nabihani winXP a nakonec cerna obrazovka

Na téma Windows XP, 2000, Me, 98, 95 a starší

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod petr182 9. 11. 2007 16:01

Ahoj vsem, potreboval bych prosim poradit nejak mi zacal zlobit pocitac:( po nainstalovani programu restartuju pocitac on sice zacne nabihat i nacitat win klasicka uvodni obrazovka to jeste vidim a pak je cerna obrazovka a konec:( v nouzovem rezimu pocitac nabehne normalne ale klasicky ne, uz jsem ho asi 3x formatoval a instaloval znova win ale po case mi zas zacne uplne stejne blbnout:( poprve jsem nainstaloval netlimiter a restartoval a pocitac uz nenabehl, vzal jsem to jako fakt a reinstaloval system vse bylo v pohode nainstaloval jsem alcohol 120% a po restartu pocitac zas uz nenabehl, tak se sripenim zubu jsem ho znova reinstaloval a ted mi padnul pri instalaci Adobe balicku takze uz ho mam plne zuby:( takze bych potreboval jestli by mi nekdo neporadil a rady stylem tak nic neinstaluj neberu :) uz jsem resetoval i bios zklousel pri spousteni systemu odpojit vsechny disky (krom sytemoveho:) ) a stejne to nepomohlo... :( pls pomozte mi nekdo jestli uz nekdy to taky neco podobneho nekomu delalo?

dik Petr
petr182
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jox 9. 11. 2007 16:05

Kedysi davno na starsich doskach bolo treba prepnut v BIOSe z AGP4x na AGP 2x....

kvoli comu to mas nevedno... reinstal ovladacov VGA, nastavenie grafiky a tak..
CPU Intel Pentium 4 Prescott HT 3000@3750MHz, 2GB DDR 400Mhz RAM, MB MSI-865PE-NEO2 PS Platinum Edition, VGA Sapphire HD2600XT 800@925gpu 700@945mem, HDD 1x120GB SATA 1x250GB SATA, DVDRW NEC 4571A, SB Live 5.1, Fortron Blue Storm II 500W
jox
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod petr182 9. 11. 2007 16:08

no supr dik hned jak budu doma tak zkusim, nejake dalsi typy by nekdo nemnel ? :)
petr182
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod v 9. 11. 2007 16:17

pri tej ciernej obrazovke disk nadalej sroti ako pri nabiehani? ak ano, pravdepodobne ovladace grafiky...
ak zastane, hladaj v nudzovom rezime problem v logoch, start s potvrdzovanim a pod...
v
Junior

Odeslat příspěvekod petr182 9. 11. 2007 16:24

teda vy jste lidi dobry jo blika dioda ze maka akze fakt asi bude problem v te grafarne, supr dikes moc
petr182
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vladimir 9. 11. 2007 19:18

Podobné problémy jsem měl taky - na vině byly nafouklé kondenzátory na desce.

Jediný rozdíl byl v tom, že mně už nedoběhla do konce ani instalace windows.
vladimir
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod petr182 9. 11. 2007 19:28

diky vsem bylo to tou grafarnou v nouzovem rezimu jsem ji odinstaloval a pak uz win nabehnul v pohode tak jsem ji tam zas hodil a zatim to bezi, jen musim nekde najit v tom biosu kde se to nastavuje aby to uz nepadalo, bios uz je torsku pro mne vyssi divci tam to moc neumim :)
petr182
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Peace18 11. 11. 2007 17:00

dravim vami popisovny problem mam s Windows XP X64 , v nouzaku nabehne ale jinak ne to AGP nepomaha a ovladacem to neni me to pri bootovani normalne ukaze ze se OS bootuje a kdy to ma skocit na prihlaseni tak zcerna obraz a vypne se mi monitor ... skousel sem mu vnutit v nouaku ovladace a taky nic ... :(
Sestava GIGABIT K8NS 2revie , Sempron64 2800+ , 512MB RAM , ATI Radeon 9600XT
Peace18
Junior

Odeslat příspěvekod libora 14. 11. 2007 21:15

V BIOSU nic nehledejte, minulý mi to udělalo na pracovní workstejšně a tento týden jsem po několika týdnech restartoval doma do windows (jinak jedu linux) a to samé. Oba počítače s AGP kartami a mnohaletým spokojený užívání (akorát doma je grafika nová AGP ATI HD2400; v práci mám letitou nVidii Quadro4 380 XGL), takže bych řekl, že je něco shnilého ve státě mrkvosoftím. Odhaduji, že něco (a co to je to neví ani pánbůh) rozhodilo cosi (a opět co to je nejspíš neví ani pánbůh) a výsledkem je černá obrazovka. Hlavně že aspoň funguje ta reinstalace HW, zítra to musím zkusit na té workstejšně, neboť naši informatici zatím na hlášení do helpdesku vyloženě kašlou.
Docela by mne zajímalo jestli nás takto postižených je víc
libora
Junior

Odeslat příspěvekod libora 14. 11. 2007 21:20

To Peace18: V nouzáku mu ovladače nevnutíte, dejte odinstalovat veškerý software od At, pak odinstalovat i tu kartu a pak restart. Po restartu do normálního režimu nainstalujte ovladače. Pak už by to mohlo fungovat
libora
Junior

Odeslat příspěvekod Fuck8r 25. 11. 2007 16:27

mně od včerejška trošku blbnul comp ... najednou šel pomalu (jako bych měl jen 128MB RAM) ... párkrát dokonce zamrznul (při surfování a běžné práci - né hraní) ... no a teď mně zase zamrznul a po restartu nabíhal Windows, obrázek Windows XP Profi a potom úplně černá obrazovka jen s ukazatelem myši ... v nouzovém režimu je to samé (černá + myš) jen navíc v rozích nápisy nouzový režim ...

PC 5,5 roků staré viz podpis s Win XP Profi SP2 ... na desce jsem kontroloval ty kondenzátory a 2 jsou s čepičkou:

1. menší vedle CPU
2. velkej až za RAM slotama

co by to mohlo způsobovat ? - vir, HDD a nebo ty kondenzátory ?

:-/
A7R4 + 20/40/135 art a FE85.
Fuck8r
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků