Jak/cim pridat do archivu soubory, ktere se pouzivaji?

Na téma Windows XP, 2000, Me, 98, 95 a starší

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Hamík 25. 10. 2007 13:53

Nevite nekdo cim pridat do archivu soubory, ktere se zrovna pouzivaji a jsou tudiz zamcene? (typicky napr. soubor registru ntuser.dat, ktery je za behu systemu porad zamknuty). Potrebuju to provest na bezicim systemu, takze zadne prendavani disku do jineho pocitace, multiboot do jinych winu nebo live linuxu atd. nepada v uvahu.

Jediny program o kterem vim ze se umi dostat i na zrovna pouzivane tj. pro pristup zamcene soubory je NTBackup, jenze ten si vysledek zalohy uklada do nejakeho sveho proprietarniho *.BKF formatu, navic nekomprimovane takze to pak zbytecne zabira moc mista. *.BKF soubory jsou navic velmi nachylne na poskozeni, staci jediny chybny bit a cela zaloha je v haji.

Jinymi slovy, potrebuju neco co umi na bezicich WinXP komprimovat do beznych archivnih formatu (ZIP, RAR apod.) a prida mi to do archivu i soubory ktere se pouzivaji a jsou tim padem locknute. Smejdim v googlu uz druhy den, ale porad nemuzu najit archivator ktery by tohle umel :cry:
Hamík
Junior

Odeslat příspěvekod mkmt 25. 10. 2007 14:00

mkmt
Junior

Odeslat příspěvekod Hamík 25. 10. 2007 14:10

Dik za odpoved, ja ale nehledam zalohovaci program delajici imidze. To uz muzu rovnou pouzit osvedceny Acronis TI. Jeste jednou zduraznuju ze hledam komprimator ala WinRAR nebo WinZIP ktery umi pridat do archivu i locknute soubory, nic vic, nic min.
Hamík
Junior

Odeslat příspěvekod mkmt 25. 10. 2007 14:19

[quote="Hamík";
Dik za odpoved, ja ale nehledam zalohovaci program delajici imidze. To uz muzu rovnou pouzit osvedceny Acronis TI. Jeste jednou zduraznuju ze hledam komprimator ala WinRAR nebo WinZIP ktery umi pridat do archivu i locknute soubory, nic vic, nic min.[/quote]

a to si ich nemozes skomprimovat sam?
mkmt
Junior

Odeslat příspěvekod Raziel-CZ 25. 10. 2007 14:25

mkmt píše:a to si ich nemozes skomprimovat sam?

Nepsal náhodou, že to nejde?
Pokud by snad někdy ano, doporučuji 7-Zip.
To jsem ale OT, sám nevím.
Jsem odpovědný za to, co řeknu a/nebo učiním; nemohu být ale už odpovědný za to, jak to kdo pochopí.
Raziel-CZ
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Miroslav Pragl 25. 10. 2007 14:29

obavam se ze bez volume shadow copy to neudelas.

hledej tedy archiver ktery umi VSS

//edit: nalezeno http://sourceforge.net/projects/vssbackuphelper/ - zkus !!!

MP
Naposledy upravil Miroslav Pragl dne 25. 10. 2007 14:40, celkově upraveno 1
Miroslav Pragl
Expert

Odeslat příspěvekod mkmt 25. 10. 2007 14:30

Raziel-CZ píše:Nepsal náhodou, že to nejde?
?/quote]

vsak preto som tam dal odkaz na FTK Imager
Tazko radit ked jemu staci len nazov na to aby urcil co ten program dokaze...
mkmt
Junior

Odeslat příspěvekod Raziel-CZ 25. 10. 2007 14:32

mkmt: Tak třeba si o něm mohl něco přečíst nebo jej znát z vlastní zkušenosti? Na druhou stranu proč neudělat image, která se dá normálně archivovat.
Jsem odpovědný za to, co řeknu a/nebo učiním; nemohu být ale už odpovědný za to, jak to kdo pochopí.
Raziel-CZ
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mkmt 25. 10. 2007 14:36

Raziel-CZ píše:mkmt: Tak třeba si o něm mohl něco přečíst nebo jej znát z vlastní zkušenosti? Na druhou stranu proč neudělat image, která se dá normálně archivovat.n/quote]

urcite nie
ten program totiz umoznuje ziskat vsetky systemom chranene subory,
mkmt
Junior

Odeslat příspěvekod Raziel-CZ 25. 10. 2007 14:48

No dobře, ale udělá to z nich image ne? Pokud se ale dají takto stáhnout jednotlivé soubory a jednoduše rozbalit + použít, nerozumím zase jemu.
Raziel-CZ
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Miroslav Pragl 25. 10. 2007 14:52

jeste 1x:

pouzij http://sourceforge.net/projects/vssbackuphelper/

po spusteni ti udela VSS image disku a pripoji ji jako dalsi disk se kterym muzes pracovat bez omezeni. po ukonceni zalohy se VSS zahodi. pouzit muzes treba pkzip :)

nic lepsiho NEEXISTUJE

MP
Miroslav Pragl
Expert

Odeslat příspěvekod mkmt 25. 10. 2007 14:54

Raziel-CZ píše:No dobře, ale udělá to z nich image ne? Pokud se ale dají takto stáhnout jednotlivé soubory a jednoduše rozbalit + použít, nerozumím zase jemu.z/quote]

nie neurobi image, tvorba image je len jedna z jeho funkcii, vsetky moznosti programu sa predsa nedaju urcit z jeho nazvu
jednoducho tie subory ulozi do adresara, ktory mu urcis
mkmt
Junior

Odeslat příspěvekod Hamík 25. 10. 2007 15:01

Miroslav Pragl píše:jeste 1x:

pouzij http://sourceforge.net/projects/vssbackuphelper/

po spusteni ti udela VSS image disku a pripoji ji jako dalsi disk se kterym muzes pracovat bez omezeni. po ukonceni zalohy se VSS zahodi. pouzit muzes treba pkzip :)

nic lepsiho NEEXISTUJE

MP

Diky moc, vypada to ze tohle je presne co jsem hledal! :)) Mountnu VSS image disku, jednoduse zpakuju WinRARem a zase umountnu, easy.... jeste jednou dikes, parada :)
Hamík
Junior

Odeslat příspěvekod Miroslav Pragl 25. 10. 2007 15:05

samozrejme jsem myslel ze neexistuje nic lepsiho nez VSS, ne nic lepsiho nez moje rady :-P

rad poradim

pozor: na 101% ale nebudes moci nastavovat Archive bit!

MP
Naposledy upravil Miroslav Pragl dne 25. 10. 2007 15:05, celkově upraveno 1
Miroslav Pragl
Expert

Odeslat příspěvekod Hamík 25. 10. 2007 15:05

mkmt píše:
Raziel-CZ píše:No dobře, ale udělá to z nich image ne? Pokud se ale dají takto stáhnout jednotlivé soubory a jednoduše rozbalit + použít, nerozumím zase jemu.z/quote]

nie neurobi image, tvorba image je len jedna z jeho funkcii, vsetky moznosti programu sa predsa nedaju urcit z jeho nazvu
jednoducho tie subory ulozi do adresara, ktory mu urcis

Ten program neznam, sosnul jsem si k nemu user guide a vystupni format jsem tam nasel akorat nejake imidze, jestli to umi kopirovat i jednotlive soubory tak sorry. Nicmene ten VSSHelper bude pro mne lepsi protoze budu moct pomoci neho rovnou pakovat, aniz bych musel predtim nekam nakopirovat x giga souboru, je to rychlejsi a elegantnejsi.
Hamík
Junior

Další stránka