Instalace winXP místo win98 SE

Na téma Windows XP, 2000, Me, 98, 95 a starší

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod kristynkai7 11. 3. 2011 10:08

Ahoj všem,

chtěla bych se zeptat, jak nainstalovat win XP místo win 98 na počítači (tedy pokud to má vůbec cenu, ale snad ano).

PC:
operační systém win 98 second edition
operační paměť 320 MB RAM
disk 20 GB (FAT32)
grafika RAG IIC AGP
procesor Intel Celeron

instalační médium na win XP mám (včetně toho štítku co se musí pak nalepit na case)

Předem děkuju za jakoukoliv pomoc
PS: moc se v tom nevyznám
kristynkai7
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Milanr1 11. 3. 2011 10:11

Myslíš to vážně?
ANO:
1) Zapomeň na tuhle pošetilou myšlenku ;-)
2) Požádej rodiče o nový PC k Vánocům.
Pokud trváš na OS WXPx/32, měl by stačit libovolný bazarový kousek.
Při troše štěstí bys našla i ve sběrném dvoře funkční PC, vhodný pro OS WXPx/32.
NE:
díky za vtípky! ;-)

Btw:
W99 je naprosto skvělý OS pro starší hry!
Milan
Milanr1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod kristynkai7 11. 3. 2011 10:20

Ahoj,

bohužel nový PC určitě jen tak nedostanu :-( , už tenhle jsem dostala od kamaráda, nejde mi o to aby to jelo rychle, ale šlo mi o to abych měla na čem pracovat, hlavně práce v textovém editoru (referáty do školy.....), možná někdy internet pokud by to šlo, ale spíš ne, protože ani ten nebude.
kristynkai7
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Milanr1 11. 3. 2011 10:28

Textový editor najdeš i v OS W99, zcela stejný jako v OS WXPx/32; dokonce hned dva:
1) ASCII: notepad;
2) WYSIWYG: wordpad.
Stačí se naučit aspoň základy OS W99.
kristynkai7 píše:nejde mi o to aby to jelo rychle

Tak na tomhle prehistorickém hw by sis s OS WXPx/32 fakt nepolepšila :-D
Naposledy upravil Milanr1 dne 11. 3. 2011 10:30, celkově upraveno 2
Milan
Milanr1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Bari007 11. 3. 2011 10:29

A z jakého důvodu tam chceš WXP? Na W98 se nedají dělat referáty do školy?

WXP tam rozhodně nedávej, bylo by to naprosté utrpení, navíc se svými znalostmi bys měla asi dost velký problém dát počítač do funkční podoby... + škoda licence WXP ;)

Raději začni šetřit a chodit na brigády a až našetříš cca 6 tisíc (v největší nouzi by mohli stačit i cca 4,5tisíce), tak můžeš požádat o pomoc se sestavením nového počítače forum-932/PC-sestavy.html
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod gigon 11. 3. 2011 10:30

Ahoj, provoz Windows XP na tomto pocitaci nebude problem. Na praci v textovem editoru to bohate staci. :-)
gigon
Junior

Odeslat příspěvekod kristynkai7 11. 3. 2011 10:38

Pro Milanr1:
mno uvažovala jsem o openoffice a nebo o školní licenci na ms office XP (2002 myslím), jde o to že to odevzdáváme v elektronické podobě a musí tam být i stylování a další co je ve wordu nebo writu.

PS: ty win98 jsou v dost mizerném stavu, instalované před víc jak deseti lety a hází spoustu chyb

Pro Bari007
Ahoj, měla jsem to napsat hned na začátku, ten w98 je už v moc mizerném stavu, hlásí xx chyb, byl instalován před víc jak deseti lety, brigády asi moc neprojdou, páč věk na to nemám :-S

Pro gigon
Ahoj, také jsem doufala, že by to na tom mohlo běhat, u kamarádky běhají XP home na o něco horší sestavě, procesor tam byl také pentium a jen 128 MB RAM, ale je pravda že to jelo moc pomalu, ale doufala jsem že když tam mám víc operační paměti, tak to pojede o něco lépe.
kristynkai7
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod gigon 11. 3. 2011 10:45

Do konce minuleho roku jsem (roky) pracoval na hodne starem PC s procesorem Pentium 3 800Mhz, 386MB RAM a Windows XP SP3 a nemel jsem zadne problemy. ;-)
gigon
Junior

Odeslat příspěvekod kristynkai7 11. 3. 2011 10:50

Já tenhle počítač dostala a jiný nemám a ani asi brzy mít nebudu, tedy nevypadá to na to, a protože je ten win v něm už docela mrtvý, tak jsem uvažovala jak to přeinstalovat, ale jediné co mám je XP, nemám ani win98 ani jiný win, jen ten XP, ale stejně nevím jak to přeinstalovat, kamarádka říkala že by mělo stačit dát do mechaniky CD s originálními XP a mělo by naběhnout instalování (formátování....), pokud je tedy v BIOSU nastaveno bootování z CD.

Ještě jsem uvažovala o linuxu (ubuntu nebo mandriva), ale v tom se už vůbec nevyznám :-S
PS: musím jít, snad se sem ještě dostanu večer
kristynkai7
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Bari007 11. 3. 2011 10:54

Pokud nemáš s instalací zkušenosti, tak se do toho nepouštěj ;) Mohl by nastat dost velký problém. Navíc když ani nemáš připojení k internetu a nejspíš ani CD s ovladači pro WXP, tak by se ti mohlo stát, že ti po nainstalování WXP nebude skoro nic fungovat a budeš to velice obtížně řešit.
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod kristynkai7 11. 3. 2011 11:01

Pro Bari007
děkuju za radu, a nevíš jak to nějak vyřešit, asi najít někoho, kdo se v tom vyzná, ale takového člověka asi v okolí nenajdu
kristynkai7
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Bari007 11. 3. 2011 11:07

Přesně tak ;) Najít někoho, kdo má s instalací a následnou konfigurací OS zkušenosti.
Protože je potřeba, aby se podíval teď, co v tom počítači je, poté si stáhl na CD nebo flash disk všechny potřebné ovladače, poté teprve spustit instalaci, po instalaci OS nainstalovat ovladače, dodělat nějakou konfiguraci a případně dořešit nějaké nefunkční/problematické věci.
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod gigon 11. 3. 2011 11:09

Presne tak jak pise Bari007. Instalace ma sve uskali, je potreba vse zprovoznit a doladit. :-)
gigon
Junior

Odeslat příspěvekod kejki3 11. 3. 2011 13:00

98 SE jsou přiměřené této sestavě, textové editory pro ně existují, celá akce s instalací XP ti přinese maximálně dobrý pocit. I na dnešní internet je to utrpení.
Takže já bych to nechal dožít, jak to je.
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod kristynkai7 12. 3. 2011 13:13

Ahoj,

omlouvám se, ale večer jsem se už nedostala na internet, byla jsem na kroužku dýl než jsem předpokládala.

Dneska jsem psala kamarádovi, ten se v PC vyzná, já chodím nyní na PC u jeho rodičů, jenže on je pořád v zahraničí, takže mi nemůže pomoc.

Nevím zatím jak se rozhodnu, ale na tu instalaci XP to moc nevypadá, protože to vypadá jako složité podle toho co popisujete.

Chtěla bych se ještě zeptat, když jsem u rodičů mého kamaráda, tak tam je na PC win Xp, ale vždy po 5-6 hodinách internet přestane jít (na liště se objeví u těch monitorů síťový kabel byl odpojen, přitom je ale připojen), nevím čím by to mohlo být a ani jeho rodiče, ale když byl kamarád doma na začátku roku v lednu, tak byl ten PC rozbitý a v servise v něm měnili základní desku a zdroj a instalovali se ovladače nové desky. Nevím zda to může být špatná instalace, nebo nějaký HW závada a nebo chyba internetového připojení.

Děkuju všem za rady
Kristýnka
kristynkai7
Kolemjdoucí

Další stránka