Zablokování počítače - Genuine Advantage

Na téma Windows XP, 2000, Me, 98, 95 a starší

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Exitus_1 10. 3. 2010 19:49

Dobrý den, mám dotaz ohledně nelegálního softwaru...Dostal jsem se k počítači, který už je GA zablokován, reaguje na přihlášení k uživatelským účtům, plochu zobrazuje normální.Nelze spustit žádné aplikace, nefunguje kombinace CTRL+ALT+Delete, vypnout jej je možné pouze "natvrdo", kromě toho přestaly fungovat USB porty...
1)Je nějaká možnost jak GA odblokovat nebo odstranit např. přes BIOS?
2)Pokud ne, lze nějakým způsobem zachránit data z HD?
Počítač už je poměrně starší pán, jeho majitelé se o něj moc nestarali, ale obsahuje poměrně "důležitá" data v podobě fotek...Děkuji.
Exitus_1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod THeBaNDiT 10. 3. 2010 19:56

1.) ako odstranit GA, to ti tu nikto radit nebude (bez urazky)
2.) vybrat HDD, dat do ineho pocitaca, fotky skopirovat... bodka. 8-) :-) (teda ak to nepojde priamo cez system)
zive: Lenovo Z570 (i5 2430M, RAM 8GB, GF GT540M 2GB)
digiarena: Nikon D5000 + 18-55mm DX VR + 55-300 DX VRII + SB-700
avmania: Panasonic TX-P46ST30E + VU+uno + Nvidia Shield TV 2017 + ONKYO TX-NR414 + Jamo S426 HCS3
mobilmania: Samsung Galaxy S7 Edge
THeBaNDiT
Junior

Odeslat příspěvekod Bari007 10. 3. 2010 20:02

Pokud nejde se soubory pracovat přímo v PC, můžeš buď strčit disk do jiného PC, jak už bylo psáno, nebo můžeš nabootovat z nějakého LiveCD/DVD a data překopírovat na jiný disk v PC/na síti.

Legalizovat systém a tím odblokovat a zprovoznit je možné zakoupením adekvátní licence operačního systému nebo nainstalováním systému, který není nutné platit (různé linuxové distribuce).
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Exitus_1 10. 3. 2010 21:21

Děkuji za odpovědi...
Exitus_1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod audis 10. 3. 2010 21:55

vy jste mě smazali!?!?! teda pánové. já píšu at to "nedělá" a vy mě mažete.. :-(
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Bari007 10. 3. 2010 22:23

Sice tam byla informace o tom, že to nemá dělat, nicméně tam byly konkrétní informace o tom, jak se to dá udělat a kde se to dá udělat. Proto jsem to smazal.
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod KineCZek 11. 3. 2010 10:01

Tady se moderatora zastanu, provedl korektni zasah v souladu s pravidly naseho fora.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor

Odeslat příspěvekod Honzicek_cz 22. 4. 2010 13:25

Koukám tady asi nestačí říct, že stačí vygooglit nějaké slovo s remove a hned je jasné jak se toho zbavit.... ale občas se vám může objevit i na legálním kopii a co pak? ;)
Všechno špatně zpátky na stromy.
Honzicek_cz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 22. 4. 2010 14:16

Pokud je to na legalni kopii, s klidem se muzes obratit na nekoho v MS.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor

Odeslat příspěvekod facility 22. 4. 2010 20:52

Pri bootu treba zurivo tlacit F8 a v meny vybrat moznost safe mode ...potom v nudzovom rezime kopirovat data....myslim ze by to malo fungovat....
Abit IP35 pro,e2180@3Ghz,6GB Ram,8800GT 512 MB,Barracuda 11. 500GB,WD 640GB,
Noctua NH-U12F,Coollaboratory Liquid Pro,Corsair VX550W,CM690, LCD Samsung 24"
Win XP SP3 NASA2 & Win7Ultimate 64bit Microsoft World Domination Total Control Edition
facility
Junior