velikost okna zástupce

Na téma Windows XP, 2000, Me, 98, 95 a starší

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod mirekde 11. 11. 2009 18:43

Mám W XP a IE8, když si nějakou webstránku uložím na plochu jako zástupce, přes pravé tlačítko myši, tak když otevírám tuto stránku přes toho zástupce z plochy, tak se mi vždy otecře v menším okně. Potřebuji, aby se mi to otevřelo maximalizované, ale nepřišel jsem na to, jak to nastavit. Normálně když spustím přímo IE, tak se otevře maximalizované okno, jen přes toho zástupce z plochy to nejde - vždy to musím kliknutím maximalizovat. Poradí někdo jak na toJ. Dík.
mirekde
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod audis 11. 11. 2009 21:27

1) oteři toho zástupce.
2) proved maximalizaci /prostě změnu velikosti na požadovanou velikost. NIKAM JINAM NEKLIKEJ!
3) zavři okno (IE8) křížkem

při dalším sluštění bude mít novou požadovanou velikost. funguje mi to ve všech oknem na Xp. (firefox, pruzkumník, apod. )
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mirekde 11. 11. 2009 22:04

No právě tohle taky nezabírá - to mi funguje u klasického okna IE8, nikoliv u vytvořených zástupců.
mirekde
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Milanr1 12. 11. 2009 09:45

mirekde píše: Potřebuji, aby se mi to otevřelo maximalizované

Zkoušel jsi standardní postup, který platí od Windows v.3.1 z r. 1992?
Pravomyš na zástupce
Vlastnosti
Spustit: v maximalizovaném okně
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mirekde 12. 11. 2009 10:10

Ve verzi WXP není při kliknutí pravým tl. na zástupce a rozkliknutí vlastností možnost volby spustit v max. okně, je tam jen možnost změny ikony a atributů. Všechny jednoduché a známé možnosti jsem už vyzkoušel a nejde to. Přitom, když vytvořím téhož zástupce z Firefoxu, tak se otevírá maximalizovaný.
mirekde
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mirekde 12. 11. 2009 10:38

Už jsem to vyřešil, ne sice přes zástupce ale jako web stránku uložit na plochu- to se pak otvírá maximalizované, jenže zase u toho nejde změnit ikona, tak jsem teprv z toho zatvořil zástupce - u něho lze ikonu změnit, otvírá se max a tu ikonu uložené stránky jsem přesunul z plochy někam, kde ji není vidět. Tím mi vše chodí jak má, je to krkolomné a určitě to jde nějak jednodušeji.
mirekde
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vladimir 12. 11. 2009 10:55

mirekde píše:Ve verzi WXP není při kliknutí pravým tl. na zástupce a rozkliknutí vlastností možnost volby spustit v max. okně,
Evidentně si pleteš zástupce souboru se souborem.

mirekde píše:jako web stránku uložit na plochu.
NA PLOCHU NEPATŘÍ ŽÁDNÁ DATA, jenom zástupci. Proč ukládáš na plochu? Ukládej přímo do nějakého adresáře a na plochu si pak vytáhni zástupce.
vladimir
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mirekde 12. 11. 2009 12:27

No nevím z čeho tak usuzuješ, jestli si na plochu dávám soubory či nikoliv je čistě moje věc a nikomu do toho nic není. Přínosem by bylo, kdybys vysvětlil popsaný problém proč zástupce webstránky na ploše vytvořený v IE8 se nedá otevřít maximalizovaný.
mirekde
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Milanr1 12. 11. 2009 12:39

Nerozčiluj se zbytečně :-/
Když se chceš něco nového dozvědět od odborníků, měl by ses chovat slušně.
1) Přečti si ještě jednou a důkladně, co Ti napsal Vladimir;
2) Zařiď se podle jeho rady.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vladimir 12. 11. 2009 15:53

mirekde píše:Přínosem by bylo, kdybys vysvětlil popsaný problém proč zástupce webstránky na ploše vytvořený v IE8 se nedá otevřít maximalizovaný.
Já jsem to neprogramoval, tak nevím, proč nepovažovali za nutné ukládat do internetového zástupce velikost okna. Není to vlastnost specielně IE8, ale i starších verzí IE a způsobu, jakým Windows ukládá internetové zástupce.

Prostě se soubor Internetový zástupce (*.url) ukládá jinak než Zástupce (*.lnk). (Přípony windows skrývá.)

------------------------------------------------------------
EDIT: tak jsem teď doma vyzkoušel následující postup a Internetoví zástupci se mi otevírají v maximalizovaném okně:

Mám Windows XP, IE6 nainstalovaný v adresáři C:\Program Files\Internet Explorer.

- V adresáři C:\Program Files\Internet Explorer jsem vytvořil link (zástupce) na soubor iexplore.exe, ve vlastnostech jsem nastavil startování v maximalizovaném okně, pojmenoval jsem ho ie.

- Dále jsem ve stejném adresáři vytvořil soubor ie.bat s obsahem:
Kód: Vybrat vše
"C:\Program Files\Internet Explorer\ie.lnk" %1


- posledním krokem byla editace asociace internetového zástupce HTTP na tento dávkový soubor. Možnosti složky / Typy souborů / Upřesnit / Upravit:
Kód: Vybrat vše
"C:\Program Files\Internet Explorer\ie.bat" "%1"


Při prvním otevření vyskočí hláška, že IE není výchozí prohlížeč, takže je nutno zaškrknout, že je to vpořádku a že se to příště nemá kontrolovat.

Editace asociace viz obrázek, u jiné verze Windows než XP to může vypadat trochu odlišně. Používání DDE jsem zakázal, samo se tam vrátilo (s prázdnou zprávou).
Přílohy
ie.gif
vladimir
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mafian23 30. 10. 2010 15:53

Jesli jsi to ještě nevyřešil na zkus tento postu u mě funguje , nevím možná že jich je i víc.
1.Otevři libovolnou www.stránku
2.dále v menu soubor zvol nové okno
3.to původní mále 2/3 zavři křížkem
4.to upravené maximalizované pak zavři při podržení klávesy Ctrl soubor ---> konec
Po tomto se budou všichni zástupci již otevírát maximalizované do celé obrazovky.
Taky nechápu proč v IE6 to fungovalo když jsi to rtáhl zaroh nebo za strany a pamatoval si to pro příště , tady to je jinak bohužel , jinak je ale IE 8 dobrý prohlížeč
Jezevec
mafian23
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků