Modrá smrt na PC s win XP

Na téma Windows XP, 2000, Me, 98, 95 a starší

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod dany65 19. 7. 2014 12:41

Na starém PC s Win XP profi 32 mi cca 2x do týdne zmodrá obrazovka s bílým textem. Pomocí HD Tune jsem otestoval HDD - health ok, ale teplota disku stoupá až na 55 stupňů. Je to dlouhodobý problém, ale řeším jej až nyní. Prosím o radu co zkusit nebo čím by to mohlo být. Díky
Přílohy
WP_20140719_001a.jpg
dany65
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod redhawk 20. 7. 2014 10:43

Hlúposť užívateľa je priamo úmerná jeho právam.
redhawk
Junior

Odeslat příspěvekod jiri.filip 15. 11. 2014 17:18

Dobrý den,

jsem v podobné situaci.

"Jen" s tím rozdílem, že PC mi nejprve cca 3x "umře" na modrou obrazovku po zavedení Windows (je již vidět pracovní plocha s ikonami, ale ještě je vidět informační okno "Please wait while TPM is connected") zhruba v okamžiku zahájení připojování sítí a otevírání automaticky po spuštění PC startovaných programů (postupně vzrůstá počet ikon v oznamovací oblasti vpravo dole), než se na čtvrtý pokus podaří PC normálně spustit.

Problém je v tom, že modrá obrazovka se objeví pouze na chvíli a pak se PC automaticky restartuje. Nepodařilo se mi tedy ani pořádně "vyčíst" název problému.

Domnívám se, že toto souvisí na nainstalování zkušební verze Microsoft SQL Serveru 7.0.
Než se ale pustím do případného odinstalovávání, chci se zeptat, jestli není někde ve Windows místo (např. Systémové nástroje - Systémové informace), kde by bylo možno po úspěšném spuštění PC zjistit příčinu předchozího kolapsu.

Předem díky za radu.
jiri.filip
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 15. 11. 2014 17:25

Nehledal jsi, nečetl jsi FAQ.
Vše najdeš v systémovém logu, včetně textu BSOD.
Lze se úspěšně přihlásit do jiného účtu?
Bootuje OS do nouzového režimu?
Milan
Milanr1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Abox 15. 11. 2014 17:43

"..Please wait while TPM is connected.."
Predpokladam, ze to bude mit neco spolecneho s cipem TPM. Zkus se mrknout do BIOSu a vypnout ho (jestli tam ta volba vubec je)...
Abox
Pokročilý

Odeslat příspěvekod jiri.filip 15. 11. 2014 20:19

Milanr1 píše:Nehledal jsi, nečetl jsi FAQ.
Vše najdeš v systémovém logu, včetně textu BSOD.
Lze se úspěšně přihlásit do jiného účtu?
Bootuje OS do nouzového režimu?

OS nebootuje do nouzového režimu. Chová se, jako kdybych byl restartoval PC.

Jinak v systémovém logu se 4x opakuje dvojice těchto chyb:

"Nelze nalézt popis ID události ( 1001 ) ve zdroji ( SQLCTR70 ). Místní počítač možná nemá informace registru nebo soubory knihovny DLL se zprávami potřebné pro zobrazení zpráv ze vzdáleného počítače. K získání tohoto popisu můžete použít parametr /AUXSOURCE=flag. Další informace naleznete v nápovědě. Součástí události jsou následující informace: Unable to open shared memory segment..

Nelze nalézt popis ID události ( 1001 ) ve zdroji ( SQLCTR70 ). Místní počítač možná nemá informace registru nebo soubory knihovny DLL se zprávami potřebné pro zobrazení zpráv ze vzdáleného počítače. K získání tohoto popisu můžete použít parametr /AUXSOURCE=flag. Další informace naleznete v nápovědě. Součástí události jsou následující informace: SQL Performance DLL Open function failed."

Kam mám zadat a uložit ten parametr "/AUXSOURCE=flag"?
jiri.filip
Junior

Odeslat příspěvekod MiliNess 16. 11. 2014 12:30

Soubory ze složky Windows\Minidump nahraj na www.leteckaposta.cz
Hardwarová nezávislost znamená, že to neběží na žádném počítači.
MiliNess
Pokročilý

Odeslat příspěvekod MiliNess 16. 11. 2014 17:29

Jedna skupina chyb je způsobena buď grafickým ovladačem integrovaného grafického adaptéru Intel nebo jeho závadou či přehříváním. Vzhledem k tomu, že ten notebook má chipset Intel 965GM, asi již novější ovladač neseženeš a asi to tedy spíše bude hw vada.
Tento ovladač je poslední
https://downloadcenter.intel.com/Detail_Desc.aspx?DwnldID=18774

Ke druhé skupině chyb dochází ve filtru firewallu Esetu.
Hardwarová nezávislost znamená, že to neběží na žádném počítači.
MiliNess
Pokročilý