Instalace WinXP SP2 - nelze zkopírovat soubor

Na téma Windows XP, 2000, Me, 98, 95 a starší

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Do fóra se už nepřihlásíte přezdívkou, je potřeba e-mail. Hned teď se podívejte, jakou e-mailovou adresu tady používáte a zapište si ji: odkaz Uživatelský panel v hlavičce –> záložka Profil. (Podrobnosti)

Odeslat příspěvekod Rop 10. 3. 2008 02:54

Ahoj,
mám zajímavý problém ... při instalaci windowsů (XP SP2) do jednoho postaršího počítače na mě vyskočí několikrát hláška, že nejde zkopírovat soubor do počítače ... zkusil jsem na tom všechny (slovy sedm) CD mechanik co mám doma a nic ... zkusil jsem dát CD mechaniku na solo kabel ... i jako slave za disk ... nic ... furt to samý ... zkusil jse přepálit instalační CD ... nic ... navíc to při každé instalaci se zakousne u jiného souboru ... občas vystrčím CD zastrčím a ono to o pár souborů poskočí ... ale za boha tam nenarvu všechny ....

Našla by se nějaká dobrá duše co mě nasměruje kterým směrem se ubírat (protože já jsem nasměrován do dílny pro to největší kladívko :roll: )... předem díky
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Junior

Odeslat příspěvekod Pytlík 10. 3. 2008 05:51

Často za takové chování může paměť.
Pytlík
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Rop 10. 3. 2008 08:24

Memtest .... paměť vpořádku ... to jsem dělal dřív než jsem začínal instalovat :-)
Rop
Junior

Odeslat příspěvekod 01jonatan 10. 3. 2008 08:36

Aj mne to robilo:Ked somchcelaktualizovaťna SP2.Teraz mamuž SP3 a všetko šlape.Musíš nainštalovať asi iny SP1 a potom ti pojde ostatne.Napiš na mail ako to dopadlo.
01jonatan
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mattiash_king 10. 3. 2008 08:51

Otázne je, či tie vynechané tam treba...

Mne sa to stavalo na starom PC s XP integer. SP1 vynechal som asi 5-6 súborov ale na funkčnosti systému to nemalo vplyv.
LG Optimus Sol E730
mattiash_king
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Nox 10. 3. 2008 09:03

Zdravím,

i já jsem řešil před pár měsíci stejný problém a chyba byla opravdu v RAM. Memtest sice dopadl v pořádku, paměti na jiném PC běhali bezchybně, ale z nějakého důvodu při instalaci XP to hlásilo stejné chyby. Pomohlo vyměnit RAM, nainstalovat XP a původní RAM vrátit. Při samotném běhu XP už to žádné problémy nevykazovalo. Případně pokud máte zapojených více modulů, tak zkusit odebrat všechny až na jeden a vyzkoušet to se single RAM. Proč se tomu tak děje opravdu nevím, ale u produktu Microsoftu se člověk nemůže divit ničemu.
Pro peníze je člověk schopen udělat cokoliv. Dokonce i pracovat.
Nox
Junior

Odeslat příspěvekod Ufi 10. 3. 2008 09:21

musíš nainstalovat instalaci se SP1. některý starší mašiny nejsou schopný při instalaci nakopírovat velký soubor. mám v práci jednu sérii pc, starou zhruba 5 roků, kde instalačka se SP2 nejde nainstalovat, vytuhne to na driver.cab. a je to harddiskem, zřejmě jeho paměť to nezvládne, protože když dám novější disk, bez ohledu na značku, tak to pak projde. původní disky v mašinách jsou 20 GB s otáčkama 5400, takže zřejmě problém je kombinace malé paměti disku a verze biosu.
nikdy neříkej nikdy. to bylo: kdo si může takovej hnus koupit (roomster). a už ho mám doma.
Ufi
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod BigT 10. 3. 2008 09:24

A nemas jen tak nahodou skrably cedo ?
PC: PC: Intel i5 8400, Asus ROG Strix B360‑G , 16GB Kingston HyperX, SSD Adata SP920+WD Blue 1TB, GIGABYTE GTX 1050 OC 2G, be quiet! Pure Power 10, CM Elite 333, LG IPS235P 1920x1080

NTB: HP 430 G5

Mobil: Samsung A52s 5G
BigT
Junior

Odeslat příspěvekod Rop 10. 3. 2008 10:35

01jonatan, Ufi: tak jdu zkusit SP1

Nox: doufám, že nemáš pravdu :-) už mi nějak DIMM paměti začínají docházet

BigT: ne to opravdu ne ... čerstvě přepálené CD nejde ani v mechanice kde jsem ho vypaloval :-)
Rop
Junior

Odeslat příspěvekod Rop 10. 3. 2008 10:40

Tak ani SP1 nejde .... po chvíli to zase vyskočí s hláškou, že nejde zkopírovat soubor ... a když člověk tluče párkrát do enteru, tak modrá smrt s "PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA" ... :roll:
Rop
Junior

Odeslat příspěvekod fatman 10. 3. 2008 11:25

Většinou paměť nebo disk na který se to instaluje, zkusil bych to co píše NOX - nechat tam jen jeden modul RAM a pro jistotu vyškubat všechny karty (síťovka, zvukovka) a dát je tam až po instalaci.
Zrovna včera mi to dělalo taky, tentokrát to nebylo paměťmi, ale diskem, dal jsem jen vymazat starou instalaci Win a padalo to pořád na tom samém souboru (origo CD i kopie z něj). Chkdsk chyby nehlásil, nakonec jsem dal zformátovat ten disk a instalace proběhla bez jediného zakoktání. Vot těchnika :-).
"Věřím v reinkarnaci, jakožto nutnou likvidaci materialisace lidské idealisace, bez vyloučení sensace!"
(J. Váchal, Krvavý román)
fatman
Junior

Odeslat příspěvekod Easidor 10. 3. 2008 13:05

formátování HDD před samotnou instalací Win je všeobecně doporučovaná záležitost, co se týče toho že na starých PC Sp2 moc dobře instalovat nejde je pravda, taky jsem se s tím setkal ale pokaždé u souboru driver.cab, což ale není tvůj problém když říkáš že se ti to zasekává u jiných souborů.
Easidor
Junior

Odeslat příspěvekod boman 10. 3. 2008 13:30

kamaratovi som preinstalovaval pc a riesil som rovnaky problem.
instalacia xp v pohode ale pri instale service packu 1 ci 2 problem so skopirovanim suboru.

este predtym bol problem dokonca so samotnou istalaciou win. to som zistil ze ma zlu ramku. (ked som ju dal do svojho pc okamzite zatuhol). takze instal win sa mi poradil ked som ramku dal von. ale pretrvaval problem so skopirovanim.

ked sa robil instal service packu tak docasne subory sa hadzali na particiu E: ... bohuzial som nemohol skusit tuto particiu zformatovat lebo tam mal udaje a nemal som ich kam inam dat. ale scandisk ani checkdisk nepomohli. nakoniec sme to vyriesili ze sa kupil dalsi disk a tam to slapalo v pohode.

takze ak mozes skus spravit ten format particie kam sa to uklada (c: sa ti sformatuje pri instale win) a ked to nepojde tak by som skusil novy disk. (nikdy nevies co ti zrazu odide. kamosovi odisla ram a ani disk sa nechoval korektne...takze tak)
boman
Junior

Odeslat příspěvekod Rop 10. 3. 2008 13:59

No toho, že mi poradíte toto jsem se bál ...

Deska se nekamarádí s 256 MB ramkami ... takže tam mám dvě 128 ... a to jsou poslední dvě 128čky co mám .... takže mi nezbyde nic jiného než u souseda si zprivatizovat o něco lepší desku, na stejný procesor a zkusit to znovu ... děkuji všem za jejich postřehy :-)

A jestli je to disk tak jsem v riti jak baťa s dřevákama ... protože malorozměrový disk (15 - 40 GB) nemám už vůbec :-(
Rop
Junior

Odeslat příspěvekod potejo 10. 3. 2008 14:21

No me se stalo neco podobneho s instalaci serveru 2003 instalacku co sem stahl poprve nefungovala na dvou pocitacich stejne chyby nesli zkopirovat soubory pritom z vypaleneho cd na disk zpatky to slo tak sem tu instalacku stahl ze skolniho serveru a fungovalo bezproblemu takze lesti nemas poskozenou tu puvodni instalacku ikdyz lesti ti to z ni ide na jinem pocitaci nainstalovat tak nevim
potejo
Junior

Další stránka