pomale xp

Na téma Windows XP, 2000, Me, 98, 95 a starší

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod j.1.r.k.a 28. 10. 2007 12:09

nevím co mam dělat jsem začatečník a moc tomu nerozumím. Ale pc se my nějak zpomalilo nevím čim to je a co mam dělat mam xp možna to bude tim že mam 256MB ram ale co mužu udělat pro to aby to bylo rychlejší a to same platí i aby byl rychlejší internet mam internet 4g od t-mobile rychlost mam myt zatim 1mb/s ale nic moc.
j.1.r.k.a
Junior

Odeslat příspěvekod NovaD 28. 10. 2007 12:19

Napsi zostavu,verziu OS...
V kazdom pripade nerob paniku,lebo... "Errare humanum est" :)
NovaD
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod j.1.r.k.a 28. 10. 2007 12:57

nevim sice co chceš ale mam home edition a verzi 2002
j.1.r.k.a
Junior

Odeslat příspěvekod sunamo 28. 10. 2007 17:53

NovaD mysli jednotlive komponenty - parametry desky, HDD, pamětí, CPU, atp.

Podíval bych se správce(ctrl+alt+delete) kolik kdo bere pameti.
Dále počítač pouzíváš pouze ty, neo ho s někým sdílíš?
Pokud samostatně, jaké programy jsi instaloval nebo jaké zásahy do systému si prováděl. Jakákoliv indicie může pomoct.
Stáhni si toto: http://www.blackviper.com/downloads/Win ... t_v202.zip a aplikuj. Vypne to všechny zbytečné služby (ušetříš pamět).
A z toho netu si nic nedělej, pokud to jede aspon 256 kb/s , vždycky to je AŽ <něco>, například já mám AŽ 1 Mbit, bez FUP, mobilní CDMA od O2, paušál 1070 Kč, a zřejmě proto, že na mé lince je dostupné ADSL mě O2 omezuje na 2 KB/S. Už se to takhle táhne měsíc, na stížnosti nereagují. Před měsícem do 100 KB/S. Ale to sem nepatří, OT.
sunamo
Junior

Odeslat příspěvekod j.1.r.k.a 28. 10. 2007 18:40

takže co jsem instaloval tak toho je hodně ale taky jsem hodně smazal.
Pc mam sam mam tady sice pouštět brachu ale *****..t se na něho.
Když dam vlastnosti u tohoto počítače tak se my zobrazí:
Intel(r)
Pentium(r) 4CPU 1.80GHz
1.79 GHz , 256MB RAM

možna to zni blbě že nevim co myslel ale ja tomu nerozumim.

A ten net jak je asi rychly net 256 kb/s bude to stačit na skype a prohlyžení videi z youtube a na prohlyžení stranek? Mam za pul roku mit internet s touto rychlosti tak mě to zajima mam strach že nepojedou youtube videa i když to sice bude o trochu pomaly ale doufam že to pojede. Nesmějte se pls za tak pomaly net ale ja jsem rad aspon za to my nemame dost peněz nedavno jsem si pořidil pc a taky jsem musel brat ohled na cenu jsem rat i tak ale nevim co mam dělat proti te pomalosti.

A nemuže ten program udělat nějakou škodu jako že vypne něco co je duležite pro běh pc a pak my pc nepojede vubec?
j.1.r.k.a
Junior

Odeslat příspěvekod r34ktor 28. 10. 2007 19:32

256MB je opravdu málo. Dokup další paměť, nebo reinstaluj systém na čisto. Pak to zase chvíli pojede.

j.1.r.k.a píše:A ten net jak je asi rychly net 256 kb/s bude to stačit na skype a prohlyžení videi z youtube a na prohlyžení stranek? n/quote]

Zapracuj na češtině!

Se 4G na Skype zapomeň, má příliš vysoké doby odezvy. Surfování a prohlížení videí by mělo být v rámci možností použitelné.
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod j.1.r.k.a 28. 10. 2007 19:40

co to přesně znamená že má vysoké doby odezvy jeko že bude déle trvat než se zpráva odešle a než přijde? Ale jako jet pojede? Ja mam zatím 1 MB/s a skype jede. A pojede i s 256kb/s ? A pro surfovani a videa z youtube stačí teda 256 kb/s?

K té paměti RAM mužu ji vyměnit na každem PC nebo musim znat nějake vlastnosti jiného hardwaru?

Ale ja mam komp tak měsíc a pc jsem vubec neměl rozdělany takže tomu nerozumim takže nevím jetli zvládnu tu ramku vyměnit.
j.1.r.k.a
Junior

Odeslat příspěvekod r34ktor 28. 10. 2007 19:49

j.1.r.k.a píše:co to přesně znamená že má vysoké doby odezvy jeko že bude déle trvat než se zpráva odešle a než přijde?n/quote]
Ano. Viz příkaz zi]ping[/i] (hledej v nápovědě k OS).

