Vypnutý swap vs. vyrovnávací paměť souborů

Na téma Windows XP, 2000, Me, 98, 95 a starší

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod rgnatro 12. 11. 2008 21:29

Vypnul jsem swap kvůli pomalému disku (mám 1GB RAM) a zajímá by mě, jestli je možné zvolit max. velikost vyrovnávací paměti pro čtení souboru z disku třeba na 100 MB, aby se paměť ušetřila. A nebo to mám pustit z hlavy, protože paměť programů má třeba větší prioritu než vyrovnávací paměť pro čtení z disku, která se pak při nedostatku zahodí? (Bylo by to logické, ale nevím, co od Widlí XP čekat.) Díky.
rgnatro
Junior

Odeslat příspěvekod Wikan 12. 11. 2008 22:06

Aha, mas pomaly disk a tak chces rychlost prace s nim jeste snizit, tim ze zmensis vyrovnavaci pamet.
Wikan
Moderátor

Odeslat příspěvekod mungo 12. 11. 2008 22:12

V tomto případě bych to nechal na Windows (Systém Windows zvolí nejlepší nastavení pro tento počítač) - je to jedna z možností ve Vlastnostech systému, karta Upřesnit - Výkon.
mungo
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 12. 11. 2008 22:53

1) Vypnutí swapfile není rozumné.
OS řady WNT je však blbuvzdorný, takže v případě potřeby si ho vytvoří automaticky.
2) Defaultní nastavení dynamické velikosti swapfile a jeho umístění na systémovém disku je nesmyslné.
V rámci optimalizace OS je nutno uvést tyto (a mnohé další) základní omyly vývojářů MS na pravou míru.
Milan
Milanr1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Big Muscle 18. 11. 2008 19:39

Jak už bylo řečeno, tak vypnutí swap opravdu není rozumné (zvlášť když máš pouze 1 GB RAM) a velikost vyrovnávací paměti změnit jde, ale pouze voláním služby jádra a stejně to funguje pouze do restartu.
Big Muscle
Mírně pokročilý