XP na novem PC

Na téma Windows XP, 2000, Me, 98, 95 a starší

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Noxik 18. 6. 2014 18:03

Zdravim, ma tu nekdo zkusenost s provozovanim Windows XP CZ 32bit na novem hardwaru? Premyslim o sestaveni levneho PC za ucelem hrani starych her, kde se XP hodi.
Jednalo by se o cca:
Pentium G3420, 4GB RAM, 1TB HDD WD Blue (o problemu velkych sektoru vim), DVD-RW, Seasonic SSP-350GT, SHARKOON MS140, deska GIGABYTE GA-H81M-S1 nebo jeste lepe GIGABYTE GA-Z97M-DS3H.
Bude to fungovat, respektive sezenu jeste ovladace na chipset/zvuk/LAN/grafiku? Vyrobce uz je na webu nema.
Noxik
Junior

Odeslat příspěvekod r34ktor 18. 6. 2014 18:16

Musíš hledat. Ale pro provoz XP je lepší sehnat starší (rozuměj podporované) komponenty.
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod em.tom 18. 6. 2014 18:30

Asi bych řešil virtualizací. Kupovat starší železo kvůli hrám by se mi asi nechtělo, nehledě na to, že nemusí být místo na 2 PC.
HP Elitebook 8440p + Intel 320 80 GB = Silent power in the package made of magnesium and aluminium :-)
em.tom
Junior

Odeslat příspěvekod r34ktor 18. 6. 2014 18:35

Virtualizovat hardwarovou podporu pro 3D grafiku je problém. Na hry bude lepší, když to poběží nativně.
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Noxik 18. 6. 2014 18:56

r34ktor: No praveze si rikam, jak moc vydrzi X lete komponenty a hlavne kde je sehnat abych z toho seskladal cele PC - ne nejsme z Prahy ale v podstate z vesnice.

em.tom: Misto neresim, to mam. Akorat se to musi vejit do stolu na PC.
Noxik
Junior

Odeslat příspěvekod kernel_panic [passed] 18. 6. 2014 19:01

a už máš v rukávu nějakou tu starou hru, která pro svoje spuštění vyžaduje nativní XP, respektive která nejede na něčem modernějším?

já jenom abys teď draze nevyřešil problém, kterej nenastane...
k bití internetovejch nihilistů jsem už příliš starej, ale za ty roky mně narostl krunýř, o kterej se vždy báječně rozplácnete; takže, mám zůstat čelem nebo?
kernel_panic [passed]
Přeborník Živě roku 2008

Odeslat příspěvekod Noxik 18. 6. 2014 19:27

kernel_panic: No ted treba blbnu s Warcraft 2, kde hra je sice DOSova, ale editor map pro Windows 95. Cena mi az tak nevadi, proste si hraju a chci nahradit stary Socket A Sempron.
Noxik
Junior

Odeslat příspěvekod redmond 18. 6. 2014 19:39

Noxik píše:Zdravim, ma tu nekdo zkusenost s provozovanim Windows XP CZ 32bit na novem hardwaru? Premyslim o sestaveni levneho PC za ucelem hrani starych her, kde se XP hodi.
Jednalo by se o cca:
Pentium G3420, 4GB RAM, 1TB HDD WD Blue (o problemu velkych sektoru vim), DVD-RW, Seasonic SSP-350GT, SHARKOON MS140, deska GIGABYTE GA-H81M-S1 nebo jeste lepe GIGABYTE GA-Z97M-DS3H.
Bude to fungovat, respektive sezenu jeste ovladace na chipset/zvuk/LAN/grafiku? Vyrobce uz je na webu nema.

Keby som nieco taketo planoval ja, tak by som postupoval nasledovne:
POZREL BY SOM SA NA STRANKU PODPORY PRE AKE OS PONUKAJU OVLADACE.
my name is mond, Redmond.
redmond
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Noxik 18. 6. 2014 20:02

redmond: Coz jsem samozrejme udelal a nasel tam jen W7 a W8. Proto se tady ptam.
Noxik
Junior

Odeslat příspěvekod r34ktor 18. 6. 2014 20:09

Ztroskotáš hned na integrované grafice - pokud vím, Haswell oficiální ovladač pro XP nemá.
Knowledge is power
r34ktor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Milanr1 18. 6. 2014 20:47

Pro WXPP/32 a starší hry je ideální moderní platforma AMD FM2(+).
Např.:
MB ASUS F2A85-M s aktuálním BIOSem
CPU AMD Richland A4-6300 *
RAM Crucial Ballistix Tactical 4 GB DDR3 1866 **
SSD CM 500|550
Kromě zdroje nic víc netřeba, pokud hry nevyžadují CD-mechaniku.
Vše plně kompatibilní s cílovým OS.
---
* Pro náročnější samozřejmě supermoderní dělo AMD Kaveri A10-7850K BE.
** Profi WKS pro OS WNT řady 5 vytvoříš pouhou výměnou RAM za Crucial 4 GB DDR3 1866 ECC.
Milan
Milanr1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod PiranhaGreg 18. 6. 2014 20:59

Já bych se i na ty starší hry nebál Win 7. Drtivá většina starých her ti tam v pohodě poběží. Nastavuj režim kompatibility s Win XP. Většinou to kupodivu fakt pomůže. Na hodně starý hry je tu pak DOSBox. Na netu se dá v klidu najít spousta tutoriálů jak ty starý hry rozchodit na moderním OS...
PiranhaGreg
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Noxik 19. 6. 2014 18:59

r34ktor: To je zle.

Milanr1: Diky za tip. Diky za tip, jen to SSD na XP radeji ne.

Mozna bych mel doplnit, ze o Intelu jsem uvazoval taky pro moznou pripadnou pozdejsi vymenu CPU za 4-jadro, kdyby se vyskytla potreba.
Noxik
Junior

Odeslat příspěvekod dockalacek 23. 6. 2014 14:52

A je problém to postavit na Ivy Bridge, čili B75+G2030/2130?
Jsem propiskovej magor:-) Fantastic Four - já, Shitman, KineCZek a soap mactravish:-) Mám Eurocase 350W a nestydím se za to!:-) Chceš mít mysl veselou? Snídej housku s nutellou! Nepiji, nekouřím, jsem hebký, přítulný a v nouzi mě lze použít jako mop:-)
dockalacek
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Izibia 22. 10. 2014 18:32

Odskočil jsem do podobného tématu, jenom s tím rozdílem, že jsem našel desky, které Win XP podporují...

(Noxiku, zajímalo by mě, jak to dopadlo)
Izibia
Junior

Další stránka