XP po startu zamrzne

Na téma Windows XP, 2000, Me, 98, 95 a starší

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Ambi 4. 8. 2009 12:08

Zdravím,
systém stále po startu vykazoval chybu o které jsem na internetu našel krátké vlákno, kde doporučili vyměnit označení diskových oddílů jinými písmenky. V acronisu jsem prohodil D za C a restartoval. Systém se však po nabootování zastaví na uvítací tapetě Windows XP... Systém je téměř nový, nerad bych znovu formátoval, prosím o radu, děkuji.
MB: Gigabyte M56S-S3; CPU: AMD Athlon X4 630 + Arctic Cooling Freezer 64 Pro; GPU: Power Color 4870 1GB; RAM: Patriot 2x1GB 4-4-4-12; ZDROJ: Corsair VX450W; HDD: Westerd Digital 640AAKS
Ambi
Junior

Odeslat příspěvekod kejki3 4. 8. 2009 12:41

Vyměnit písmeno oddílu s operačním systémem není triviální a většinou se stejně uživatel dočká pádů. Pokud nechceš reinstalovat, vrať písmenka a specifikuj chybu. Nejlépe dát k dispozici minidump, snad někdo najde lepší řešení.
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Ambi 4. 8. 2009 14:02

označení diskových oddílů je však pro každý systém specifické a do OS XP se ani z biosu přes nouzový režim nedostanu, protože ta nabídka tam není... nebo je možné nějakým způsobem vrátit zpět označení diskových oddílů pro XP z Vist? a co se týká minidumpu, tohle slovo slyším poprvé, můžete mi ho prosím vysvětlit?
MB: Gigabyte M56S-S3; CPU: AMD Athlon X4 630 + Arctic Cooling Freezer 64 Pro; GPU: Power Color 4870 1GB; RAM: Patriot 2x1GB 4-4-4-12; ZDROJ: Corsair VX450W; HDD: Westerd Digital 640AAKS
Ambi
Junior

Odeslat příspěvekod kejki3 4. 8. 2009 19:57

Ne z Vist, Acronisem by to nešlo? Minidump najdeš C:\Windows\Minidump, nebo hledat příponu dmp. Je to záznam o chybách, který generuje systém při pádu do BSOD.
Máš oba OS v jednom počítači?
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod jupik 4. 8. 2009 20:49

Jestli jsem tě dobře pochopil změnil jsi písmenko u sys. disku z C na D a nechce ti to najet?
pokud jo tak bys měl ještě změnit v boot.ini zadeny prikaz...jinak ti zavaděč bude hledat system tam kde už neni...
ale jestli jse mto blbě pochopil tak sorry.
CPU:intel E2180 2,0@2,7(zatím není lepší chladič),DESKA:Gigabyte P35 DS3,RAM:2x1024 a-data EE800+,GK: ATI x1950 Pro,120+320GB hdd seagate+320 externí WD,case eurocase ml 3199 s Fortron 500W AX500-P Blue Storm ,winXP PRO SP2
jupik
Junior

Odeslat příspěvekod Hanák 4. 8. 2009 21:55

Ambi píše:... o které jsem na internetu našel krátké vlákno, kde doporučili vyměnit označení diskových oddílů jinými písmenky...

Ja by som chcel vediet kde si to na internete nasiel, aby som sa takym radam vyhybal.
Ked mas system na disku C:\ tak je v databaze Registry asi stovka zapisov na disk C:\
Pismeno systemoveho disku bezny uzivatel nesmie menit, ani mu to system neumozni. Odbornik to tiez bezne neurobi, a ked ma vazny dovod, tak sa panecku narobi...
Hanák
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MiliNess 4. 8. 2009 22:17

Spustit konzolu pro zatavení z instalačního CD a vykonat příkaz "bootcfg /rebuild"
Pak můžeme pokračovat v řešení toho původního problému
Hardwarová nezávislost znamená, že to neběží na žádném počítači.
MiliNess
Pokročilý