Omezeni uctu Win XP

Na téma Windows XP, 2000, Me, 98, 95 a starší

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod chvoj 26. 2. 2009 20:52

Zdravim, hledam jakýkoliv způsob jak nejvíce omezit účet v XPčkách. Vypnutí try ikon, ikon na ploše, samozřejmě vypnutí nabídky klik pravým tlačítkem myši a samozřejmě vypnutí Win skratek, aby nebylo možné spouštět Explorer atd. Můžete mi poradit co nejvíce omezení? Pouze na vytvořeného uživatele, administrator musí mít klasický přistup. Děkuji Jakub Tulek
chvoj
Junior

Odeslat příspěvekod Salamander 27. 2. 2009 01:39

Advanced Security Control -Umožnuje administrátorovi nastavit na lokáním počítači omezení typu, kdy, co a který uživatel může nebo naopak nesmí spustit na tomto počítači.

Dark Files - Zabezpečí soubory proti neoprávněnému otevření a manipulaci s nimi.
Salamander
Junior

Odeslat příspěvekod kernel_panic [passed] 27. 2. 2009 09:38

máš-li windows xp professional, lze všechno realizovat pomocí GPO (win+r > gpedit)...
k bití internetovejch nihilistů jsem už příliš starej, ale za ty roky mně narostl krunýř, o kterej se vždy báječně rozplácnete; takže, mám zůstat čelem nebo?
kernel_panic [passed]
Přeborník Živě roku 2008

Odeslat příspěvekod Miroslav Pragl 27. 2. 2009 10:09

je secedit.exe take jen v Pro?

MP
Miroslav Pragl
Expert

Odeslat příspěvekod chvoj 27. 2. 2009 11:25

asc.exe jsem uz zkousel, nasel jsem tam pouze omezeni pro pristup na disky mechaniky atd. ale ne pro upravu plochy nebo zakazani soucasti windows. A gpedit me nejede je to nejaka soucast ktera se musi nainstalovat? dekuji
chvoj
Junior

Odeslat příspěvekod Miroslav Pragl 27. 2. 2009 11:29

jakou mas verzi XP?

MP
Miroslav Pragl
Expert

Odeslat příspěvekod chvoj 27. 2. 2009 12:09

windows XP prof
chvoj
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 27. 2. 2009 12:39

Gpedit je modul pro mmc, nikoliv spustitelný soubor.
Pokud ho chceš volat samostatně:
gpedit.msc
Milan
Milanr1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod chvoj 27. 2. 2009 12:40

gpedit.msc ne jenom gpedit :) uz jsem si to nasel :) a rikas ze tam najdu omezeni to co jsem psal v uvodu?
chvoj
Junior

Odeslat příspěvekod kernel_panic [passed] 27. 2. 2009 12:59

bezpochyby úplně vše a ještě mnohem víc...
k bití internetovejch nihilistů jsem už příliš starej, ale za ty roky mně narostl krunýř, o kterej se vždy báječně rozplácnete; takže, mám zůstat čelem nebo?
kernel_panic [passed]
Přeborník Živě roku 2008

Odeslat příspěvekod chvoj 27. 2. 2009 13:02

a muzu pozadat o nejakou obecnou radu? :) nabo stranku kde by k tomu byl nejakej navod? diky :)
chvoj
Junior

Odeslat příspěvekod kernel_panic [passed] 27. 2. 2009 13:03

návod je obsažen, jelikož každá položka je tam poměrně dostatečně vysvětlena a mnohdy i s příklady...
kernel_panic [passed]
Přeborník Živě roku 2008

Odeslat příspěvekod oooooooooo 27. 2. 2009 13:53

nahradni řešení UPM který za tebe rychle položky nastavuje,stejně využiva modulu gpedit
http://img98.imageshack.us/img98/7781/blokace1.png
http://seven7.blog.zive.cz/
Spuštění Windows předchází pád.
oooooooooo
Pokročilý

Odeslat příspěvekod chvoj 27. 2. 2009 21:50

tak jsem zkusil gpedit.msc bouzel bez vysledku pro zkouzku jsem zkusil vypnout vse co se tyka start menu a projevily se zmeny jen nektery a jen v administratorovi a ne u obycejnych uzivatelu.muzete me jeste nejak naves na vytvareni tech skriptu co se tam daji pouzit? diky
chvoj
Junior

Odeslat příspěvekod Miroslav Pragl 27. 2. 2009 22:01

Promin ale pokud jsi zacatecnik pouzij Windows SteadyState ( http://www.microsoft.com/windows/produc ... fault.mspx ). Group Policy je nastroj pro spravu.

MP
Miroslav Pragl
Expert

Další stránka