.quote="j.1.r.k.a"]Ale jako jet pojede? Ja mam zatím 1 MB/s a skype jede. A pojede i s 256kb/s ??/quote]
1MB/s 4G?

j.1.r.k.a píše:A pro surfovani a videa z youtube stačí teda 256 kb/s?s/quote]
Ano.

j.1.r.k.a píše:K té paměti RAM mužu ji vyměnit na každem PC nebo musim znat nějake vlastnosti jiného hardwaru?r/quote]
Je třeba znát parametry osazené paměti. Na detekci použij např. aurl=http://www.cpuid.com/cpuz.php]CPU-Z[/url], nebo Everest Home.

j.1.r.k.a píše:Ale ja mam komp tak měsíc a pc jsem vubec neměl rozdělany takže tomu nerozumim takže nevím jetli zvládnu tu ramku vyměnit.v/quote]

Není to zas tak obtížné.
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod j.1.r.k.a 28. 10. 2007 20:09

no tak teď nevím mam prostě net od t-mobile kde mam 1MB/s a t-mobile ma přece internet 4G ne? No a mam 6 měsícu zdarma kde za šest měsícu pry mužu přejít na levnější a pomalejší net to je ten 256 kb/s. Takže mam teď rychlý net zdarma a budu platit až ten pomalejší.
j.1.r.k.a
Junior

Odeslat příspěvekod pitrisek 28. 10. 2007 20:18

Snad jsem pochopil dobře, že došlo ke zpomalení běhu počítače náhle, tzn. že před tím běžel normálně. Toto může být následkem zaplnění registrů systému právě bezhlavou instalací všech možných programů. I když je potom odinstaluješ, v registrech po nich zůstavají data, se kterými systém stále musí disponovat. Vzhledem k tomu, že jsi naprostý lajk, nedoporučuji do registrů příliš (respektive vůbec) zasahovat, možná snad použít nějaký z mnoha čistících programů. Co se týče operační paměti - 256 MB opravdu není mnoho, ale Windows XP s tím umí pracovat. Jenže dochází k velkému transportu dat mezi pamětí a pevným diskem, kam se ukládá to, co se do paměti nevejde. Výměnu nebo rozšíření paměti tobě osobně taky nedoporučuji, pokud přesně nevíš jakou paměť použít. A nejde jenom o její velikost.
Závěr? Já bych na tvém místě vložil do mechaniky CD s operačním systémem, restartoval počítač a proved jeho reinstalaci, samozřejmě na zformátovaný disk. Zdlouhavé, ale účinné.
pitrisek
Junior

Odeslat příspěvekod r34ktor 28. 10. 2007 20:34

j.1.r.k.a píše:no tak teď nevím mam prostě net od t-mobile kde mam 1MB/s a t-mobile ma přece internet 4G ne? /quote]

Ano má. Ale jen 1Mb/s. Pokud ti Skype bezproblémově funguje, tak jsi v oblasti s nízkým zatížením přenosového pásma. Máš holt štěstí. :wink:
Knowledge is power
r34ktor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Slawall 28. 10. 2007 21:19

to bude tim ze mas zapraskany disk, kdyztak udelej defragmentaci disku(pravym na tento pocitac>vlastnosti>nastroje>defragmentovat>a defragmentovat. , a ta rychlost toho netu nebude nikdy presne 1Mbps,
Kdo si koupí hjundaje, nadosmrti kunda je.
Slawall
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod j.1.r.k.a 28. 10. 2007 21:24

takže: Defragmentaci jsem už dávno prováděl a teď když dam a analyzovat tak my to ukaže že disk není nutné defragmentovat.

Počítač reinstalovat nemužu koupil jsem ho už s nainstalovanym os a žadne cd s os nemam.
j.1.r.k.a
Junior

Odeslat příspěvekod pitrisek 28. 10. 2007 22:09

V tom případě je každá rada drahá. Dokud počítač nevyčistíš od všeho možného bordelu, tak ho nezrychlíš! Anebo upgrade paměti na 1GB. Ale pozor - ani to nemusí vyřešit, protože vlastně ani ty nevíš, co v tom počítači bylo nainstalovaný.
---
Já si nemůžu pomoct, OS musí pryč a znova nainstalovat. Když jsem si já pořídil internet, tak mě to taky neminulo. :idea:
pitrisek
Junior

Odeslat příspěvekod r34ktor 28. 10. 2007 22:11

Pokud je na PC COA štítek ("nálepka pravosti"), tak můžeš legálně systém reinstalovat z jakéhokoli média, které odpovídá zakoupené verzi (i vypáleného).
Knowledge is power
r34ktor
Pokročilý

Další stránka