win XP instalace BEZ cd-mechaniky

Na téma Windows XP, 2000, Me, 98, 95 a starší

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod szkandi 3. 8. 2008 18:55

Hoj chlopaci,
mam takovy hloupoucky dotaz... mam starsi notes a potreboval bych na nej chodit windle xp, na notesu neni mechanika (zadna), pouze moznost pripojeni externi, kterou samozrejme nemam.

Vytahnu z notesu disk, to neni problem, pripojim jej k pc (pres IDE redukci) a nakopiruju tam instalacku winsku... nj, ale co dal?

Diky.
* Futurama 4ever!
szkandi
Junior

Odeslat příspěvekod kejki3 3. 8. 2008 22:43

Tak si prostuduj problém zde http://www.zive.cz/Poradna/Boot-sektor- ... tanswers=1 bohužel ten krásný návod na camper.sosaj.net už není.
U BartPE je třeba zadat jazykovou oblast, jinak uvidíš rozsypaný čaj, Reatogo tím netrpí.

Z HDD jsem našel jen http://4um.overclocking.cz/showthread.php?t=443
kejki3
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod szkandi 4. 8. 2008 14:05

Jj, diky za tip, ale problem je, ze NEMAM ani disketovku... :(
* Futurama 4ever!
szkandi
Junior

Odeslat příspěvekod Abox 4. 8. 2008 14:50

No tak ten disk v tom jinem PC naformatuj jako systemovy - nechej tam jednu FAT partisnu s tou instalackou XP (adresar i386) - a nebo cely disk nechej jako FAT a pak ho prevedes pomoci convert.
A z toho adresare i386 spustis pak WINNT.EXE.
Dobra rada - mej zavedeny SMARTDRV - jinak to bude instalace na dlouhou dobu... ;-)
Abox
Pokročilý

Odeslat příspěvekod szkandi 5. 8. 2008 15:13

... zni to, ze presne vis jak na to, mohl by jsi se rozepsat trosku vic? Nebo snad jeste lepe budu to delat v nedeli, mohli by jsme se spojit? icq/jabber?
* Futurama 4ever!
szkandi
Junior

Odeslat příspěvekod Kyong 5. 8. 2008 19:42

Já jsem to řešil podobně. Disk jsem dal do jiného počítače, rozdělil ho na dvě části 2 a zbytek GB. První části byla FAT16, protože na tu jsem hodil Dr.CalderaDos. Taky jsem tam hodil složku i386 z instalačního CD a pak dal disk zpátky do notebooku. Dos nabootoval, a pak ze složky i386 jsem spustil winnt.exe a nainstaloval win. Ale možností je více. Chtěl jsem prvně zkusit ty jiné možnosti, ale nějak se mi zrovna nepovedly. :-D Jestli vás to zajímá, tak se podívejte na tento článek na mém blogu, kde jsem to hezky rozepsal, jak jsem se celý den vlastně snažil nainstalovat win na ten notebook. :-D
Jsem vždycky někde na netu. Vždyť síť je přece rozlehlá a nekonečná.
Kyong
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod szkandi 7. 8. 2008 10:05

Velice zajimave, prectu si to... diky ! Jeste si musim najit informace o tom - Dr. Caldera Dos co to presne je :)
* Futurama 4ever!
szkandi
Junior