnikem nebo nejaka hlasena chyba.
Jeste me napadlo,jak se projevuje spatna RAMka?
red
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 22. 10. 2007 21:33

Podle Tvého popisu může být v PC špatné cokoliv. Od zdroje až po MB.
Předej PC do opravy odborníkovi.
Milan
Milanr1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Miroslav Pragl 22. 10. 2007 21:55

zkus ms memory diagnostics ( http://oca.microsoft.com/en/mtinst.exe ) pro zacatek

MP
Miroslav Pragl
Expert

Odeslat příspěvekod red 23. 10. 2007 12:16

Ram to nebude, vymenil jsem ji a dela to stejne...
Mam podezreni na ovladace
red
Junior