převod disku z ntfs na FAT32

Na téma Windows XP, 2000, Me, 98, 95 a starší

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod xjurasek 11. 2. 2014 20:21

našel jsem na sběrném dvoře starý pc,

nejdou tam PS/2 porty ale má to 2 USB a ty fungují. chtěl bych ho jen tam z ***** vyzkoušet jak to funguje- Nainstaloval jsem tam windows 2000 na NTFS ale po najetí win počítač zatuhne a konec a nekdy ani nenastartuje tak mě napadlo čím to může být jen tak ze zvědavosti a z experemintu. Můžu tam zkusit nainstalovat třeba windows 98 ale to asi nepujde pokud je system souborů na NTFS takže bych potřeboval nějak zpátky dát disk na FAT32 existuje nějaký program? windows xp tam asi nerozchodím.

intel pentium 3
300Mb SDRAM
40GB HDD
8Mb grafika ati
:D:D
xjurasek
Junior

Odeslat příspěvekod kernel_panic [passed] 11. 2. 2014 20:29

co je cílem toho experimentu? virtualizovanej systém poskytne totéž a s vyšším výkonem...

mrtvý PS2 můžou být důvodem nefunkčních W2k a zcela jistě budou důvodem nefunkčních W98...

nepřeváděj, prostě to naformátuj na potřebnej filesystém...
k bití internetovejch nihilistů jsem už příliš starej, ale za ty roky mně narostl krunýř, o kterej se vždy báječně rozplácnete; takže, mám zůstat čelem nebo?
kernel_panic [passed]
Přeborník Živě roku 2008

Odeslat příspěvekod Pytlík 11. 2. 2014 20:42

Z kolegou kernelem sice zcela souhlasím, ale pro zajímavost převod NTFS na FAT32 zvládá Partition Wizard od firmy Minitool (k nalezení na netu: mají tam i freewarovou verzi Home a obraz bootovacího .iso).
Pytlík
Pokročilý

Odeslat příspěvekod xjurasek 11. 2. 2014 21:41

asi máte pravdu chtěl jsem to jen tak vyzkoušet jestli se tak starý stroj rozjede :D takže to pujde zase zpátky do šrotu :D
xjurasek
Junior

Odeslat příspěvekod danton 8. 6. 2014 11:31

Ja pro prevod pouzivam guiformat-x64. Zvladne prevezt i HDD 1TB na FAT32.
Zatím...
...jdu škrábat brambory.
danton
Junior

Odeslat příspěvekod vladimir 9. 6. 2014 15:48

Pokud tam míníš instalovat jiný OS, tak nejjednodušší mi připadá smazat oddíly a vytvořit nové. S převody má z mého pohledu cenu se zabývat jenom tehdy, když jsou na disku data, která chceš zachovat.
vladimir
Expert

Odeslat příspěvekod camilajerry 14. 10. 2014 10:32

Mozna bych mel doplnit, ze o Intelu jsem uvazoval taky pro moznou pripadnou pozdejsi vymenu CPU za 4-jadro, kdyby se vyskytla potreba.
FSL:
camilajerry
Kolemjdoucí