Instalacia W XP

Na téma Windows XP, 2000, Me, 98, 95 a starší

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod broky11 28. 7. 2009 19:50

Zdravim vsetkych na tomto foru .Chystam sa kupit novy pocitac a chcel by som si do neho nainstalovat W Xp profesional .Som dost velka lama (nikdy som este neskusal instalovat systemi..) a nechcem nic pokazit a tak by som vas chcel popitat o nejaki laicky navod na instalaciu...poprosim nieco straaasne jednoduche :D predom dakujem.
broky11
Junior

Odeslat příspěvekod Abox 28. 7. 2009 20:04

Abox
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Dany0 29. 7. 2009 00:59

To ho fakt chcete nechat instalovat přes origo instalačku XPÉČKA?

To si snad děláte srandu, chudáček jeden....

Takže zde návod:
1.) Někde u kamaráda/na starém kompu zajdi přes svůj prohlížeč(doporučuju Google Chrome) na http://www.nliteos.com/ a klikni na odkaz "About"
2.) Po přečtení následuju toto info:
http://www.msfn.org/board/index.php?sho ... ntry356029
http://silencuv.blogspot.com/2007/02/nv ... nlite.html
A stáhni si:
http://www.microsoft.com/downloads/deta ... laylang=cs
3.) Po stažení nLite rovnou můžeš všechno přeskočit, i když, pohrát si můžeš, třeba odstraň podporu FAXu ale stejně to asi bude k ničemu.
4.) Po vytvoření "Zkušebního ISO" si stáhni program který se jmenuje VMWare Player a udělej co je popsáno zde:
http://www.instructables.com/id/Running ... re-Player/
5.) Pokud se ti "zkušební Instalace" podaří tak rovnou přejdi k vypálení ISO(můžeš použít např. ImgBurn) a instalaci.

Pokud jsi to právě dodělal, tak mi věř že jsi právě ušetřil dlóuhé hodiny práce s:
Instalováním
Problémy s driverama(tý bývají, imho, docela často)
Autorizace/registrace WXP
Instalování "potřebných programů"
Instalování všech těch aktualizací
Dělání všech těch účtů...
A mnoh mnoho dalších.

Věř mi, stojí to za to. I když se v tom programu budeš cítit nejistě, tak se neboj vždycky je někdo kdo rád pomůže. Ale hlavně nebudeš muset tím vším procházet. Je to prostě HORROR jako Psycho... nebo vrána :D
Místo abych psal další *ehm* podpis, raději půjdu ven na čerstvý vzduch.
Kdo chce pozvánku do Google Wave tak SZ! Furt jich mám spoustu :)
Dany0
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod broky11 29. 7. 2009 20:36

straaasne dekujerm za tento uzasny program len se chci zeptat ci by se to dalo dat aj na klsicky USB kluc a potom nainstalovat s toho kluca na nove pc?
broky11
Junior

Odeslat příspěvekod Ageran 29. 7. 2009 21:15

Dany0: Ano, já osobně bych ho nechal to nainstalovat přes origo instalačku XP (osobně bych mu tedy nedoporučil XP vůbec, ale to je jeho věc), pouze bych mu doporučil verzi se SP3, a všechny tyhle "zlepšováky" bych vynechal...
Nechápu, jak můžeš někomu, kdo napíše, že je lama a nikdy neinstaloval systém, doporučit úpravu přes nlite... Která je mimochodem v rozporu s licencí, ale to asi málokoho zajímá...
Ageran
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod USER47 29. 7. 2009 21:21

NLite jsem nikdy nepoužil, nepotřeboval a pro běžného uživatele (který se sám označuje za lamu) se podle mě jedná o zbytečně komplikovanou pitomost. Myslím, že instalace přes klasické rozhraní, třeba podle návodu z linku od Aboxe, bude výrazně schůdnější řešení.
Glory to the flesh. Glory to the mass.
USER47
Junior

Odeslat příspěvekod kejki3 29. 7. 2009 23:07

broky11 píše:straaasne dekujerm za tento uzasny program len se chci zeptat ci by se to dalo dat aj na klsicky USB kluc a potom nainstalovat s toho kluca na nove pc?

