PC nerozpozná bootovací CD

Na téma Windows XP, 2000, Me, 98, 95 a starší

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Radim10 15. 8. 2014 20:43

Zdravím,
potřeboval bych poradit s vytvořením bootovacího CD pro můj druhý starý PC, na který se snažím nainstalovat Windows XP SP3.

Obraz instalačního souboru .iso jsem vypálil v Neru jako CD (bootovací). Ohledně zvolení rozšířených voleb vypalování jsem si nevěděl rady, takže jsem tam nechal předvolené údaje (druh emulace - emulace diskety 1,44MB, počet načtených sektorů - 1). Podle tohoto postupu mi to CD můj PC ingnoruje a vůbec nechce začít s intalací, i přesto že v biosu mám nastaveno Bootování z CD jako první. Pouze se objeví černá obrazovka a nic se neděje (čekal jsem cca 10min). PC má základní desku Compaq.

Prosím vás tedy, zda mi můžete poradit, kde dělám chybu.
Předem děkuji :-)
Radim10
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Verny 15. 8. 2014 21:38

Pravděpodobně jste dal vytvořit bootovací CD, to je ovšem špatná volba, vy potřebujete pouze vypálit image. Já již nepoužívám Nero, tak vám neřeknu, kde přesně to tam nejdete, ale zkuste prohledat menu a hledejte něco ve smyslu "vytvořit / vypálit obraz disku".
Jede webmaster ve vlaku a slysi <td></td> ... <td></td> ... <td></td>
Verny
Junior

Odeslat příspěvekod soban 15. 8. 2014 22:00

Protože jste nevytvořil botovací CD.

Pokud máte image - tak se vypaluje pouze image jak píše předemnou vypálit obraz disku atd.... tam se žádné volby nezadávají prostě se veme image a vypálí se do první stopy a co na tom bude či botovací CD záleží co je v tom image.

Pokud vytváříš vlastní CD a zvolil jsi emulaci diskety tak tam taky ten obraz diskety musíš nahrát a ten musí obsahovat zavaděč vlastního CD které vytvoříš - vložíš ty soubory. (Ovšem takto jsi to určitě nechtěl dělat)
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod vladimir 16. 8. 2014 17:06

Co si vzpomínám, když dáš v Neru vypálit obraz, tak ti to ten ISO soubor nenajde, hledá jenom nativní Nero obrazy. Musíš dát zobrazit všechny soubory, pak ho uvidí a můžeš ho zvolit k vypálení.
Tohle ale může být v nějaké pozdější verzi opraveno.
vladimir
Expert

Odeslat příspěvekod chvalina2 18. 8. 2014 18:43

nero vision...soubor iso a vypálit
chvalina2
Junior