Nejde instalace Windows XP z USB

Na téma Windows XP, 2000, Me, 98, 95 a starší

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Chipoun 4. 5. 2013 15:10

Zdravím,
mám problém, se kterým si zatím nevím rady.
Kolega potřebuje přeinstalovat starší PC,
Konfigurace
ZD: MSI KT4A-V
CPU: Sempron 2600
HDD: PATA 120GB

Měl k tomu OEM Win XP Professional, CD mám od něj k dispozici.

Problém ale je, že mu nefunguje CD mechanika a já už žádnou PATA nemám. Tak jsem vytvořil bootovací USB z toho CD pomocí utility k tomu určené winsetupfromusb 0.2.3 a instalace se prostě nespustí. Zůstane černá obrazovka a jen bliká kurzor úplně vlevo nahoře.
Na jiném PC se flashka normálně nabootuje a instalace začne.
Na dotyčném PC jsem schopný nabootovat live distribuci linuxu lubuntu, kterou jsem si vytvořil druhé flashce. Tzn boot z USB tam jde, ale jen něčeho. Problém je, že s Linuxem vůbec neumím a nevím jestli mi v něčem pomůže pro účely např. nakopírování instalačních souborů přímo na disk...

Nemáte nějakou radu jak z toho ven? Děkuji
Chipoun
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Petr_S 4. 5. 2013 16:12

Já jsem udělal dobrou zkušenost s vytvářením instalace Windows XP na flashce s http://wintoflash.com/
Petr_S
Pokročilý

Odeslat příspěvekod vladimir 4. 5. 2013 17:37

USB-adaptér pro připojení SATA mechaniky nemáš?
vladimir
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod soban 4. 5. 2013 19:36

Problém s bootem je ten že pro CD,USB atd... existují dvě verze zjednodušeně, starší kdy při bootu se emuluje FDD a novější když se emuluje HDD, problém je že oboje metody nemusí podporovat BIOS, pak to nenabotuje a druhá pokud to funguje přes FDD tak v tom image FDD nemusí být podpora USB takže se na data na tom USB nedostaneš.

Jinak co si koupit nějaký sata řadič? Nebo převodník? Já mám na starém HDD převodník na sata protože HTPC má pouze sata a ten HDD na video stačí.
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Chipoun 4. 5. 2013 21:50

Bohužel adaptér nemám. Asi je to marný. Zkusím sehnat někde na půjčení funkční PATA mechaniku. Snad někdo bude mít.

Kupovat se mi kvůli tomu nic nechce...

Pak je tam ještě Network boot, ale to asi není nic pro mě.

Zkoušel jsem i ten wintoflash, ale stejný výsledek.
Chipoun
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod zivan 5. 5. 2013 11:54

Ma ted disk FAT32? 32b XP jsou instalovat i primo z HDD, ale instalacni soubory musi byt na oblasti s FAT32.
Motorola Edge 20; HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
zivan
Junior

Odeslat příspěvekod Chipoun 6. 5. 2013 08:02

Ano, disk má FAT32. A Chci instalovat Win XP 32bit.

Zkoušel jsem si instalační soubory nachystat v jiném PC u taťky, který ještě má PATA konektor na desce, kde jsou WIn 7 64bit a tam mi to nešlo. Použil jsem příkaz:

D:
cd \i386
winnt32.exe /syspart:E: /tempdrive:E: /makelocalsource /noreboot

Zahlásilo chybu, že winnt32.exe není kompatibilní se současnou verzí windows 7...
Chipoun
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod zivan 6. 5. 2013 09:53

Problem bude to, ze to spoustis z 64b systemu.

Zkopiroval bych na ten HDD cely adresar i386 a vratil ho do puvodniho PC. Pak bych si udelal bootovaci USB flashku s DOSem a zkusil boot a rovnou spustit instalaci nebo jeste pred instalaci presunout DOS na ten HDD.
Motorola Edge 20; HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
zivan
Junior

Odeslat příspěvekod JSzu 5. 7. 2013 11:23

Ozivuju tema protoze nechci zakladat nove:

Na prenos ISO s 32b XP (neupravovane, jen int. ovladace) jsem pouzil aplikaci Rufus, coz slo bez problemu, textova cast instalace taky probehla normalne.

Ale potom co nabehne graficka cast instalace, se objevi chyba:

Obrázek

Po kliknuti na OK se zobrazi ten protokol:

setuperr.log píše:Chyba:
SXS.DLL: Chyba syntaxe v souboru manifestu nebo zásady D:\I386\asms\52\POLICY\MSFT\WINDOWS\NETWORKING\DXMRTP\DXMRTP.MAN na řádku 0.

***

Chyba:
Installation Failed: D:\I386\asms. Error Message : Chyba analýzy manifestu: Neplatné na nejvyšší úrovni dokumentu


***

Závažná chyba:
Jedna ze součástí, kterou systém Windows potřebuje k pokračování instalace nemohla být nainstalována.

Chyba analýzy manifestu: Neplatné na nejvyšší úrovni dokumentu


***

Chyba:
SXS.DLL: Chyba syntaxe v souboru manifestu nebo zásady D:\I386\asms\52\POLICY\MSFT\WINDOWS\NETWORKING\DXMRTP\DXMRTP.MAN na řádku 0.

***

Chyba:
Installation Failed: D:\I386\asms. Error Message : Chyba analýzy manifestu: Neplatné na nejvyšší úrovni dokumentu


***

Závažná chyba:
Jedna ze součástí, kterou systém Windows potřebuje k pokračování instalace nemohla být nainstalována.

Chyba analýzy manifestu: Neplatné na nejvyšší úrovni dokumentu


***




Zkousel jsem nakopirovat zvlast celou slozku ASMS z neupravovaneho CD WXP SP3, do spec slozky jak na HDD, tak na flashku a navest instalator na ni, ale nepomohlo to.

Taky jsem cetl reseni, ze muze pomoct vypnout v BIOSu USB legacy + vse nepotrebne (sitovku, audio, pro jistotu i paralel/serial porty), ale toto taky nepomohlo.

Prikladam jeste zbyvajici dva logy z instalace:
setupact.log – http://pastebin.com/Gyr2158C
setuplog.txt – http://pastebin.com/JddjaS2s
JSzu
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bari007 5. 7. 2013 16:06

Z jakého média instaluješ? Ten původní ISO soubor je originální? Kontroloval jsi jeho CRC?
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod JSzu 5. 7. 2013 16:15

Tou aplikaci davam instalaci na flashku, takze instalace z flashky. Medium je originalni a instalace z nej zarucene funguje, i kdyz jsem to nikdy nezkousel na teto sestave.
JSzu
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bari007 5. 7. 2013 16:28

Může být vadná i ta flashka... Zkus jinou nebo zkus CD/DVD.
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod JSzu 5. 7. 2013 16:33

Muze byt vadna i ta flashka... A to i v pripade, ze jsem na HDD nakopiroval tu slozku asms (z neupraveneho ISO) a instalator navedl tam?
JSzu
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JSzu 17. 7. 2013 14:21

Instalace se mi nakonec bez problemu povedla, jako nastroj na prevedeni instalace XP na flashku jsem pouzil YUMI
JSzu
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků