Havarie XPProf.CZ po prepsani system32/

Na téma Windows XP, 2000, Me, 98, 95 a starší

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod ViSoft 9. 8. 2013 12:26

Dobrý den,

Začal mi chybovat HDD na systemove partition s WinXP prof. CZ.
Pouzil jsem mnohokrat chkdsk /X /F /R apod., ale vzdy znovu najde dalsi chyby.
Do systemu se darilo prihlasit, ale neslo udelat zalohu partition prave kvuli chybnym blokum.
Potom jsem spustil ERD commander pro obnoveni z bodu obnoveni, coz mi jeden "dobrak" poradil. Obnoveni neprobehlo komplet, ERD psal ze po nabootovani do WIN mam obnovu dokoncit.
Nabootovani se jiz nepodarilo, problem s "winlogon.exe", tema jsem studoval, bez uspechu.
V zoufalstvi jsem prepsal "c:\windows\system32" obsahem z "c:\windows\system32\dllcache", a ted je po nabootovani obrazovka trvale cerna (pouze kurzor) a PC je chciply.

Mam jeste nejakou nadeji, ze nebudu muset preinstalovat system? (je tam dulezite nastaveni posty-outlook, pristupu na firemni sit a nastaveni antiviru).
Dekuji predem.
ViSoft
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Milanr1 9. 8. 2013 12:43

Standardní postup:
1) instalace nového HDD|SSD;
2) boot z inst. CD příslušné verze/edice/mutace/SP OS;
3) na 3. GUI -> Opravit -> Obnovit stav OS ze zálohy.
Záloha musí být umístěna v bezvadném médiu.
Milan
Milanr1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod vladimir 9. 8. 2013 13:34

Teoreticky by mohla pomoct instalace typu oprava, která zachovává nastavení a nainstalované programy, ale dělat ji na evidentně vadný HDD asi nic nepřinese.
vladimir
Expert

Odeslat příspěvekod GeorgeJohnFish 9. 8. 2013 16:00

Přesně jak píše vladimir, pokud je disk v háji zeleném, nepomůže čistá instalace ani opravná přeinstalace.
GeorgeJohnFish
Junior

Odeslat příspěvekod vladimir 9. 8. 2013 18:24

Disk s vadnými sektory by možná šel naklonovat pomocí ddrescue (vadné soubory budou přeskočeny) a následně by bylo možné naklonovaný disk opravit opravnou instalací Windows.

Samozřejmě, pokud budou poškozeny registry nebo jiné konfigurační soubory, tak se nastavení ztratí.
vladimir
Expert

Odeslat příspěvekod Bari007 9. 8. 2013 18:34

Záleží, jak moc disk vadný je. Nedávno jsem zažil situaci, že ddrescue (i s parametrem r3) z 500 GB disku dokázal získat cca 250 kB dat... Zbytek byl nečitelný. Takže úplně k ničemu.
Bari007
VIP uživatel