Spouštění WIN XP - někdy najede hned, jinde ne

Na téma Windows XP, 2000, Me, 98, 95 a starší

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod KUR_PITKA 28. 12. 2010 15:54

Zdravím vás.

Dostalo se mi do rukou PC, kde nechtěli najíždět windowsy a padaly do modré smrti.

Jedná se o PC těchto parametrů:

Intel Pentium D 2,8Ghz
512MB DDR2 Ram
Základní deska GIGABYTE 945GCM-S2L - integrovaná VGA
DVDRW LG ATA
HD Samsung F3 320GB
Bios F7
3,5" floppy
400W zdroj Eurocase

Zjistil jsem vadný disk (bad sectors) a koupil nový. Na něj nainstaloval systém Win XP Profi + poslední ovladače na stránkách výrobce + nějaký ten soft navíc (forefox,adobe flash,adobe reader,K-lite kodeky,ashampoo free, open office,). Vše funguje jak má, ale někdy při najíždění windows těsně než se objedví plocha je zůstane stát systém na černé obrazovce + bílá šipka.... systém neni zatuhlý, s myší lze pohybovat, funguje num a caps lock... tento stav trvá někdy minutu a někdy i 5 minut, poté normálně najede plocha a vše je v pořádku.

Docela mě to štve, protože nevím proč to dělá. K pc není defakto nic připojeno a zkoušel jsem i test nového HDD, RAM a nikde ani chyba.

Nevíte někdo čím by to mohlo být?
386SX 16 Mhz,2 MB Ram,80MB HDD,Trident 512 Kb, 14" VGA Mono..., Sound Blaster PRO, To všechno ve SLim kejsu se 100W zdrojem...
KUR_PITKA
Junior

Odeslat příspěvekod oooooooooo 28. 12. 2010 16:02

určitě tě zdrbou za zdroj - značka bude jako červena hadra na býka :-)Ale mimo to že je fakt na prd bych prostě udělal zaklad - loguj si udalosti,prohlidni si je - mimo věci co mají XP v sobě jde použit diagnosticke hračky od sysinternals co ti to ulehčí.
Tim bych začal - do te doby budeš kouzelnik s křištalovou koulí.
http://seven7.blog.zive.cz/
Spuštění Windows předchází pád.
oooooooooo
Pokročilý

Odeslat příspěvekod kejki3 29. 12. 2010 02:09

podíval ses na základní desku, jestli nejsou zaoblené čepičky kondenzátorů?
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
VIP uživatel