Win 98 + VMWare , prodleva při startu

Na téma Windows XP, 2000, Me, 98, 95 a starší

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Lebovski 3. 7. 2014 22:21

Nevíte co způsobuje asi minutovou prodlevu (obrazovka na screenshotu stojí asi minutu) při startu tohoto OS na VMWare Workstation 10 na Win 7 x64? Procák je rychlý, 2.6GHz i7. Na guestu je 512MB, 3GB, 1 jádro, síťovka. Dále jsem tam nainstaloval ovladač pro zvukovku sound blaster aby šel zvuk, pak nějaký prográmek na změnu bitové hloubky a ještě VM Additions.
Taky jsem řešil jiné zpoždění když se zobrazila zelená plocha, ale to bylo způsobené v nastavování přihlašování (Control Panel -> Network | primary login= Windows logon namísto Client for M$ Networks), ale to je něco jiného.

Zasekne se to na tomto místě (příloha)

PS: A ještě tam mám neznámé zařízení: Other devices: PCI System peripheral , nevíte o co jde?
Přílohy
988.jpg
Zařízení
98.jpg
98.jpg (33.33 ) Zobrazeno 1954 krát
Lebovski
Junior

Odeslat příspěvekod Abox 4. 7. 2014 09:18

Taky jsem si to tady nainstaloval a hraju si s tim (512MB, 3 GB HDD, 1 jadro, sitovka jako bridge).

Po instalaci W98 SE to najizdelo okamzite, asi 10-ti sekundova prodleva pri spousteni se dostavila az po nainstalovani drajvru pro zvukovku (SBPCI_WebDrvsV5_12_01.exe).

O tom nezname zarizeni pisou primo na webu VMWare:
The "PCI System Peripheral" is the VMCI bus device - this does not work on Windows 98, and can be ignored.
Abox
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Kubas789 12. 7. 2014 08:30

512 mb je prilis moc
staci 256mb
pro zrychleni startu krome snizeni ramky na 256mb staci jit do msconfig a zakazat soubory autoexec.bat a config.sys
vypada to na spatne ovladace zvuku normalne se nezapisuji do autoexecu
odinstalovat ovladace zvuku a stahnout nove
Kód: Vybrat vše
primy odkaz na stahnuti ovladacu na zvuk z creative.com sound blaster 128 PCI Win9x
http://support.creative.com/downloads/download.aspx?nDownloadId=257
Kubas789
Junior

Odeslat příspěvekod Abox 12. 7. 2014 08:57

Nicemu si nepomuzes, ani snizeni RAM, ani zakazani Autoexecu a Configu. Porad porad stejne.
Jinak ta velikost RAM nevadi:
http://support.microsoft.com/kb/304943
Abox
Pokročilý