Lepší přepínání mezi aplikacema ve WinXP? [Alt+Tab]

Na téma Windows XP, 2000, Me, 98, 95 a starší

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod yaroukh 5. 3. 2008 14:28

zdrc

Nevíte o nějaký alternativě klasickýho Alt+Tab panelu?

Ideální by asi bylo něco, co mi místo toho panelu zobrazí ikony v mřížce - tzn. na kýženou ikonu se můžu dostat třeba i pomocí šipek (ne jenom (Alt+(Shift+))Tabem dokola).
To je přirozeně podmíněný tim, aby panel nezmizel, když Alt+Tab pustim. Zmizet by asi měl, až když ikonu potažmo aplikaci vyberu Enterem nebo výběr zrušim Escapem, případně když panel ztratí focus.

Přepínam dost často mezi nějakejma >5 oknama, a to věčný proTabovávání se k vytoužený ikoně je docela otravný. (Taky by se šikly nějaký náhledy příslušnejch oken, ale to už by byl jenom příjemnej detail.)

bye
my favourite music: sounds4u.net/?fuID=3
yaroukh
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Morfeus211 5. 3. 2008 14:45

TaskSwitchXP, nie som si istý či sa ešte vyvíja,lebo posledná verzia je z augusta 2006, čiže asi už nie. Požadované vlastnosti by sa mali dať nastaviť bez problémov.
Gigabyte G33-DS3R, Intel Core 2 Duo E6550, Sapphire HD2600Pro 512MB, 2x1GB DDR2 Kingston 667, 80 GB Maxtor, 500GB Seagate, 250GB WD, 640GB WD, LG GH20NS10 SATA black, X-FI Xtreme Gamer
Morfeus211
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sentry 5. 3. 2008 15:00

No nevim co by bylo na okne s ikonama usporadanyma do matice a prochazeni skrz sipky uzivatelsky privetivejsiho... ALT+TAb je proste od zacatku woken zazita klavesova zkratka, kde se celkem rychle dostanes k dane spustene aplikaci.
Pokud ti tohle nevyhovuje, pak lze jeste doinstalovat programek pro nahled spustenych aplikaci na spodni liste (implicitne to je ted dostupne ve windows vista) .... nazev si ted nepamatuji, ale nekde to tady bylo popisovano.

P.S. strejda google pomohl ...

http://www.ovsem.net/windows-xp/visual-task-tips-nahledy-spustenych-aplikaci-ala-windows-vista
Honor 20 Pro - 8GB / 256GB
FW 10.1.0.241 (C431E9R5P1)
EMUI 3.1.0
Sentry
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod gyoja 5. 3. 2008 15:55

A co tak zkusit ALT + ESC? Přepíná rovnou mezi aplikacemi. Mě osobně vyhovuje víc než ALT + TAB
gyoja
Junior

Odeslat příspěvekod yaroukh 5. 3. 2008 16:18

Sentry píše:No nevim co by bylo na okne s ikonama usporadanyma do matice a prochazeni skrz sipky uzivatelsky privetivejsiho... ALT+TAb je proste od zacatku woken zazita klavesova zkratka, kde se celkem rychle dostanes k dane spustene aplikaci.


[i]Člověče díky za vysvětlení účelu a způsobu používání klávesové zkratky Alt+Tab. Také jsem rád, že jsem se dozvěděl, že tobě ten default panel vyhovuje; s touto informací se mi najednou aplikace přepínají o poznání snáze.e/i]

Pokud se přepínáš jednou za pár minut mezi dvěma/třemi aplikacemi, je ten default panýlek fajn; ale pokud musíš s velkou "kadencí" přepínat mezi 5 aplikacemi (a přitom ti jich v tom panelu odpočívá ještě dalších 5), pohyb omezený na "další / předchozí" má do efektivnosti A RYCHLOSTI daleko. Jeden rozměr navíc by prostě bodnul.

my favourite music: sounds4u.net/?fuID=3
yaroukh
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod yaroukh 5. 3. 2008 16:28

Morfeus211 píše:TaskSwitchXP, nie som si istý či sa ešte vyvíja,lebo posledná verzia je z augusta 2006, čiže asi už nie. Požadované vlastnosti by sa mali dať nastaviť bez problémov.z/quote]


Díky, zkusim. Na první pohled mi ale přijde, že něco podobnýho bylo v PowerToys od MS, ale kritizovali u toho pomalý generování náhledů, o který mi až tak nejde.

Pro mě je zásadní ten 2d-pohyb "zásobníkem" ikon. Už jsem popisoval, kolika oknama v jednom kuse přepínám, a to vpřed-vzad (tzn. pohyb po jedný ose) je docela otravný... Zdá se to jako detail, ale od určitýho počtu oken to začne člověka s...

Jo, možná zjistim, že to fakt jinak+lépe nejde. Předtim bych to ještě rád zkusil s tou mřížkou. (Kdyby Alt+Tab panel podporoval šipky a nějaký nastavení dýlky řad/sloupců, měl bych možná vystaráno.)
my favourite music: sounds4u.net/?fuID=3
yaroukh
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod r34ktor 5. 3. 2008 16:28

A ten TaskSwitchXP ti nevyhovuje? Používám ho již několik let k plné spokojenosti. Navíc má pokročilé možnosti konfigurace, takže si ho můžeš přizpůsobit k obrazu svému.
Naposledy upravil r34ktor dne 5. 3. 2008 16:31, celkově upraveno 1
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod yaroukh 5. 3. 2008 16:31

gyoja píše:A co tak zkusit ALT + ESC? Přepíná rovnou mezi aplikacemi. Mě osobně vyhovuje víc než ALT + TABT/quote]


Hmaty a chvaty Windows mám celkem zažitý. (Shift+)Alt+Esc stejně jako Alt+Tab pouze tam&z5 prochází zásobníkem otevřených oken.
my favourite music: sounds4u.net/?fuID=3
yaroukh
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod yaroukh 5. 3. 2008 16:32

r34ktor píše:A ten TaskSwitchXP ti nevyhovuje? Používám ho již několik let k plné spokojenosti. Navíc má pokročilé možnosti konfigurace, takže si ho můžeš přizpůsobit k obrazu svému.t/quote]


Ještě jsem ho nevyzkoušel, dej mi chvíli.
my favourite music: sounds4u.net/?fuID=3
yaroukh
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod yaroukh 5. 3. 2008 16:38

TaskSwitchXP je přesně to, co jsem si představoval! Náhledy nijak pomalý nejsou, 2-osej pohyb to má taky, řádky/sloupce konfigurovatelný. Super.

Teď zjistim, jestli mi to, co jsem si vybásnil, bude v praxi vyhovovat. :wink:

THNX 2 Morfeus211, r34ktor
my favourite music: sounds4u.net/?fuID=3
yaroukh
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků