Instalace winXP místo win98 SE

Na téma Windows XP, 2000, Me, 98, 95 a starší

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Bari007 20. 3. 2011 15:37

kristynkai7 píše:uvažovala jsem a zkusila bych ten starý PC s win 98 připojit na net místo toho PC s XP a pokud nebudou problémy s připojením k síti (po těch x hodinách) tak by to bylo tím PC s XP, pokud by problémy měl, tak to bude buď modem a nebo kabel a tak bych zkusila někde koupit ten kabel

To je dobrá úvaha ;) Směle do toho.
Bari007
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kristynkai7 20. 3. 2011 16:05

Ahoj Bari007[b]
dobře, zítra nebo pozítří přestěhuju ten svůj počítač k rodičům kamaráda, snad ho unesu, jen mě tak napadlo, zda bych tam neměla nainstalovat nějaký antivit i když pro win98 už asi žádný aktualizovaný antivir není, takže asi bez něj.
kristynkai7
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Bari007 20. 3. 2011 16:14

Antivir bych na ten test neřešil, pokud nebudeš brouzdat po nějakých pochybných stránkách. Navíc jak sama říkáš, tak pro W98 už toho moc nenajdeš ;)
Bari007
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kristynkai7 20. 3. 2011 16:50

Dobře děkuju, přes týden to zkusím a uvidím.
kristynkai7
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod cieluch 29. 3. 2011 09:10

Bari007 píše:Pokud nemáš s instalací zkušenosti, tak se do toho nepouštěj ;) Mohl by nastat dost velký problém. Navíc když ani nemáš připojení k internetu a nejspíš ani CD s ovladači pro WXP, tak by se ti mohlo stát, že ti po nainstalování WXP nebude skoro nic fungovat a budeš to velice obtížně řešit.


Při tak prehistorické konfiguraci pc, které zde uvedla,tě musím opravit. A to s těmi ovladači. V instalaci Windows XP je bohatá databáze ovladačů versus stáří počitače, které uživatelka popsala. Jediné, co snad možná nebude fungovat je zvuková karta, ale i to jde pořešit...
Notebook UMAX ActionBook 57T,Celeron 2,00GHz,1x 256MB RAM,1x512MB RAM,MS Windows XP Professional SP2,ADSL-Internet Expres
cieluch
Poslední varování

Odeslat příspěvekod radim33 19. 4. 2011 19:24

No, Win XP běží dost svižně na počítači s 320 Mb Ram už na kmitočtu procesoru od takových 300 - 400 Megaherz výše. Pokud se nainstaluje jen pár probramů a počítač se nezaplevelí. Na internet je třeba procesor na zhruba dvojnásobném kmitočtu , protože ve spoustě stránek jsou zaintegrovány spousty nesmyslných a na výkon počítače náročných reklam a dalšího smetí. Na plynulé větší video a podobně náročnější úlohy je potom jako minimum třeba procesor s ještě dalším dvojnásobkem rychlosti. Co se týká vlastní instalace XP, nevidím problém.
Problém vidím v licenční politice Microsoftu. Předpokládám, že verze Windovs je levnější OEM verze. Ta je navázána na hardware, na kterém běží, a z tohoto důvodu je její instalace na starý počítač extrémně nevýhodná. Do měsíce po instalaci je totiž třeba Windows aktivovat u Microsoftu, jinak po měsíci přestanou jít a potom už tyto konkrétní Windows nebudou přenositelné a použitelné na jakémkoliv jiném počítači. Starý počítač může za týden po aktivaci kleknout nebo jeho výkon nebude za půl roku,rok na něco stačit a potom bude nutné s novým počítačem zakoupit i nové Windows. Jediná možnost, jak to obejít je windowsy neaktivovat, na počítači bez internetu Windows nainstalovat a každý měsíc je přeinstalovávat.
Hm, nejspíš už windowsy jsou nainstalovány a měsíc už uběhl. :oops:
Na nějaké úkoly do školy bych doporučil použít ty 98. Vytáhnout a zazálohovat důležité soubory a potom 98 přeinstalovat. A nepouštět je na internet, protože antiviry na domácí použití zdarma by snad nějaké ještě mohly na W 98 běžet, ale pro plnou ochranu jsou třeba programy proti malware a spyware a podobné a ty se už pro 98 nedělají. A nechráněné win 98 puštěné na internet do sebe naberou všelijaké nežádoucí prográmky, které budou v počítači dělat paseku, špehovat, zpomalovat počítač atd. Pro úlohy do školy bych doporučil sehnat staré verze alternativní k Microsoft office, třeba z 5 - 10 let starých CD z počítačových časopisů.
radim33
Junior

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků