HDD z NTFS na FAT32

Na téma Windows XP, 2000, Me, 98, 95 a starší

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod jari 29. 12. 2008 18:42

Prosím, je možné převést souborový systém NTSF na FAT32 na sekundárním HDD? Proč? jde o to, že LCD televize nemůže z HDD se systémem NTSF načítat, prohlížet fotky apod. Když HDD připojím k PC a chci tuto akci provést přes správu disků (zformátovat na FAT32,třeba i se ztrátou dat) Win XP mi tuto možnost nenabídne - pouze formát v NTFS. Když tohle se pokusím provést v programu Partition Magic 8, nabídne jen NTFS nebo Linux ext2 nebo Linux ext 3. Prostě se divím, ře Win XP FAT32 čte, ale nedokáže ho jednoduše naformátovat. Co mě napadá, tak šáhnout na inst. CD Win XP a jakoby při instalaci na onen disk "E" smazat oddíl, nebo instalačkou Win 98 smazat jiný souborový systém než NTFS a zformátovat to v těch Win 98 jako FAT32. Uvažuju správně, nebo to lze řešit jednodušeji? Co si o tom myslíte? Děkuji...
Hezký den...
jari
Junior

Odeslat příspěvekod jirka.F 29. 12. 2008 18:54

no ja neco podobneho provadel s 16GB flaskou, ve vysledku jsem byl donucen oddil odstranit, a vytvorit ho znova a pak naformatovat na FAT32, ale vse se mi podarilo pres spravu pocitace ve winXP home SP2.
jirka.F
Junior

Odeslat příspěvekod jari 29. 12. 2008 19:07

Flešku Win XP ve FAT32 normálně formátuje, ony vlastně jsou od výroby ve FAT32, pokud vím. A jestli je možné flešku naformátovat na NTFS (nezkoušel jsem) a Win XP dokáže přeformátovat na FAT32, proč to nejde u HDD?
Hezký den...
jari
Junior

Odeslat příspěvekod kejki3 29. 12. 2008 20:39

A zrušil-odebral jsi oddíl (svazek) před tím formátem? Převod xp neumí, ale formát neobsazeného disku musí jít. Jen když je to aktivní oddíl, tak tě tam nepustí.
kejki3
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod jirka.F 29. 12. 2008 20:52

kdyz byla ta flaska naformatovana na ntfs, tak to na fat taky prevest pouhym formatovanim neslo, chtelo to opravdu odstranit oddil.
jirka.F
Junior

Odeslat příspěvekod Miroslav Pragl 29. 12. 2008 20:55

XP maji z nesmyslnych duvodu omezeni- formatuje FAT32 do max. velikosti 32 GB, vetsi nenaformatuji. Samozrejme pracovat umeji s lib. velikosti FAT32, omezeni je jen pro formatovani.

Tedy duvod je logicky - aby se pouzival mnohem vyspelejsi NTFS format.

Pouzij utilitu 3. strany

MP
Miroslav Pragl
Expert

Odeslat příspěvekod jari 30. 12. 2008 01:14

to Miroslav Pragl: děkuji, často máte kvalitní rady. Tzn. třetí stranou myslíte třeba Linux? Nemám s ním žádné zkušenosti. Mohl bych použít instalační CD Win 98, tam smazat oddíl a naformátovat systémem FAT32? Nechci se unáhlit, tak si to u profíků raději ověřím... Děkuji...
Hezký den...
jari
Junior

Odeslat příspěvekod DevAstor 30. 12. 2008 02:59

pouzij napriklad program PartitionMagic, s tim mam zatim dobre zkusenosti
Toto je můj osobní názor.

(\_/)
    (°.°)           <=(čert s dvouma půllitrama)
   c(”)(”)
DevAstor
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod oooooooooo 30. 12. 2008 05:32

Pragl to řek přesně,stačí libovolný diskeditor a není problem.Jen se bude ptat na cluster size skoro jistě.
http://seven7.blog.zive.cz/
Spuštění Windows předchází pád.
oooooooooo
Pokročilý

Odeslat příspěvekod nemohouci 30. 12. 2008 08:25

"Demonstrace" to řekla dobře. Já to ještě doplním. Ten PM to opravdu umí, ale má podmínku. Pokud tan nalezne file větší než cca 4 GB (však víte, tedy přesně ty, kvůli kterým se NTFS mimo jiné vytváří), tak skončí s chybou.
nemohouci
Junior

Odeslat příspěvekod jari 30. 12. 2008 09:47

Jak jsem už ale psal, když použiji PM, a chci disk naformátovat (je na něm jen složka Recykled a System Volume Information, nabídne mi jen NTFS, Linux ext2 nebo Linux ext 3.
Hezký den...
jari
Junior

Odeslat příspěvekod oooooooooo 30. 12. 2008 10:13

A proc na convert pouzíváš PM?Je to jistý druh masochismu používat software který ve svem oboru platí za poněkud neschopný a nepletu li se trpí řadou závažných chyb který se nikdo - protože je koupila konkurence poslala k ledu,neráčí opravit?Nebo je zde nostalgie z důvodu když už sem to koupil...
Jinak ejhle co na NTFS disku nabízí prográmek co se týče convert který je v ceně nula nula korun.
Obrázek
oooooooooo
Pokročilý

Odeslat příspěvekod jari 30. 12. 2008 10:38

Když jsem v PM odstranil u toho disku oddíl, pak mi ho dovolil naformátovat na FAT32. Ale jen jeho část, asi 190 GB z 230GB disku. Na zbylé části jsem musel vytvořit zase oddíl ve FAT32. Takže disk teď je ve FAT32,ale ve dvou jednotkách. Pokusím se je spojit, jestli to půjde. to OOOOOOOOOOOOO: nepochopil jsem tě. V čem to mám provést?
Hezký den...
jari
Junior

Odeslat příspěvekod oooooooooo 30. 12. 2008 11:13

To máš fuk - na tom obrázku maš něco jako název programu když ho rozklikneš,to tě snad napadlo.Vidíš tam winamp?Já ne.Toto ti pomůže v orientaci zbytek viz můj příspěvek výše.
oooooooooo
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Miroslav Pragl 30. 12. 2008 18:27

Pouzij utilitu fat32format (vcetne navodu najdes na http://www.ridgecrop.demon.co.uk/index. ... format.htm) a nevymyslej kolo :)

Mas aspon SP2 predpokladam ... ?!

MP
Miroslav Pragl
Expert

Další stránka