BSOD ve win. XP 0x8E

Na téma Windows XP, 2000, Me, 98, 95 a starší

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Butchek 15. 9. 2009 19:34

Zdravim, nejsem pocitacovy expert ale vi si nekdo rady s tim kdyz naskoci zniceho nic modra obrazovka s bilym textem , a nasledny restart PC (foto v příloze)? na disku mam mista dost a Ram je jeste zpoloviny nevyužita, take mam ovladace na grafickou kartu ,mam win XP sp3. setkal jsem se stimto pripadem uz na 3tim PC ,diky za radu ...vse ocenim .
Přílohy
Obraz422.jpg
Naposledy upravil kejki3 dne 15. 9. 2009 23:12, celkově upraveno 2
Důvod: Typicky špatný nadpis - problém!
Butchek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod amrtin 15. 9. 2009 21:26

Tohle může znamenat cokoliv:od vadné RAM,až po opravdu ty chybějící(vadné) ovladače nebo chybu v systému.Vyzkoušet jednotlivé moduly RAM každý extra.Zkusit jestli nouzový režim najede normálně a otestovat jednotlivé komponenty včetně HDD.Je toho spousta,snad se najde někdo,kdo poradí víc.
AntecNineHundredTwo,Asus H87-PRO,Intel Core i5-4570,Noctua NH-U12S,W7-64bit,SSD Intel 520 60GB,AsusGTX260OC+AcceleroExtreme,2x8GB DDR3 1600,Enermax720W;NOKIA L735 ;Audio-Technica ATH-ES7.
amrtin
Junior

Odeslat příspěvekod mart22 15. 9. 2009 21:45

kámo taky řekni, jestli se to stává od doby kdy máš pc nebo to začlo dělat před 47 dny nebo po tom co jsi nainstaloval ovladače na XYZ nebo potom co jsi vyměnil Grafickou kartu.

JAK často? n
náhodně?
potom co bouchneš do monitiru?
zjisti jestli je to chyba v HW nebo SW.
pravidelně?
NOKIA E52
Sony Cybershit DSC-HX100
mart22
Junior

Odeslat příspěvekod indian5 15. 9. 2009 21:52

Ten chybovy kod zadaj do googla, mozno ta to niekam posunie.
indian5
Junior

Odeslat příspěvekod Miroslav Pragl 15. 9. 2009 22:00

Nic nikam nezadavej ale spust analyzu crashdumpu. na nirsoft.com je na to BFU udelatko: http://www.nirsoft.net/utils/blue_screen_view.html, profici si stahnou Debugging tools + symbols od MS

MP

P.S. po restartu ti urcite bylo nabidnuto odeslat chybove hlaseni do Microsoftu. Ucinil jsi tak?
Miroslav Pragl
Expert

Odeslat příspěvekod Butchek 15. 9. 2009 22:48

píše mi to že to zpusobil ten pad Realtec High Definition audio drive (ovladač od zvuku? ) pokud jsem ten program spravne pochopil monitoruje pady a ukazuje vse co je pricinou ..co stim potom dělat ? preinstal ovladacu desky?
Butchek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Butchek 15. 9. 2009 22:53

ale jeste je tady zapricinu nejaky NTOSKRNL.exe a ten mi zapricinil pad 2x jendou samostatne a podruhe spolecne s tim ovladacem zvuku .
Butchek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Miroslav Pragl 15. 9. 2009 22:54

No vidis ze jsi docela sikovny :)

Spis updatovat. Jak ovladace chipsetu tak te zvukovky (realtek vydava ovladace co tyden) tak podpory HD audio od MS

Take zkontroluj IRQ te zvukovky zda neni sdilene napr. s grafickou kartou a pod.

MP
Miroslav Pragl
Expert

Odeslat příspěvekod MiliNess 16. 9. 2009 02:26

Prostředky (IRQ, I/O porty) přiděluje PnP manager, takže v tom chyba nebude. Pošli mi ty minidumpy na m.ness@tiscali.cz. Mrknu na to.
Hardwarová nezávislost znamená, že to neběží na žádném počítači.
MiliNess
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Miroslav Pragl 16. 9. 2009 07:51

Prostredky prideluje bud BIOS (pokud je nastaven Non PnP OS) nebo jak pises OS. Coz bohuzel neznamena ze tedy chyba nebude. I kdyz PIC je davno minulosti neni sdileni IRQ vyjimkou a mizerne psane ovladace zkazu dokonaji.

MP
Miroslav Pragl
Expert