Změna hardware ve WIN XP

Na téma Windows XP, 2000, Me, 98, 95 a starší

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod radim33 14. 7. 2012 12:58

Mám WIN XP SP nainstalován na PC na disku SATA plus je tam jeden řadič původního IDE. Mám z dřívějška k dispozici s IDE rozhraním DVD ROM, CD ROM a CD vypalovačku a potom s původního PC 3 nebo 4 IDE disky s daty, podle toho, jestli všechny budou funkční.
Chtěl bych tenhleten hardware na IDE řadiči všelijak kombinovat a přehazovat, podle toho , s čím zrovna pracuji. Například se učím jazyky a tam příslušné CDčko furt točí, nic nejde z disku, takže na tom bych chtěl "dorazit" tu CD mechaniku, na přehrávání DVD použít DVD mechaniku, na vypalování CD, kterých mám doma ještě nasyslenou nějakou hromádku ( pro šťouraly na ukládání vlastních fotografií ), tam hodit na řadic vypalovačku.
Potřeboval bych vědět, jestli to po pár výměnách XPéčka nevyhodnotí jako nedovolenou změnu hardware k licenci a nezablokují se. Nebo jestli stačí při těch výměnách prostě mít odpojený internet a na internet chodit jen při jedné jediné konfiguraci....
Nebo nakonec nezbude nic jiného než sehnat redukci IDE na USB a provozovat ty výměny přes USB, to se mně ale moc nechce tahat do toho další zpomalovací bazmek.
Prohlížel jsem pár posledních měsíců, jestli tady na fóru už něco k tomu není a nenašel to.
radim33
Junior

Odeslat příspěvekod ub40 14. 7. 2012 13:08

Nevyhodnotí. To by si nemohol používať ani rôzne USB disky.
ub40
Junior

Odeslat příspěvekod oooooooooo 14. 7. 2012 13:30

Vyměn typu co chceš udělat můžeš třeba milion nezapočitavaji se do toho co se mysli změnou hardware,to tě ale mohlo napadnout.Jestli měls v počitači jednu mechaniku,dvě,přišti den žadnou a třeti den tři a přidals dalši disk,bylo vždycky z hlediska licence jedno.
Kód: Vybrat vše
In general, OEM software may not be transferred from one system to another system.  However, the computer system can certainly be updated with new components without the requirement of a new software license.  The only exception to this is the motherboard 1.  If the motherboard is replaced 2, the computer system is deemed "new" and a new license would be required. Other PC components may be upgraded, including a hard drive. Though if the hard drive 3 is replaced/upgraded, the operating system must first be removed from the old hard drive. To restate: the operating system is "married" to the computer system on which it is originally installed.

OEM - microsoft.com najdi si to přimo na jejich strankach nechapu proč to dělate obraceně . nejdřiv jdeš forum kde mimochodem ti může každej placat uplny kraviny,misto toho aby sis to přečetl přimo od Microsoftu což je jediny relevantni info.
http://seven7.blog.zive.cz/
Spuštění Windows předchází pád.
oooooooooo
Pokročilý

Odeslat příspěvekod radim33 14. 7. 2012 13:42

Licence je přirozeně OEM, jinak bych se neptal.
Slot je tam jeden, obyčejný PCI, ale není snad z hlediska změny hardware úplně jedno, jestli se disk mění na původním IDE řadiči nebo na přidaném? Pořád je to na rozdíl od připojení k USB "vnitřek" počítače neboli změna hardware, ne?
Deska, pro informaci, Gigabyte GA-D525TUD s Atomem.

-- 14. 7. 2012 13:48 --

oooooooooo : To je jednoduché, nechce se mně to tahat přes překladač a potom ještě k tomu luštit všelijaké nesmysly. které z překladače vylezou.
radim33
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 14. 7. 2012 13:50

Proč měnit? Zamontuj HDD natrvalo.
Milan
Milanr1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod radim33 14. 7. 2012 14:12

a to právě nechci , protože za prvé se mně to tam všechno na jeden IDE řadič nevejde, za druhé oproti SATA disku ty IDE disky vesměs nestydatě topí. Dřív mně to nevadilo, nyní jaksi ano.
radim33
Junior

Odeslat příspěvekod Tonda-B 14. 7. 2012 15:10

Jenže najít informaci, co vlastně Microsoft a jak započítává do změn není snadné.
Nemluvě o tom, že se to občas mění:
http://www.zive.cz/Clanky/Aktivace-Wind ... fault.aspx
Tonda-B
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod radim33 19. 7. 2012 03:29

Pánové, děkuji vám za informace.
Budu nad tím ještě chvilku přemýšlet. Předběžně to vidím přece jen nakonec na tu redukci na USB. Nechce se mi dohadovat s mikrosoftíma dubovýma hlavama jen proto, že chci dojet starý hardwer místo nákupu nového.
radim33
Junior