Nejde mě instalovat Win XP Professional

Na téma Windows XP, 2000, Me, 98, 95 a starší

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod lukas.klaban 20. 7. 2012 13:45

Dobrý den, mám starý notebook IBM T47, původní OS je taky Win XP Professional. Potřebuju udelat reinstal. (zamrzá, zpomalený,....). Nejdřív to skousim normalne ze spusteneho systemu ale docetl sem se ze pri nabootovani primo z Cd je to lepsi. Při vložení CD restartuji pc v Biosu nastavim bootovat z cd, dám uložit změny a počítač se restrtuje sám a nejdřív na mě vyskočí jaký systém si přejete spustit? Windows XP Professional nebo Windows XP Professional - instalace? dám instalace a vyskočí chyba - viz. fotka. A dál sem se zatim nedostal. Ale divný je že i kdyzž je CD vyndany tak mi to porad nabizy tu instalaci (pri restartu)??? Poradte, diky moc.
Přílohy
DSC_0045.jpg
lukas.klaban
Junior

Odeslat příspěvekod Pytlík 20. 7. 2012 13:58

a) spouštět instalaci z operačního systému, který má ta instalace přepsat, je nebetyčná pitomost. To prostě nejde. S tím se raději nechlubte.
b) Instalaci z CD se nedaří spustit jednoduše proto, že ani náhodou se nebootuje z CD. Ta úvodní hláška je pozůstatek předchozího nesmyslného pokusu instalovat z běžících WinXP.
Proč se nedaří bootovat z CD je otázka: vadné (např. nebootovací) médium, vadná mechanika asi ne (ve WinXP se z ní četlo), takže snad špatně nastavený BIOS. To na dálku nelze určit.
Pytlík
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lukas.klaban 20. 7. 2012 14:20

No jo tak už sem se poučil z chyby dík. Bios je nastaven na puvodni nastaveni (krome bootovani). Co stim mám delat ?????
lukas.klaban
Junior

Odeslat příspěvekod pocitujlasku 20. 7. 2012 14:56

objavi sa ti pri spusteni hlaska "Libovolnou klávesou spustíte systém z disku CD…" ? ak nie, tak to nebootuje z cd, ale ako pisal pytlik z disku.
pocitujlasku
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 20. 7. 2012 15:42

lukas.klaban píše:Co stim mám delat ?????

Hodit to do tašky, odnést to někomu, kdo tomu rozumí a cestou tomu dobrodinci koupit flašku rumu.
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lukas.klaban 20. 7. 2012 17:07

No to už vim že mě to načítá z HDD. Ale nevím co mám udělat proto aby mě to bootovalo z CD???

-- 20. 7. 2012 18:09 --

Ale asi to stějně necham na někom kdo se tim živý.... :-D :-D :-D
lukas.klaban
Junior

Odeslat příspěvekod soban 20. 7. 2012 19:09

No co nastavit to v BIOSu a vložit originální DVD s windows.

Kdoví co jsi do DVD dával - originál DVD W XP je už botovatelné.
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod jur.vas. 20. 7. 2012 19:27

Nezobrazuje sa pri úvodnej obrazovke, kde je napísaná klávesa pre vstup do nastavení biosu aj iná klávesa? Raz keď som môjmu kamarátovy inštaloval win 8 tak tiež nabotovalo z CD raz za uhorský rok ale po stlačení jednej klávesi to vypísalo možnosti z čoho botovať a po vybraní CD mechaniky to znej fakt načítalo a tiež bola v bootovaní nastavená ako hlavná.
jur.vas.
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod lukas.klaban 21. 7. 2012 09:45

díky všem za rady, ale radši sem to svěřil profi servisu ;-)

-- 21. 7. 2012 10:48 --

soban píše:No co nastavit to v BIOSu a vložit originální DVD s windows.

Kdoví co jsi do DVD dával - originál DVD W XP je už botovatelné.


ano máš pravdu měl sem to stažený, ale 99% recenzí bylo kladných, tak nevim, třeba se mi to špatně vypálilo :mrgreen:
lukas.klaban
Junior

Odeslat příspěvekod soban 21. 7. 2012 09:51

No tak je to jasné - černá kopie a ještě kdoví jak vypálená - typuji že nebyla vypálená jako botovací DVD.
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod lukas.klaban 21. 7. 2012 10:35

no to asi nee no :D dělal jsem to v ASHAMPU, ale když jsem skusil strčit do mechaniky při zap. systemu tak to fachčilo 8-)
lukas.klaban
Junior

Odeslat příspěvekod soban 21. 7. 2012 11:30

No však to přesně odpovídá nebyla dělána jako botovací, buď bylo image zmršené a nebo jsi ho zmršil ty.

Na programu nezáleží.

A samozřejmě z OS spustíš i nebotovací DVD obzvlášť jak máš v WIN že se má spouštět DVD, pokud jsou soubory OK.

Proč to nebylo botovací ti tu vysvětlovat nebudem - zde není podpora nelegálních OS.
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod kejki3 21. 7. 2012 15:46

Zamčeno, viz pravidla.
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
VIP uživatel
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků