Kde stáhnout Windows 95?

Na téma Windows XP, 2000, Me, 98, 95 a starší

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod ferokulda 28. 4. 2008 22:36

Zdravim. Lze někde stáhnout české windowsy 95? (měli by být na disketách), popř. kdyby je někdo měl, mohl by je hodit na nějaký serverový uložiště? Konkrétně to potřebuju na to, že to po mě PC chce při nastavení LAN sítě. Licenční číslo mam, ale nemam ty windowsy. Díky
ferokulda
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod 6205 29. 4. 2008 09:56

Ked uz, tak jedine W95 OSR2, ale naco ti to je?
6205
Junior

Odeslat příspěvekod petr__ 29. 4. 2008 10:20

Je to zajímavý nápad. Internetový prohlížeč tam je a nebudou tam fungovat obtěžující reklamy. Přeinstalace je rychlá, rovněž start a vypnutí počítače. Žádné kontroly a běží to na hodně starém železe. Co si vezmou viry na takovém počítači, který si občas přeformátuji? Bude rozhodně méně trápení, než všechny antispamy,antiviry, nekonečné kontroly a ověřování při startu dle Vist.
petr__
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod soban 29. 4. 2008 10:42

petr__ píše:Je to zajímavý nápad. Internetový prohlížeč tam je a nebudou tam fungovat obtěžující reklamy. Přeinstalace je rychlá, rovněž start a vypnutí počítače. Žádné kontroly a běží to na hodně starém železe. Co si vezmou viry na takovém počítači, který si občas přeformátuji? Bude rozhodně méně trápení, než všechny antispamy,antiviry, nekonečné kontroly a ověřování při startu dle Vist.

Jo bude to fungovat pouze se přes ten IE co je ve win (mám win95 osr2) nikam nedostaneš protože je tam stará verze IE a většina www se zobrazí blbě nebo vůbec.

Budeš muset použít jiné programy a tam zase narazíš na problém že hromada instalačních setupů na tom OS nespustíš, budou ti chybět různé knihovny které pro 95 taky nejsou atd.....

Taky protože je IE vlastně základ win tak některé programy nepoběží, budou si stěžovat na starou verzi IE, na starou verzi directX a pod.....

Prostě jediné na co je to vhodné na staré DOS hry a na železo kterému stačí ovladače co jsou v w95.

Pokud chceš něco na internet a nechceš aby to bylo napadnutelné tak použij nějaký linux, nebo pokud to nechceš instalovat tak nějakou live distribuci, prostě na CD (DVD) žádný virus nezapíše.

PS. Jinak win byly vždy na CD. (Pouze úplně první byly na fdd a potřebovaly 30disket :-) taky jsem je měl :-) )
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod ferokulda 29. 4. 2008 17:12

Jde o to, že jsem do toho PC s Win 95 dal síťovou kartu a nainstaloval ji. Když chci ale např změnit IP adresu, vyjede hláška Vložte disketu označenou Win 95, že to chce nějakej "secur32.dll" soubor, když dám dále tak to chce nějaký další jiný soubory.
ferokulda
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Petr_S 29. 4. 2008 17:18

Pokud už tam nějaká síť někdy byla, tak jsou tyhle soubory v adresáři \WINDOWS, \WINDOWS\SYSTEM, \WINDOWS\SYSTEM\IOSUBSYS apod., stačí je najít a instalátor na ně odkázat.
Petr_S
Pokročilý

Odeslat příspěvekod zvonicek 29. 4. 2008 17:51

mám doma originálku CD Windows 95 CZ s podporou USB, pokud chceš, můžu ti to někam nahrát. Klíč si budeš muset obstarat.
zvonicek
Junior

Odeslat příspěvekod ferokulda 29. 4. 2008 20:07

To bys byl hodnej, hoď to buď třeba na ulozto.cz, rapidshare... nebo mě na mejl ferokulda@seznam.cz. Internet jsem ještě nerozjel, IE píše: Aplikace IE nemůže otevřít server http://www.seznam.cz. Spojení se serverem nemůže být navázáno. Nevím čím to je, ale ta síťovka co jsem tam dával (Realtek RTL 8139), tak u ní se mi ve správci zařízení píše: Selhání zařízení, pokuste se změnit ovladač tohoto zařízení. Pokud stále nepracuje podívejte se do dokumentace. Přitom ovladače jsem si stáhnul od výrobce. Ale když do ní píchnu kabel, tak se tam rozsvítí LEDka (internet je přes router). Werze Win je Windows 95 4.00.950B
ferokulda
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod zvonicek 30. 4. 2008 15:51

Ok, už to nahrávám na uloz.to
zvonicek
Junior

Odeslat příspěvekod zvonicek 30. 4. 2008 16:23

zvonicek
Junior

Odeslat příspěvekod ferokulda 30. 4. 2008 19:24

Dík moc. Nemá ještě někdo z vás tuhle díťovku (RTL8139D) a na disketě ovladače na Win 95. Na netu sice jsou, ale s těma to furt nejde.
ferokulda
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Petr_S 30. 4. 2008 19:36

S ovladačem z archívu win95-8139(397).zip Win95 nefungují? A co píšou? Co je ve správci zařízení?
Petr_S
Pokročilý

Odeslat příspěvekod ferokulda 30. 4. 2008 19:42

Ve správci zařízení to píše: Selhání zařízení, pokuste se změnit ovladač tohoto zařízení. Pokud stále nepracuje podívejte se do dokumentace. U tý karty je takovej červenej vykříčník ve žlutym kroužku. Windows při instalaci nepíší nic
ferokulda
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod wojta 30. 4. 2008 20:24

To může být i chyba hardware. Jestli tam jde dobře slot a jestli není nějaký podivný konflikt HW.

Btw. moc sem ty linky nedávejte, defacto je to warez, takže abyste nedostali ban.
C:\>ver
MS-DOS Version 5.00
wojta
Pokročilý