Instalace Win 98

Na téma Windows XP, 2000, Me, 98, 95 a starší

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod urbiP 2. 3. 2009 19:15

Potřebuju poradit s instalací win win 98 na můj starý PC. V biosu nejde nastavit boot v cd . pouze HDD a diskety , takže mám CD win 98 a stahoval jsem si spouštěcí disketu , ale ta mi nejde.Vždy se načte disketa a zkončí to.Prosím poradtě mi co stím.
Všem díky
urbiP
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 2. 3. 2009 19:30

Máš povolen v BIOSu boot z FDD?
Originální spouštěcí disketa W98 končí spuštěním instalace OS z CD.
Z toho plyne:
musí být vložen inst. CD W98.
Pokud je vložen originální inst. CD W98 a CD-mechanika je plně funkční:
Zkontroluj v autoexec, zda skutečně odkazuje správně.
Pokud ne: zakup licenci + originální inst. CD + FDD W98.

Btw:
nenapsal jsi hw-sestavu :-/
Pro CPU s podporou MMX (tj. CPU všech výrobců od 233 MHz výše) je řádově lepší herní a multimediální OS W99.
Milan
Milanr1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Kozousch 2. 3. 2009 20:12

Nemáš v BIOSu u kanálu, na kterém visí CD-ROM, volbu NONE? Mělo by tam být AUTO nebo CD-ROM. Detekuje ti BIOS CD-ROMku?
Například pokud je CD-ROM na sekundárním kanálu jako master, nastav v BIOSu Secondary Master na CD-ROM nebo AUTO. Po uložení BIOSu, restartu a novém vstupu do BIOSu už musí jít boot z CD-ROM nastavit a jít nabootovat z CD-ROM

Pokud ne, jde to z diskety s přístupem na CD-ROM spuštit instalaci Win98 s příkazové řádky. Tady si stáhni image bootovací diskety s přístupem na CD-ROM z MS-DOSu:
http://rapidshare.com/files/204511953/Win98SE.ZIP.html

Instalace Win98 jde spustit i z harddisku. Stačí nabootovat z diskety Win98, zformátovat disk s parametrem /s (nebo ho jen SYSnout) - tedy připravit ho tak, aby z něj šlo bootovat. Pokud neumíš zprovoznit přístup na CD-ROM z MS-DOSu, můžeš takto připravený disk dát do jiného PC a třeba pod WinXP si na něj instalační CD Win98 zkopírovat. Pak disk vrátíš do starého PC, nabootuješ z harddisku a spustíš instalaci Win98 z příkazové řádky.
Kozousch
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod NiceOne 2. 3. 2009 21:00

Nabootujes z diskety. Dostanes se do dosu, kde zadas:

f: (kde f: je oznaceni cd-romky)
setup.exe (nebo install.exe, nebo jak se to v 98ckach jmenovalo)

Na te bootovaci diskete musis mit ovladac pro tvou cd-romku. Vetsinou staci nejakej univerzalni.
Peugeot 308 SW 1.6 HDI
iPhone SE
NiceOne
Junior

Odeslat příspěvekod urbiP 2. 3. 2009 21:59

co je to "autoexec" , jinak chci dodat , že byla omilem část win smazána a proto se do PC vůbec nedostanu.
urbiP
Junior

Odeslat příspěvekod redmond 2. 3. 2009 22:05

urbiP píše:co je to "autoexec" .....

V tvojom pripade to nema cenu, predaj pocitac a za tie peniaze sa poriadne ozer.
my name is mond, Redmond.
redmond
Mírně pokročilý