nejde internet

Na téma Windows XP, 2000, Me, 98, 95 a starší

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod vrepka 1. 11. 2014 14:47

Zdravím,
mám takový problém. Po přeinstalaci win xp mi nejde internet. Píše mi to omezené nebo žádné připojení. Po instalaci Windows jsem nainstaloval ovladače z cd od výrobce ale nefungovaly, tak jsem ze stránek výrobce stáhnul nejnovější ovladač nainstaloval a pořád nic. Už si fakt nevím rady a prosím o pomoc.
vrepka
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vladimir 1. 11. 2014 15:49

"Výrobce"? Upřesni. Výrobce laptopu? Výrobce čipové sady síťové karty?

Stahovat ovladače od výrobce laptopu je to obvykle ztráta času, musíš ke zdroji, tedy k výrobci síťové karty (typ síťové karty je tajný, že jsi ho neuvedl?).

Jestli to je čistě náhodou gigabitový Realtek, tak ovladače jsou zde: http://www.realtek.com/downloads/downlo ... Down=false (datum 24.9.2014)
vladimir
Expert

Odeslat příspěvekod vrepka 3. 11. 2014 17:04

výrobce-Foxconn
Produkt-G31MV
vrepka
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vladimir 5. 11. 2014 13:16

G31MV má Realtek 8111, tedy odkaz výše platí. Stáhl sis ty ovladače? Už ti to funguje?

(U Foxonnu foxconnsupport.com jsou ovladače z roku 2009, a podobnou "péči" věnuje zákazníkům většina výrobců levných mainboardů / laptopů.)
vladimir
Expert

Odeslat příspěvekod gamblik 5. 11. 2014 14:17

Nebyla tam před přeinstalací nastavená pevná IP adresa? Zjisti od poskytovatele připojení, zda je nutné nastavit nějakou specifickou adresu, nebo zda je přidělována automaticky přes DHCP server.
gamblik
Junior