SP3 pro XP proč znovu AKTIVACE?

Na téma Windows XP, 2000, Me, 98, 95 a starší

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod cieluch 16. 5. 2008 07:37

Zdravím, zajímalo by mne, jestli tento problém mám jenom já. Při nainstalování SP3 na Windows XP Professional OEM na mém notebooku a dalších 4 PC to po mě chtělo znovu aktivovat. Mám systém na všech "strojích" letgální. Také se vám systém po instalaci reaktivuje? Díky za odpovědi...
Notebook UMAX ActionBook 57T,Celeron 2,00GHz,1x 256MB RAM,1x512MB RAM,MS Windows XP Professional SP2,ADSL-Internet Expres
cieluch
Poslední varování

Odeslat příspěvekod vladimir 16. 5. 2008 12:28

Pravděpodobně se jedná o problém, kdy se spolu se SP nainstalovaly nové ovladače pro některá klíčová zařízení a licenční tools to zmátlo natolik, že si myslel, že běží na jiném počítači.

Stalo se mi to i s SP2 (musel jsem jednou aktivovat 2x v jednom dni. Po změně HW mi napřed řekly, že mám 3 dny na novou aktivaci, ale po prvním restartu už mě bez aktivace dále nepustily. Tak jsem aktivoval, nainstaloval SP2 a musel jsem aktivovat znovu.)

SP3 jsem zatím nikam neinstaloval - čekám na vychytání chyb, přece jenom je to v podstatě nová verze operačního systému.
vladimir
Expert

Odeslat příspěvekod cieluch 17. 5. 2008 10:26

Já jsem ale myslel, že SP3 je jenom souhrn aktualizací od vydání SP2. Zřejmě se asi malinko změnilo něco v registrech. Každopádně díky za odpověď
Notebook UMAX ActionBook 57T,Celeron 2,00GHz,1x 256MB RAM,1x512MB RAM,MS Windows XP Professional SP2,ADSL-Internet Expres
cieluch
Poslední varování

Odeslat příspěvekod vladimir 17. 5. 2008 11:38

cieluch píše:Já jsem ale myslel, že SP3 je jenom souhrn aktualizací od vydání SP2.

To ne, kdyby tomu bylo tak, jak píšeš, tak by nebylo nutné na windows se SP2 a všemi aktualizacemi instalovat SP3
vladimir
Expert