Návod bez nLite je http://www.zive.cz/Poradna/Spolupr225ce ... =1#1804821
XP samotná z USB neumí.
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Dany0 29. 7. 2009 23:40

Ageran píše:Dany0: Ano, já osobně bych ho nechal to nainstalovat přes origo instalačku XP (osobně bych mu tedy nedoporučil XP vůbec, ale to je jeho věc), pouze bych mu doporučil verzi se SP3, a všechny tyhle "zlepšováky" bych vynechal...
Nechápu, jak můžeš někomu, kdo napíše, že je lama a nikdy neinstaloval systém, doporučit úpravu přes nlite... Která je mimochodem v rozporu s licencí, ale to asi málokoho zajímá...

1.) I když je lama, tak to dokáže. Má přece hlavu ne?(a manuál)
2.) Jaký zlepšováky?
3.) SP3 bude integrovaná přes nLite
4.) Ty mu jako chceš doporučit visty? Ty voe kdo jseš? Mrkvosoftí milášek nebo co?
5.) V rozporu s licencí to není.... lol
6.) Jen jsem chtěl aby se nemusel trápit dlouhé hodiny nastavováním a instalováním 10000 věcí když je může nastavit 2x rychleji ještě před instalací a stejně ušetřit čas instalování samoho OS.

Origo instalačka:
1 hod. 30 min. 3-7 hodin nastavování(v závislosti na rychlosti PC, připojení k netu a počtu potřebných věcí)

Upravená instalačka:
20 min instalace bez úprav, 1 hod.-1 hod. 20 min. s vším potřebným.

Jak MOC velký je rozdíl? :lol:
Dany0
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Naryan 30. 7. 2009 09:04

Dany0 píše:Origo instalačka:
1 hod. 30 min. 3-7 hodin nastavování(v závislosti na rychlosti PC, připojení k netu a počtu potřebných věcí)

Upravená instalačka:
20 min instalace bez úprav, 1 hod.-1 hod. 20 min. s vším potřebným.

A k tomu si prisel jak? Ze to tak tobe trva? Instalace netrva dele nez 20 minut bez uprav z original instalacky (pokud nejde o hodne stary a pomaly pocitac) + tak 1 hodina doisnstalovani vseho potrebneho (pokud nekdo nema potrebu hned instalovat kdejaky nesmysl).
Naryan
Junior

Odeslat příspěvekod broky11 30. 7. 2009 09:48

pockejte asi sem zapomnel spomenout ze to DVD W xp NENI original.
a tedka se plz dohodnite lebo ja sem stoho debil :D tak mam pouzit tu nlite ci ne?
BTW tohle je moje zostava : http://www.alfacomp.cz/php/basket.php?i ... PU901QVC01
broky11
Junior

Odeslat příspěvekod Ageran 30. 7. 2009 10:15

Dany0 píše:4.) Ty mu jako chceš doporučit visty? Ty voe kdo jseš? Mrkvosoftí milášek nebo co?

Ano, jakožto spokojený uživatel bych mu doporučil Visty... Ty voe kdo jsi ty, nějaký ANTI Vista fanatik nebo co?
Obzlváště na nový počítač, kdyby to byla nějaká stará plečka tak XP možná, ale jinak je to hovadina (8 let starý systém, ve většině věcí horší než Vista, s pomalu končící podporou, bez budoucnosti)...

Broky11:
Moje rada, kup si Visty Home Premium 64bit (pokud možno SP2 a s možným upgradem na Windows 7), nainstaluj, aktualizuj, a bude to...
Ageran
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod broky11 30. 7. 2009 10:22

ja si presvedcim tatinka by mi kupil zostavu s vistou i s kuponom na w 7 si myslim ze to bude nejlepsi :D
broky11
Junior

Odeslat příspěvekod kejki3 30. 7. 2009 10:33

Tak warez se tu neřeší!
Ale většinou jsou ty DVD s XP už upravené pro bezobslužnou instalaci.
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Dany0 30. 7. 2009 13:08

Doporučuju koupit Ultimate 64 bit protože IMHO Home Preimum sedmičky budou celkem nanic ;-)
Dany0
Trvalý BAN

Další stránka