Získání inctalačky Windows XP bez licence

Na téma Windows XP, 2000, Me, 98, 95 a starší

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Slinky 27. 2. 2008 17:01

Zdravim, chtěl bych se zeptat jestli s tím nemáte někdo zkušenosti jak bych mohl získat instalačku krabicový verze Windows XP Professional bez licence. Mám krabicovou Windows Vista Ultimate a chci s pomocí downgrade používat Windows XP, jen mi chybí instalačka a nevím kde bych ji mohl sehnat. Jestli jde někde stáhnout nebo levně zakoupit medium s instalackou bez licence?
Díky za odpověď...
Slinky
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod NovaD 27. 2. 2008 17:10

Kludne aj nejake z NETu aj z webu Microsoftu to mozes stiahnut ako 30-denny trial a potom zadas Licen.Key :wink:
V kazdom pripade nerob paniku,lebo... "Errare humanum est" :)
NovaD
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Slinky 27. 2. 2008 17:22

Já už trošku na webu Micorosftu hledal ale nic jsem nenašel. Tak to je pohoda, tak jdu hledat důkladněji, snad to tam vyhrabu :-). Tak díky za odpověď.
Slinky
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod bandolier.wz 27. 2. 2008 17:31

MUZU ti uploadovat WIN XP PRO CZ SP2 CORP.ED.
ale bez klice,ten si musis sehnat sam.pokud mas zajem napis SZ
:hmm: BVaudio A300SE + VMA-II S :hmm:
bandolier.wz
Junior

Odeslat příspěvekod puck 27. 2. 2008 17:42

lopata :mrgreen:
puck
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ravenman 27. 2. 2008 18:14

bandolier.wz píše:MUZU ti uploadovat WIN XP PRO CZ SP2 CORP.ED.
ale bez klice,ten si musis sehnat sam.pokud mas zajem napis SZ

on nechce firemnu (corporate) ale OEM , kluc z OEM nesedia na firemnu ktore je uz Microsoftem predaktivovana
ravenman
Junior

Odeslat příspěvekod Slinky 27. 2. 2008 18:34

Potřebuju Krabicovou verzi Windows XP Professional CZ, mám Krabicovou Windows Vista Ultimate.
Slinky
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Letohradok 28. 2. 2008 10:56

Nie som si istý, či bude sedieť licenčný kľúč z Ultimate na Profesional. To by potom stačilo kúpiť Profesional a zdarma upgradenuť na Ultimate. A to určite nejde.
Myslím, že budeš musieť požiadať Microsoft o downgrade.
Ale možno sa mýlim...
hp nx7300, Intel Core 2 Duo T5500 1,66GHz, 1GB RAM, 120GB HDD, XP-HE
Letohradok
Junior

Odeslat příspěvekod Slinky 28. 2. 2008 17:11

Jo, já požádám Microsoft o downgrade. Už jsem jim volal a řikali že si mám nejdřív obstarat medium s Windows XP Professional CZ, tak shánim.
Slinky
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod r34ktor 28. 2. 2008 19:01

Obávám se, že médium krabicové verze Windows běžně neseženeš. Ale pokud by stačilo, tak se dá koupit OEM, či MVL Disk Kit.
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod digiking 28. 2. 2008 19:06

Stahni z bit torrentu, jsou toho mraky...
digiking
Junior

Odeslat příspěvekod r34ktor 28. 2. 2008 19:21

digiking píše:Stahni z bit torrentu, jsou toho mraky...

Sorry, ale warez tu neřešíme.
------------------------------------------------------------------------------
Na stránkách MS je uvedeno toto:

Při instalaci nižší verze softwaru (zakoupeného jak ve formě krabic a OEM, tak prostřednictvím Open License) můžete použít:

• Médií z dřívějšího nákupu plného balení (krabice) nižší verze, případně MSDN. Média k OEM software nelze použít. V případě downgradu na Windows XP Professional z Windows Vista Business nebo Ultimate můžete použít také OEM médium, které již vlastníte. OEM médium ani produktový klíč pro downgrade na Windows XP Professional nelze získat od společnosti Microsoft ani prostřednictvím společnosti Softmail.
• Médií získaných za poplatek u Oddělení fulfillmentu. V tomto případě není dostupnost starších verzí garantována (bližší informace sdělí Informační linka Microsoft).
• Médií prodejce, který může zákazníkovi instalaci nižší verze provést.

Čili zakoupené OEM médium by mělo jít teoreticky použít. Ovšem doporučuji to ještě prokonzultovat s infolinkou.
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý